Prima reactie a lui Mutu dupa semifinala pierduta in ULTIMA SECUNDA de Petrolul: "Sunt suparat, ne-a lipsit experienta!" Ce a zis:

Adrian Mutu Astra Giurgiu Cupa Romaniei Petrolul Ploiesti Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 16 Aprilie 2014, 22:53
Data actualizarii: Miercuri 16 Aprilie 2014, 22:58

►Saptamana mare in fotbal. Se poate intampla ORICE! ACUM: Astra - Petrolul, joi, 20.30: Dinamo - Steaua, in direct la ProTV

Astra Giurgiu 2-1 Petrolul Ploiesti | Astra se califica pentru prima data in istoria clubului in finala Cupei Romaniei, unde va intalni invingatoarea dintre Steaua si Dinamo (5-2 in tur). Paul Papp a inscris golul victoriei giurgiuvenilor in minutul 93 al partidei, cu cateva secunde inaintea fluierului de final, dupa ce Petrolul a condus la pauza. Adrian Mutu, transferat in iarna la Petrolul, a urmarit meciul din tribuna, fiind accidentat. Acesta s-a declarat dezamagit la finalul partidei.

"E pacat ca am ratat finala. Am avut un joc nereusit in repriza a doua, am luat si doua goluri. Nu stiu daca situatia era diferita cu mine in teren, nu cred. Mi-as fi dorit sa jucam finala, pentru noi, pentru suporteri. Cred ca astazi ne-a lipsit experienta. Sunt foarte suparat, si colegii sunt, se vede pe chipurile lor, dar asta este.

Cred ca am avut o a doua repriza nereusita si asta ne-a costat. Am luat si un cartonas rosu, am jucat ultimele minute in 10 oameni si nu am mai avut puterea de a iesi din propria jumatate. Sunt suporter al Petrolului si bineinteles ca mi-as fi dorit sa joc finala Cupei Romaniei.

In timpul incidentelor le-am spus fanii sa se calmeze, pentru ca asa e normal, trebuie sa fim civilizati.

Noi jucam pana la sfarsit, vom lupta in campionat", a spus Adrian Mutu la finalul semifinalei din Cupa Romaniei, pierduta de Petrolul la Giurgiu, in fata Astrei.