El e MAGICIANUL Stelei! Sanmartean i-a TERORIZAT pe portughezi, nimeni n-a rezistat in fata lui

Data publicarii: Vineri 24 Octombrie 2014, 07:00
Data actualizarii: Vineri 24 Octombrie 2014, 07:16

Sanmartean n-a mai avut asistenta de la Romania - Ungaria, cand un stadion intreg s-a ridicat sa-i aplaude fiecare numar de magie. S-a simtit bine si in fata celor 15 000 de oameni care au venit sa vada meciul Stelei cu Rio Ave.

Steaua 2-1 Rio Ave / Chiar daca nu a marcat, Sanmartean a provocat mereu panica adversarilor cand s-a aflat la minge.

In minutul 34, Sanmartean a trecut senzational de doi adversari, a avansat pana in careul advers, dar a fost blocat in momentul sutului! Mingea a sarit la Keseru, insa golul tot n-a venit pentru ros-albastri. Cassio a prins!

Sanmartean a avut si in repriza a 2-a o faza la care le-a dat emotii tuturor celor aflati pe National Arena. A batut aproape perfect o lovitura libera, mingea trecand putin pe langa poarta. Spre finalul meciului a parut putin obosit, fiind inlocuit in ultimul minut cu Filip