"Va dati seama ce atac o sa avem, cu Tchite si Tamuz?" Rednic o ameninta pe Steaua si vrea calificarea in retur

Cupa Romaniei
Data publicarii: Vineri 06 Martie 2015, 00:06
Data actualizarii: Vineri 06 Martie 2015, 00:08

Petrolul 1-1 Steaua | Antrenorul gazdelor s-a declarat multumit de faptul ca echipa sa joaca din ce in ce mai bine.

Rednic l-a laudat pe Tchite si le ameninta pe celelalte echipe. "Va dati seama ce atac o sa avem cu Tchite si Tamuz?". Vezi ce a spus Mircea Rednic dupa 1-1 cu Steaua:

"Nu am mai putut sa tinem de minge, ne-au dominat dar nu a fost ceva sa ne puna in pericol poarta. Stiu ce poate Tchite, el nu este nici la 50% din capacitatea lui fizica, nu a mai jucat de mult dar a venit cu ambitie si cu dorinta de a ajuta echipa. Vrea sa aiba iar senzatiile pe care le avea inainte, e un jucator de care aveam nevoie, va dati seama Tchite si Tamuz in atac, o sa facem gauri mari in atacul adversarilor. Pacat ca am fost egalati in ultimul minut, o sa aratam mai bine in retur. Au fost multe schimbari la echipa in aceasta iarna, trebuie sa ne omogenizam, am facut schimbari de la meci la meci. Avem un public fantastic care a fost preocupat numai sa sustina echipa, imi pareu rau ca au plecat dezamagiti dupa ce am fost egalati in ultimul minut.", a spus Mircea Rednic la finalul meciului pentru Sport.ro