"Mutu m-a terorizat tot meciul, nu mai scapam de el!" Dinu Gheorghe a povestit cum a trait "Briliantul" meciul din Cupa :)

Data publicarii: Miercuri 16 Aprilie 2014, 23:05
Data actualizarii: Joi 17 Aprilie 2014, 23:59

►Saptamana mare in fotbal. Se poate intampla ORICE! ACUM: Astra - Petrolul, joi, 20.30: Dinamo - Steaua, in direct la ProTV

Astra Giurgiu 2-1 Petrolul Ploiesti | Astra se califica pentru prima data in istoria clubului in finala Cupei Romaniei, formatia giurgiuveana reusind sa invinga Petrolul in ultima secunda a meciului, gratie unui gol marcat de Paul Papp. Dinu Gheorghe, presedintele Astrei, a vorbit la finalul meciului, acesta intervenind telefonic la SPECIAL, in direct la Sport.ro

Presedintele Astrei a povestit cum a trait meciul alaturi de Adi Mutu, cei doi stand unul langa celalalt in tribunele stadionului din Giurgiu.

"Am stat langa Mutu si m-a terorizat. Toata repriza mi-a zis ca nu meritam sa ne calificam, ca n-am jucat nimic in prima repriza. Mi-am adus aminte insa ca in meciul de campionat ne-au egalat in ultimul minut si normal ca speram la o surpriza.

N-as spune ca e o razbunare, e justitia divina!", a spus Dinu Gheorghe, presedintele Astrei Giurgiu, la SPECIAL, IN DIRECT la Sport.ro