Reghe a stabilit obiectivul dupa calificarea in sferturi: "Ne gandim la asta din vara!" Ce si-ar fi dorit la meciul cu Poli:

Steaua ACS Poli Timisoara Laurentiu Reghecampf Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2013, 06:39
Data actualizarii: Joi 31 Octombrie 2013, 06:39

► DINAMO – CHINDIA, joi 18:30 Sport.ro, RAPID - PETROLUL, joi 20:30 PRO TV.

Steaua s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa 2-0 in fata lui ACS Poli Timisoara. Georgievski si Piovaccari au marcat cele 2 goluri ale Stelei.

"Obiectivul nostru este eventul. Trebuie sa ne calificam si sa castigam meci de meci. Orice echipa pe care o vom intalni, vor fi meciuri foarte grele. Sunt increzator pentru meciul cu Basel. Noi jucam si suntem angrenati in acest campionat, asta este situatia, dar trebuie sa ne obisnuim cu nivelul Ligii.

Georgievski a facut un meci foarte slab cu Chelsea, dar nu avea de ce sa isi ia revansa. El ramane foarte important pentru noi, mai ales ca a avut si acea accidentare" a spus Laurentiu Reghecampf la Sport.ro

"Suntem multumiti de victorie si ca ne-am calificat mai departe in Cupa Romaniei. E important pentru noi sa realizam eventul. Ne gandim la asta din vara. Pacat ca nu am marcat mai multe goluri, dar eu sunt multumit de randament si de prestatie" a spus apoi antrenorul Stelei la conferinta de presa.