Rashford o califica pe United in prelungiri! Man United 2-1 Anderlecht VIDEO | Lyon, calificare dupa 16 penalty-uri cu Besiktas | Ajax, calificare dramatica in prelungiri

Europa League
Live Blog
EUROPA LEAGUE
Data publicarii: Joi 20 Aprilie 2017, 20:17
Data actualizarii: Vineri 21 Aprilie 2017, 01:34

SEMIFINALE EUROPA LEAGUE: Man United 2-1 Anderlecht (1-1 in tur); Schalke 3-2 Ajax (0-2); Besiktas 2-1 Lyon, 6-7 la penalty-uri (1-2); Gent 1-1 Celta (2-3)

22:44 20 Apr
Iata golul egalizator din Man United - Anderlecht reusit de Hanni, capitanul oaspetilor
22:41 20 Apr

GOOOL LYON! Lacazzette egaleaza cu un lob peste portar! Este 3-2 la general pentru Lyon!

22:38 20 Apr

MIN 32. GOOOOOL ANDERLECHT! Tielemans suteaza in bara transversala, mingea revine la Hanni care inscrie din careu! Faza a fost inceputa de Alex Chipciu!

22:34 20 Apr

GOOOOOOOL BESIKTAS! Turcii deschid scorul prin Talisca, cel care a trimis un sut in diagonala din careu! Besiktas este in semifinale la acest scor!

22:27 20 Apr

MANCHESTER UNITED 1-0 ANDERLECHT (Mkhtaryan 10)

Min 21. Ocazie uriasa pentru Anderlecht! Acheampong scapa singur cu portarul, sutul sau este deviat de Romero pe langa poarta!

Min 22. Marcos Rojo iese accidentat de pe teren, in locul sau fiind introdus Blind

Min 26. O noua ocazie pentru Anderlecht - Dendoncker trimite din careu la coltul lung, Romero respinge din nou in corner

22:23 20 Apr
Iata reusita de 1-0 a lui Henrik Mkhtaryan!

22:20 20 Apr
Este 0-0 in continuare pe celelalte 3 stadioane! Golul lui Mkhtaryan este singurul de pana acum!
22:18 20 Apr

Min 13. Lingard rateaza la randul sau, Ruben reuseste din nou sa blocheze

MIN 12.
Pogba trece pe langa reusita de 2-0! Lovitura sa de cap a fost respinsa de sub bara de portarul Ruben

22:16 20 Apr

MIN 10. GOOOOOOL MANCHESTER UNITED! Mkhtaryan deschide scorul cu un sut de pe linia careului de 16m

22:14 20 Apr
ASA se aude NEBUNIA de la Besiktas - Lyon de pe stadion. FABULOS!

22:09 20 Apr

Man United 0-0 Anderlecht

Min 2. Prima ocazie este pentru oaspeti - Dendoncker trimite un sut puternic de la 25m, putin peste poarta

22:05 20 Apr
Au inceput partidele din Europa League! Man United - Anderlecht este in direct la ProTV!
21:59 20 Apr
Inca putin si incepe partida!
21:39 20 Apr
Capitanul lui Man United din aceasta seara a acordat un interviu pentru MUFC TV inainte de partida din aceasta seara cu Anderlecht

"Nu va fi usor, e sfert de finala in Europa League asa ca nu te poti astepta sa fie usor. Am fost putin frustrati dupa partida tur pentru ca am jucat bine si puteam fi mult mai confortabili decat suntem. Avem insa incredere pentru ca jucam pe Old Trafford" a spus Carrick.
21:20 20 Apr

Iata echipele de start de la Manchester United - Anderlecht (1-1 in tur)! Alex Chipciu este titular, in timp ce Nicolae Stanciu se afla doar pe banca

21:09 20 Apr
Scene incredibile in Istanbul inaintea meciului Besiktas - Lyon din seara asta!

20:17 20 Apr
Stanciu si Chipciu au de alergat, nu gluma, ca sa reuseasca minunea in Teatrul Viselor ! Au descoperit ca terenul e mai lat. Old Trafford e mai lat cu 5 metri decat terenul lui Anderlecht - au descoperit Stanciu si Chipciu. Azi, cei doi romani s-au antrenat intr-un parc din Manchester. Anderlecht n-a mai ajuns in semifinale din 90, cand a scos-o pe Dinamo.

"Ar fi o performanta foarte mare pentru ei. M-as bucura, cheia e la ei"
a spus Ionel Ganea.

"Va fi greu sa reuseasca sa tina piept lui Manchester United" crede Ciprian Marica.

Europa League e singurul trofeu care-i lipseste lui Manchester United. Finala va fi la Stockholm. "Pentru Zlatan ar fi extraordinar sa joace finala in tara lui!" a spus Mourinho.

19:34 20 Apr

Tinta surpriza pentru Bayern in aceasta vara: Andre Onana de la Ajax! Camerunezul de 21 de ani are un sezon fantastic in Olanda si e dorit ca varianta pentru Neuer. Bayern il urmareste in aceasta seara pe Onana la meciul cu Shalke de la Gelsenkirchen. In tur, olandezii au castigat cu 2-0!

17:21 20 Apr
Clip genial publicat pe Twitter de un fan englez. Jucatorii lui Anderlecht s-au antrenat azi intr-un parc din Manchester, inaintea meciului decisiv cu United.

11:51 20 Apr
Man United si Anderlecht joaca in cel mai echilibrat retur din Europa League. Echipele sunt singurele care au terminat la egalitate in tur, celalalte echipe care au jucat acasa castigand la un gol, Besiktas si Celta, respectiv doua goluri, Ajax.

Pentru Anderlecht este primul sfert european in ultimii 20 de ani, ultima data cand echipa a ajuns in aceasta faza fiind in 1997, cand a fost eliminata de Inter in Cupa UEFA, dupa 1-1 si 2-1.

In cazul unei calificari, ar fi prima semifinala dupa 27 de ani, ultima astfel de performanta fiind in 1990, cu Dinamo, cand belgienii au batut de doua ori cu 1-0.