GOLURILE din Astra 2-3 Austria Viena si reactia lui Marius Sumudica: "Le-am facut cadouri. Calificarea se joaca pana la final" | VIDEO

Data publicarii: Joi 15 Septembrie 2016, 22:22
Data actualizarii: Joi 15 Septembrie 2016, 23:19

Astra 2-3 Austria Viena, la debutul giurgiuvenilor in grupele Europa League. Marius Sumudica a vorbit la finalul partidei de pe National Arena.

"Au fost doua reprize diametral opuse, o prima repriza in care nu am aratat bine. Le-am facut cadou un gol din penalty. Golul al doilea al lor a fost de Champions League.

Am facut insa o repriza secunda mult mai buna. Ii felicit pe baieti pentru partea a doua.

Sincer, nu ma asteptam sa vina nici macar atatia oameni la meci si mai ales sa strige Astra, Astra pe final.

Trebuie sa ne recapatam dorinta si placerea de a juca asa cum am facut-o in sezonul trecut.

Denis este cel mai bun atacant din Romania, el nu are ce sa le demonstreze unora sau altora. Nu exista fotbalist ca el in Liga I.

Mai sunt cinci meciuri si se joac ain continuare.

Erau putin suparati in vestiar, dar isi vor reveni.

Le multumesc fanilor care au venit la meci, indiferent cu ce echipa tin. Au vazut un meci frumos, imi pare rau ca nu am facut un rezultat pozitiv", a spus Marius Sumudica.