Steaua a facut SCORUL serii in Europa, KILLERUL Keseru ii multumeste lui Arlauskis: "Am strans rau din fund in prima repriza"

Steaua Aalborg Claudiu Keseru Europa League Europa League
Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 00:04
Data actualizarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 00:14

Steaua 6-0 Aalborg | Steaua a facut show si a castigat la cea mai mare diferenta dintre toate echipele din Europa. Keseru a tinut, insa, sa-i multumeasca lui Arlauskis pentru ca a tinut tabela nemodificata pana la pauza.

"Ma bucur pentru orice gol, indiferent ca marchez in campionat sau in Europa. E ceva formidabil sa marchez un hat trick la debutul in Europa! Nu m-am certat cu Rusescu, au fost doua-trei cuvinte, dar nimic altceva. E o atmosfera senzationala intre noi, iar asta ne face sa ramanem montati in momentele grele.

Nu am fost foarte agresivi in prima repriza, iar ei au castigat multe dueluri si si-au creat ocazii importante. Trebuie sa-i multumim lui Arlauskis pentru ca a avut cateva intervenii salvatoare.

E un rezultat important, dar pentru cine vede meciul, observa ca am cam strans din fund. Am facut o prima repriza slaba!

E urat sa joci cu stadionul gol, mai ales cand dai sase goluri. Noi tinem la suporteri si am fi vrut sa impartasim acest moment, sa mergem sa cantam si sa sarbatorim cu ei.

Niciun meci nu seamana cu celalalt, avem meciuri grele in continuare. Trebuie sa fim la fel de montati si in meciurile urmatoare si sunt sigur ca o vom face", a spus Claudiu Keseru la Dolce Sport.