Astra s-a calificat dupa prelungiri cu Chindia! FC Botosani a eliminat-o pe Viitorul, Craiova s-a calificat dupa prelungiri, liderul din Liga a 2-a merge in sferturile Cupei

Chindia 0-2 Astra

Min 115 | GOL Astra | Chipirliu reuseste primul sau gol in tricoul Astrei si majoreaza diferenta.
Min 111 | GOL Astra | Balaure deschide scorul.

Echipele de start:

Chindia Targoviste: Meila - Martac, Acasandrei, Ciobotariu, Dumitrascu - Serban, Honciu, Pencea, Negut - Batfoi, Neicutescu
Rezerve: Popescu, Grigore, Liviu Mihai, Nisipeanu, Matei, Vatavu, Cherchez

Astra: Iliev - Butean, Polczak, Erico da Silva, Radunovic - Moise, Seto, Biceanu - Ionita, Le Tallec, Nyuiadzi

Rezerve: Lazar, Belu, Abang, Chipirliu, Balaure, Dandea, Gheorghe Valentin

14:09 30 Nov

Hermannstadt 2-0 Juventus Bucuresti

Min 67. GOOOOL HERMANNSTADT!
Tatar inscrie cu un sut de la marginea careului

Min 59. GOOOOL HERMANNSTADT!
Morariu inscrie in propria poarta cu o lovitura de cap!

Iata echipele de start:
Hermannstadt:
Moldovan - Tatar, Stoica, Parvulescu, Stancu, Dalbea, Iulian Popa, Lupu, Rusu, Necsulescu, Carstean

Juventus Bucuresti:
Stoian - Dima, Morariu, Walace, Stefan, Mihaescu, Barbulescu, Sesar, Dzalamidze, Zaharia, Tara

17:33 29 Nov

CS MIOVENI 0-1 GAZ METAN

FINAL! Gaz Metan se califica in sferturi, gazdele au cerut penalty in minutul 96!

Min 62.
Cartonas rosu pentru marcatorul unicului gol de pana acum, Romeo

Min 13. GOOOOL GAZ METAN!
Faza fantastica a lui Bic, pasa pentru Romeo catre trimite pe langa poarta

Mioveni:

F. Croitoru - Trascu, Gugu, Ichim, Radescu, Cip. Negoita, Marzeanu, Ayza, Burnea, Andor, C. Nastasie
Rezerve: Sima - Alexe, Pirtea, Ed. Florescu, Mih. Vintila, Ed. Neacsu, Seb. Ivan

Gaz Metan:
Plesca  - Sg. Popovici, I. Cristea, Sarghi, De Vriese, I. Neagu, Bic, Surugiu, R. Romeo, Tarcoveanu, Al. Buziuc
Rezerve: Greab - Busu, D. Pop, Zderic, Laur. Manole, D. Olaru, Golubovic

11:00 29 Nov
U Cluj - Dinamo e in seara asta la PRO X, ora 20:30.

20:28 28 Nov

Botosani 3-2 Viitorul!

Min 80. GOOOL FC BOTOSANI! Plamada o readuce pe Botosani in avantaj, pentru a 3-a oara in acest meci!

Min 78. GOOOL VIITORUL!
Dumitrescu centreaza pe jos, Dragus deviaza cu calcaiul si il pacaleste pe Pap!

Min 74. GOOOL FC BOTOSANI!
Roman, intrat la pauza, inscrie dupa o schema la o lovitura libera ce l-a lasat pe atacantul gazdelor singur cu portarul

Min 64. GOOOL VIITORUL!
Gavra inscrie un gol superb cu un sut din intoarcere de la marginea careului, mingea s-a dus direct la vinclu!

Min 50. GOOOL FC BOTOSANI!
Chitosca deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Tarsa

Min 14.
Ciobanu are cea mai buna sansa dupa o lovitura libera deviata care a trecut foarte putin pe langa poarta

FC Botosani:
Pap - Dumitras, Plamada, Burca, Musat - Tarsa, Oaida - Serediuc, Rodriguez, Chitosca - Kuku.
Rezerve: Brînza - Miron, Morutan, Ungurusan, Roman, Bordeianu, Popa.

FC Viitorul:
Tordai - Capusa, Ghita, Taru, De Nooijer - Ciobanu, Baluta, Dumitrescu - Cioabla, Gavra, Dragus.
Rezerve: Buzbuchi - Horj, Vîna, Kofi, Hodorogea, Malaele, C. Ene.

17:59 28 Nov

Afumati 2-3 Craiova

Min 105. GOOOL Craiova! Baluta reuseste dubla dupa o executie aproape identica
min 100: GOOOL Craiova! Baluta egaleaza cu un sut plasat de la marginea careului
min 93: GOOOL Afumati! Vlada inscrie din apropiere si Afumatiul e din nou in avantaj!
min 90+3: FINAL pentru primele 90 de minute la Ploiesti. Afumati - Craiova intra in prelungiri!
min 66: GOOOL Craiova! A marcat Gustavo. De la margine nu s-a ridicat fanionul pentru o pozitie clara de offside in care se afla jucatorul Craiovei.
min 10: GOOOL Afumati! Inscrie Burlacu pentru echipa din B!

Echipa de start a Craiovei pentru meciul cu Afumati:

17:38 28 Nov
Jucatorii si staff-ul lui Dinamo au ajuns in ultima clipa la aeroport. Miriuta a prelungit antrenamentul, iar fotbalistii au ajuns pe Otopeni cu doar 30 de minute inainte ca avionul sa decoleze spre Cluj.

"Am glumit, nu tin niciodata cu Steaua", le-a spus Miriuta jurnalistilor la aeroport. Antrenorul lui Dinamo i-a chemat pe fanii lui CFR sa-l sustina la meciul cu U Cluj. Miriuta a uitat un detaliu important: galeriile de la U Cluj si Dinamo sunt infratite. :)
16:02 28 Nov
CSM Iasi, prima calificata

CSM Poli Iasi a invins-o pe Unirea Slobozia, in deplasare, cu 2-0. Pedro Mendes (11 - penalty) si Catalin Stefanescu (66) au marcat golurile echipei moldovene.
14:23 28 Nov