Meci ULUITOR in Cupa Romaniei! O echipa din Liga a 2-a conducea cu 1-0 in minutul 90+4! A urmat o nebunie totala cu 5 goluri

Data publicarii: Miercuri 24 Septembrie 2014, 18:24
Data actualizarii: Miercuri 24 Septembrie 2014, 21:23

O noua echipa din Liga a 2-a a fost la un pas sa elimine o echipa din Liga 1!

Partida dintre ASC Bacau si Ceahlaul Piatra Neamt a oferit una dintre cele mai surprinzatoare scenarii din 16-imile Cupei Romaniei! Cainari a deschis scorul pentru gazde in minutul 68 si parea sa fie a 2-a echipa, dupa Rapid CFR Suceava, care reuseste sa elimine o echipa din Liga 1!

La ultima faza a timpului regulamentar, Marc a reusit sa egaleze pentru Ceahlaul! Apoi a inceput nebunia - in prelunigiri, Ceahlaul s-a dezlantuit si a marcat de alte 4 ori! Andrei Pavel a inscris pentru 2-1 in primul minut al prelungirilor. Apoi Popadiuc a reusit o dubla in minutele 99 si 103.

In minutul 111 a venit si golul cu numarul 5 pentru Ceahlaul acelasi Popadiuc.

In optimile de finala ale Cupei s-au calificat pana acum CFR Cluj, FC Brasov, Ceahlaul Piatra Neamt, Pandurii Targu Jiu, Otelul Galati, Rapid CFR Suceava, CSMS IaSi, ASA Targu Mures si Rapid Bucuresti.