FCSB 1-0 LAZIO! TOT STADIONU' E CU BIZONU'! ZECI DE MII de lumini pentru cel mai mare meci AL ANULUI la Steaua! AICI ai tot ce s-a intamplat pe stadion

FCSB Europa League FCSB - Lazio Lazio Roma Steaua Europa League
Live Blog
Bucurati-va de fotbal!
Data publicarii: Joi 15 Februarie 2018, 18:02
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2018, 00:08

AICI AI CELE MAI IMPORTANTE MOMENTE DIN STEAUA - LAZIO, ASA CUM S-A VAZUT MECIUL DE PE STADION!

00:08 16 Feb
GATAAAA! VICTORIE pentru Steaua! 95 de minute absolut nebune si foarte greu de explicat! Jucatorii aproape ca nu-si stapanesc gesturile! Epuizati, stelistii se imbratiseaza, apoi incearca un tur de stadion pe care il incheie dupa cateva zeci de secunde.

Un meci cat un cantonament de iarna pentru Steaua lui Dica, aflat la cea mai importanta victorie din cariera. La fel ca si jucatorii lui. Calificaarea e afacerea care se inchide saptamana viitoare, in direct la PRO TV, joi de la 8 seara!!!  Bucurati-ne de fotbal, la fel ca azi! :)
23:55 15 Feb
Sunt 33 455 de oameni la meci in seara asta. Atmosfera senzationala pe stadion.
Dica trebuie sa-si felicite in genunchi jucatorii pentru cum au luptat in seara asta. Steaua face pressing cu 4 oameni in 30 de metri advers cand mei sunt 3 minute si e gata meciul. Vin si suturile, ambele pe langa. Fazele puteau fi continuate altfel, dar logica nu mai ajuta la nimic acum.
23:53 15 Feb
Lazio tocmai a avut o ocazie pe care explicabilul nu o poate explica. Croaziera pe stanga pentru  Felipe Anderson, apoi... probabil rugaciunea comuna din vestiar, dinaintea meciului.

23:47 15 Feb
Gnohere scapa singur de la centrul terenului, dar e ajuns din urma si deposedat! Francezul se descurca din ce in ce mai greu in fata, a alergat enorm. Dica il cheama de la invalzire pe Tanase. Gnohere iese aplaudat de tot stadionul. Mai sunt 9 minute. O slabiciune majora si la Nedelcu, din ce in ce mai greu de ridicat la nivelul meciului in finalul partidei.
23:43 15 Feb
Sa treaca timpul. :) Si Gaman ia galben pentru ca a incercat sa accelereze procesul.

23:40 15 Feb
Mai e un sfert de ora. Stelistii incep sa arate neputinta. Lazio pare ca abia s-a incalzit, fiecare atac inseamna  pasi in careul lui Vlad. Inca e bine. Iese si Lukaku intra Lulic.
23:36 15 Feb
BUUUU-DEEEES-CUUUUUUU! Magicianul Stelei trece de toata lumea, din pacate depaseste si poarta la o faza pe care trebuia s-o termine cu gol. Sfertul de secunda ratat de Budescu l-a scapat pe Strakosha, depasit si el, de gol.

23:34 15 Feb
Lazio o tine pe Steaua din ce in ce mai aproape de propria poarta. Anderson si Lazio se vad la fiecare atac. Grandi giocatori. Atacurile Stelei incep sa se opreasca din ce in ce mai aproape de centrul terenului. Asta si pentru ca adversarul e tot mai bun, jucatorii lui Dica tot mai obositi, iar Gnohere e tot mai jos. Daca ii ceri lui sa combine, ai terminat-o cu atacurile rapid.
23:31 15 Feb
Vlad ia galben pentru trageri de timp inainte sa-si dea seama ca face asta. :) #preventiv

23:28 15 Feb
Anderson face loc printre fundasi, nu stiu cum si de unde, scapa singur cu Vlad, insa trimite pe langa. Sansa mare de tot pentru Lazio. Si s-a facut liniste pentru cateva secunde.

23:26 15 Feb
Budescu a luat banderola si asta cred ca a deblocat ceva magic in el. 3 faze consecutive la care Budescu a meritat aplauze. Steaua face o repriza excelenta.
23:22 15 Feb
Dica reactioneaza si el. Iese Tanase, o prezenta greu observata pana acum, intra Florinel Coman. Aplauda si scouterii. :)
23:21 15 Feb
Intrarea lui Teixeira a facut-o mai buna pe Steaua, mai prezenta in jumatatea adversa. Lazio pare surprinsa de efectul schimbarii. Si Inzaghi le da jumatate de ora in teren lui Felipe Anderson si Immobile. Avem alt meci, practic.
23:19 15 Feb
Nu vreau sa umblu la borcanul cu noroc, dar arbitrajul lui Aytekin din seara asta a fost perfect.
23:14 15 Feb
Sut Budescu de la 25 de metri, din apropierae liniei de margine, Strakosha e atent si prinde de langa bara.
23:13 15 Feb
Caicedo din centrarea lui Nani, ramasesem dator de mai devreme. :) Multumesc twitterul lui Lazio.

23:11 15 Feb
Dica schimba din primul minut al reprizei secunde. Pintilii ramane  la vestiare. In locul sau joaca acum Teixeira. Cat timp scriam eu asta, Lazio a venit prima data la poarta lui Vlad. Inghetat, nu prea am putut sa ma misc sa vad ce se intampla, dar cred ca ceva periculos dupa cum s-au alarmat fanii lui Lazio.
23:08 15 Feb
22:56 15 Feb

3 minute de prelungire in care nu se mai intampla nimic pe tabela. Lumea din tribune pleaca multumita la coada la hotdog. :) Steaua are 1-0 la pauza fara sa-i fi trebuit altceva in afara de curaj pentru asta.

Pe Twitter, fanii lui Lazio se cearta cu buzunarul plin de cartonase galbene al lui Aytekin. :)

22:53 15 Feb
Milinkovic are sansa reprizei pentru Lazio. Sarbul trimite in transversala, Vlad era de data asta batut. Portarul Stelei a mai avut o interventie excelenta in minutul 43, cand a iesit si a blocat perfect in fata lui Caicedo.

22:46 15 Feb
Gnohere incearca un sut care nu-l caracterizeaza, un voleu nebun, de finala Champions League, din afara careului. Mingea se duce pe langa, el primeste aplauze. Cred ca poate sa faca absolut orice vrea si reactia va fi aceeasi.
22:43 15 Feb
Pana in minutul 35, Vlad a reusit sa adune 3 interventii foarte bune. Ultima, in fata lui Nani! #catemilioanemaicostaacum?!

22:39 15 Feb
GOOOOOL GNOHERE!!! Contraatac de Europa pentru stelisti, Gnohere scapa singur cu Strakosa dupa o pasa luminoasa a lui Budescu (aproape ca ar merita sa i se puna si lui un gol si sa fie 2-0. :) ) 1-0 pentru Steaua dupa jumatate de ora!

22:32 15 Feb
Vlad are prima sa mare interventie in seara asta. Pustiul iese si il blocheaza perfect pe Caicedo, scapat la 7 metri, lateral dreapta.

22:29 15 Feb
Gestul lui Stefan Radu, care a donat tricoul sau si pe al lui Immobile pentru o licitatie caritabila, n-a fost uitat de stelisti. Cei doi jucatori ai lui Lazio l-au ajutat astfel pe Rica, un suporter stelist grav bolnav.
22:23 15 Feb
Pamica la masa presei. O mana criminala a scos wifi-ul din priza. :)) #serezolva
22:21 15 Feb
N-au trecut 15 minute si italienii sunt deja nemultumiti de arbitru. :) Sunt deja multe comentarii pe Twitter in directia asta.

22:15 15 Feb
S-au terminat primele 5 minute ale meciului. Pace. Echilibru. Nu-i un scor chiar rau. :)

22:12 15 Feb
22:10 15 Feb
A inceput meciul! E super frig si super cald in acelasi timp. De foarte mult timp n-a mai fost asa o atmosfera la un meci european de-al stelistilor. Jucatorii lui Dica au simtit impulsul tribunei si au intrat bine in meci.

21:58 15 Feb
Simone Inzaghi e baiat bun, :) Inaintea meciului, a facut poze cu fanii romani din spatele bancii lui Lazio.

AICI vezi imaginile.
21:54 15 Feb
Cele doua echipe au disparut la vestiare deja, in sectorul fanilor lui Lazio s-au adunat in jur de 500 de oameni, mai putin de jumatate din cat anuntau sefii clubului ieri. E atmosfera de Europa, exact ce trebuie. :)

21:51 15 Feb
Intre timp s-au facut 15 minute.... Mai e putin si incepe meciul. E mai multa lume decat in poze, continua sa se intre din toate directiile. Ar trebui sa fie o atmosfera buna pentru o seara cu real feel -5 grade, asa.

21:50 15 Feb
"Steaua suntem noi dintotdeauna. Steaua am fost noi dintotdeauna" - se aude de la statie. Mesajul continua si pare scris de MM. :) Dupa scandalul cu Armata, inaintea fiecarui meci important se aud texte prin care fanii sunt convinsi ca nu exista niciun conflict de identitate intre istorie si prezent.
21:44 15 Feb
Vlad, concentrat la maximum. E cel mai important meci din cariera pentru pustiul de 18 ani.

21:40 15 Feb
Stefan Radu, injurat de tot stadionul in momentul in care i s-a pronuntat numele pe lista rezervelor lui Lazio.
21:36 15 Feb
Fara surprize si pentru Lazio (3-5-2). Echipa e cea anuntata de dimineata in presa din Italia  - Strakosha; Bastos, Luis Felipe, Caceres; Basta, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku; Nani, Caicedo.
21:35 15 Feb
Igli Tare, oficial al lui Lazio: "Prioritatea e campionatul" Ar fi bine ca jucatorii sa fie cu mintea in weekend deja.

21:33 15 Feb
Antrenorul care a inceput sezonul ca principal, Viorel Tanase, are galerie personala pe Arena Nationala. Cativa prieteni si un grup de pusti din Galati ii striga numele de vreo 5 minute. :) Taaaase, Taaaase, Viorel Tanaaaaase. Aproape ca se aude numai Tanase la meciul asta. Sunt deja 3 idoli cu acelasi nume. :)
21:31 15 Feb
Stelistii apar in aplauze de la vestiare. E primul moment de incalzire comuna, incepe sa se faca frig la Bucuresti. :) Bizonul Gnohere e primul chemat sa-i salute pe fani, urmeaza si ceilalti jucatori ofensivi: Budescu si cei doi de Tanase. Mai sunt 30 de minute pana incepe meciul.
21:25 15 Feb
Nicio surpriza pentru Lazio. Echipa e cea anuntata de Becali dimineata, la PRO X.

21:23 15 Feb
Meci MONDIAL pe National Arena in seara asta :)

Sunt mai putin de 5000 de oameni acum pe stadion, dar acoperisul ajuta efectul sa para de 25 000 cel putin. Iesirea lui Lazio la incalzire e primul moment in care am simtit meciul asta. Suporterii Lazio au inceput si ei sa cante.

21:20 15 Feb
Mesaj de la Zulte pentru Lazio. Nimic pentru echipa lui Dica de la Lugano sau Beer Sheva pana acum. :)

21:18 15 Feb
Andrei Vlad si Edi Stancioiu sunt la incalzire. Multe aplauze pentru cei doi. Stadionul a inceput sa se umple, sunt oameni in toate sectoarele stadionului si e agitatie la portile de acces.
21:06 15 Feb

In sectorul fanilor lui Lazio s-au strans deja aproape 100 de oameni. In fata stadionului e plin de suporteri cu fulare albastre care cauta intrarile spre tribuna lui Lazio. N-am auzit insa aproape deloc vorbindu-se italiana, sunt multi est-europeni care au vrut sa vada meciul asta.

Vizavi, in tribuna unde ar trebui sa stea Peluza Ros-Albastra, e inca liniste. A fost postarea dinamovistilor doar o glumita sau trebuie sa se astepte la ceva stelistii? Mai multi dintre suporterii vechi din Peluza Nord au venit langa FCSB in aceasta seara si vor incuraja echipa alaturi de grupul format dupa scandalul cu CSA.

21:02 15 Feb
A mai ramas doar o ora pana la meci. Sunt Emanuel Rosu, va scriu de undeva de sus, de la Arena Nationala. Sper sa prind tot. Daca ratez ceva, ma bazez pe voi. :) Ne vedem in zona de comentarii si pe Facebook, AICI.
18:02 15 Feb

Dinamovistii si-au luat bilete in peluza stelistilor

Dinamovistii se joaca cu mintile stelistilor :) Si-au luat bilete la meci si promit iar o coregrafie.

Dupa mega farsa de la meciul cu City, paginile de Facebook ale dinamovistilor au tot anuntat coregrafii-surpriza la marile meciuri ale rivalilor.

Biletele postate pe Facebook de dinamovisti sunt in peluza care va sta galeria Stelei.

14:46 15 Feb
Lotul lui Lazio pentru meciul din aceasta seara:

O parte a ultrasilor lui Lazio a ajuns de aseara la Bucuresti:

13:09 15 Feb
Hagi: "Lazio sa nu-si faca iluzii!"

Gica Hagi a vorbit cu presa italiana despre echipa lui Dica, pe care o numeste "Juventus al Romaniei".

"Steaua e experimentata si, intr-o zi buna, poate bate echipe valoroase. Asa ca Lazio sa nu-si faca iluzii ca meciul va fi usor. Calificare e deschisa. Steaua e un club mai puternic si acum sta iar bine economic, cumpara cei mai buni jucatori, ca si cum ar fi Juventus al Romaniei. Cinci sau sase jucatori au fost crescuti insa in Academia Viitorului", a spus Hagi in e Corriere dello Sport.

"Sunt jucatori ce au meciuri cu echipa nationala si in Europa. Lotul e valoros, iar in fotbal trebuie sa crezi si eu zic ca Steaua poate trece mai departe, dar nu are voie sa greseasca nimic. Are fotbalisti talentati, mai ales in atac, ce stiu sa gestioneze astfel de meciuri.

Lazio e mai valoroasa per total si poseda o mare personalitate, dar daca Steaua va prinde o zi buna ii va fi greu. Despre defecte nu va spun nimic, altfel se vor enerva pe mine. Il las pe Simone Inzaghi sa le descopere singur, sa vedem daca se va descurca",
a mai spus Hagi.
13:08 15 Feb
40.000 de suporteri
Gigi Becali a anuntat ca s-au vandut 40.000 de bilete pentru partida din aceasta seara. Acoperisul va fi tras pe National Arena din cauza ploilor din ultimele zile.

Organizatorii ii cheama pe suporteri devreme la stadion.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Un stat NATO vrea să ia sisteme de apărare antirachetă pentru Ucraina din țări care nu sunt pregătite să le ofere direct