Ultimul derby pentru 2 jucatori: "Le-am promis din iarna ca le dam drumul!" Anuntul facut la miezul noptii

Steaua Constantin Anghelache Dinamo Cupa Romaniei
Data publicarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 08:13
Data actualizarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 08:11

► Dinamo 1-1 (3-6) Steaua. Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei retur!

Presedintele executiv al FC Dinamo, Constantin Anghelache, a declarat dupa eliminarea din semifinalele Cupei Romaniei - Timisoreana, ca formatia din Soseaua Stefan cel Mare s-ar putea desparti in vara de jucatorii Dragos Grigore si Cristian Balgradean.

"Orice echipa are nevoie de intariri. Si Steaua va mai face 2-3 transferuri. si de la Dinamo vor pleca cativa jucatori care nu au confirmat sau care au confirmat mai putin. S-ar putea ca doi dintre ei sa fi fost pe teren in aceasta seara, dar aceia nu pleaca ca nu au confirmat, ci pentru ca le-am promis inca din iarna, cand vroiau sa plece, sa stea pana la vara si daca vor avea oferte vor pleca. Unul e Grigore, l-am tinut un an de zile. Am avut nevoie de el, dar acum nu suntem in suferinta in zona centrala a apararii. Sa dea Domnul sa fie o oferta buna pentru Grigore si va pleca. Al doilea poate fi Balgradean daca va avea oferte in vara, dar nu pentru ca am vrea noi sa plece, ci in situatia in care ar avea oferte", a spus Anghelache.

Oficialul dinamovist considera remiza din meciul cu Steaua un rezultat pozitiv: "Tinand cont de raportul dintre cele doua echipe nu e chiar atat de rau. Echipa Dinamo a plecat oricum cu un handicap de trei goluri si nu e usor sa joci in fata Stelei partida a doua. In prima repriza s-a jucat putin mai prudent si de catre noi si am luat un gol. Dar atunci cand s-au facut trei schimbari pe atac am egalat. Repriza a doua am fost cel putin macar egali Stelei. Este un lucru pozitiv pentru noi, deoarece suntem o echipa in reconstructie care nu a cedat si care atunci cand s-a descatusat a incercat sa joace fotbal. Au mai fost si multisoare ocazii pe care le-am ratat si care da impresia ca suntem pe drumul cel bun in reconstructie. Mai ales atunci cand formatia este construita mai pe atac asa cum a fost in repriza a doua. Pune probleme oricarui adversar, asa cum i-a pus Stelei" a mai spus Anghelache.

Sursa: Mediafax