Basel a zdrobit-o pe Valencia, 3-0! Juve a marcat in min 85, 1-0 in deplasare cu Lyon! AZ 0-1 Benfica, Porto 1-0 Sevilla! VIDEO

23:58 03 Apr

Porto 1-0 Sevilla | Portughezii trimit pentru a doua oara mingea in bara; dupa bara lui Defour, din finalul primei reprize, e randul lui Quaresma sa zguduie bara portii lui Beto;

Sevilla se poate declara multumita cu acest rezultat; calificarea se joaca saptamana viitoare pe Ramon Sanchez Pizjuan

23:54 03 Apr

Basel 3-0 Valencia | Stocker inscrie in minutul 91, doar o minune o mai duce pe Valencia in semifinale

23:50 03 Apr

Lyon 0-1 Juventus | Bonucci inscrie cu 5 minute inainte de final, Juve are prima sansa de calificare in semifinale

23:13 03 Apr

AZ Alkmaar 0-1 Benfica | Super gol marcat de Eduardo Salvio la Alkmaar in minutul 48, cu un voleu din marginea careului.

REZUMATELE CELOR 4 PARTIDE DIN EUROPA LEAGUE SE VAD LA SPORT.RO, VINERI DE LA ORA 16.00

22:53 03 Apr

Basel 1-0 Valencia ('44) | Portughezii au avut sansa sa intre la vestiare cu avantaj de doua goluri - Defour a trimis o torpila de la 20 de metri in bara portii lui Beto

22:44 03 Apr

Basel 2-0 Valencia | 4 minute de vis pentru Delgado, care reuseste dubla si Basel devine favorita la calificarea in semifinale

Basel 1-0 Valencia | S-a marcat si in Elvetia - Delgado a deschis scorul in meciul cu Valencia ('34)

22:40 03 Apr

Porto 1-0 Sevilla | Mangala inscrie cu o lovitura de cap din 6 metri, dupa centrarea perfecta a lui Quaresma ('31)

21:37 03 Apr

Echipele de start la Basel - Valencia:

BASEL: Sommer - P. Degen, Schar, Sauro, Aliji - Xhaka, Serey Die, Diaz - D. Degen, Delgado, Stoker

VALENCIA: Guaita - Joao Pereira, Senderos, Matieu, Bernat - Feghouli, Keita, Parejo, Cartabia - Paco Alcacer, Vargas

21:33 03 Apr

Echipele de start la AZ Alkmaar - Benfica:

AZ ALKMAAR: Esteban - Johansson, Gouweleeuw, Viergever, Poulsen - Gudelj, Ortiz, Elm - Beerens, Johannsson, Berguis

BENFICA: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Siqueira - Salvio, Ruben Amorim, Gaitan - Andre Gomes, Oscar Cardozo, Rodrigo

21:28 03 Apr

Echipele de start la Lyon - Juventus:

LYON: Lopes, Tolisso, B.Kone, Umtiti, Bedimo, Gonalons, Ferri, Malbranque, Mvuemba, Briand, Lacazette

JUVENTUS: Buffon, Caceres, Bonucci, Chiellini, Isla, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Tevez, Osvaldo

21:23 03 Apr

Echipele de start la FC Porto - Sevilla (meciul este in direct la Sport.ro, de la ora 22.00)

FC PORTO: 24.Fabiano, 2.Danilo, 13.Reyes, 22.Mangala (C), 26.Alex Sandro - 35.Defour, 25.Fernando, 20.Carlos Eduardo - 17.Varela, 9.Martinez, 7.Quaresma

SEVILLA: 13.Beto - 23.Coke, 21.Pareja, 3.Fernando Navarro, 16.Moreno - 12.Iborra, 6.Daniel Carrico - 19.Reyes, 11.Rakitic (C), 7.Marin - 9.Bacca