Doua greseli de arbitraj au DISTRUS sperantele stelistilor! Arbitrul nu a vazut un hent evident, Dinamo a dat un gol controversat

Steaua Dinamo Kiev Europa League Europa League
Data publicarii: Joi 11 Decembrie 2014, 23:37
Data actualizarii: Joi 11 Decembrie 2014, 23:44

Steaua e condusa cu 1-0 de Dinamo Kiev in minutul 75 al meciului de pe National Arena, iar la acest scor este eliminata din Europa League, in ciuda faptului ca Rio Ave castiga cu Aalborg.

Steaua a facut o prima repriza foarte buna, in care a ratat o serie de ocazii foarte mari. Acelasi scenariu s-a repetat si dupa pauza, cand Alex Chipciu i-a "furat" o minge pe care scria "gol" lui Tanase.

Chiar si asa, campioana Romaniei a continuat sa atace, insa arbitrul Michael Oliver a fost omul negru pe National Arena! Acesta nu a vazut un hent evident facut de Dragovic in propriul careu. Cateva minute mai tarziu, Yarmolenko a inscris pentru Dinamo Kiev, contrar cursului jocului, insa dupa o pozitie suspecta de ofsaid!