Liber la BANCUri cu Dinamo! CRAIOVA 1-0 DINAMO in Cupa Romaniei! Meci SENZATIONAL la Craiova. Dinamo, OUT din Cupa si din Europa! AICI AI FAZELE VIDEO

live craiova dinamo craiova dinamo craiova dinamo cupa romaniei scor craiova dinamo Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 06 Martie 2018, 17:59
Data actualizarii: Marti 06 Martie 2018, 20:36

Craiova - Dinamo | AICI SUNT FAZELE VIDEO

CRAIOVA 1-0 DINAMO

min 90+4: FINAL DE MECI! DINAMO nu reuseste sa egaleze, in ciuda atacurilor sustinute din ultimele minute. Craiova bate cu 1-0 si merge in semifinalele Cupei Romaniei!

min 90: Dinamo preseaza in finalul meciului. De la margine s-au aratat 3 minute de prelungire. Cainii sunt de minute bine in jumatatea adversa!

min 86: Mingea circula pe traseul Torje - Nistor - Olteanu, ultimul trage de pe partea stanga, insa doar alaturi!

min 83: Atac supranumeric al lui Dinamo, Torje incearca sutul, insa e blocat la marginea careului!

min 77: Pesic e gasit de Mahlangu, dar sutul sau din unghi se duce mult peste!

min 72: Ocazie mare a lui Dinamo. Olteanu ii trimite din stanga lui Torje, pozitionat foarte bine in careu, mijlocasul lui Dinamo da pe langa minge.

min 62: Iese Hanca, accidentat dupa ce a fost calcat de Burlacu, intra Romera.

min 58: Sut Monroy din interiorul careului, pozitie excelenta, mingea se duce peste!!!

min 56: GOOOOOOOOL CRAIOVA! Thiago ii paseaza lui Bancu, mijlocasul intra in careu, il depaseste in partea stanga pe Penedo si inscrie cu un sut din unghi! NEBUNIE pe Oblemenco!!!!

min 54: Intra Burlacu in locul lui Mitrita, care acuza probleme medicale.

min 51: Pasa a lui Nistor pentru Pesic, scapat singur, de la margine se ridica fanionul pentru offside!

min 50: Torje, sut superb din unghi, din afara careului, lateral dreapta, Mitrovic iese si boxeaza! Idee buna a lui Torje!

min 49: Actiune a lui Torje, care avanseaza in jumatatea adversa, intra in careu si incearca sa-i paseze lui Pesic, mingea e interceptata in ultimul moment si trimisa in corner de Bancu!

min 46: A inceput repriza a doua!

*** La pauza, gazonul a fost reparat cu mana :)

min 45+2: Sansa URIASA pentru Mitrita. Actiune personala superba a lui Mitrita, sut de la marginea careului si Penedo se intinde SUPERB pentru a respinge in corner!!!

min 43: Gazonul de la Craiova sau ce-a mai ramas din el dupa vreo 40 de minute de fotbal. :)

min 40: Mitrita, o noua SUPER executie din lovitura libera!!! Mingea se duce minunat, Penedo respinge in bara!!!

min 37: Lovitura libera de la distanta pentru Craiova, Mitrita executa superb, dar putin peste!!! Ramane 0-0!

min 28: Craiova cere penalty pentru un hent la Monroy, Fesnic nu da nimic. Zlatinski si Torje se cearta si vad galben, la fel si Bancu, pentru proteste. Tensiune uriasa pe Oblemenco!

min 12: Mitrita trage din afara careului, cu pamantul, scoate Penedo in corner.

min 10: Incidente in tribune. Oltenii si craiovenii sunt la un pas de bataie!

min 8: Prima aparitie a lui Dinamo la poarta adversa, insa sutul lui Salomao este slab.

min 3: Centrare Bancu de pe stanga, Penedo are probleme sa prinda, insa reuseste pana la urma sa opreasca mingea.

min 1: Dupa numai 11 secunde e chemata ambulanta. Martic cade dupa un duel cu Salomao. Croatul revine rapid, masina medicala se retrage. Nu fara a lua cu ea cateva brazde din gazonul si asa prost de pe Oblemenco.

*** Coregrafie 3D pe Oblemenco. 'Toate panzele sus' - e mesajul ultrasilor Craiovei.

*** Pe stadion s-a tinut un moment de reculegere in memoria lui Davide Astori.

*** Contra si Mutu sunt in tribunele de pe Oblemenco pentru a-i urmari pe jucatorii de nationala ai celor doua echipe.

UPDATE | Echipele de start:

Craiova: Mitrovic - Popa, Kelic, Tiago - Martic, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Gustavo, Baluta, Mitrita

Dinamo: Penedo - Hanca, Maric, Katsikas, Olteanu - Mahlangu, Monroy - Torje, Nistor, Salomao - Pesic

Craiova - Dinamo, finala din sferturile Cupei Romaniei, asa cum a fost supranumita, se joaca in aceasta seara pe arena de 60 de milioane de euro a oltenilor.

Se anunta un stadion arhiplin in Banie. 30.000 de suporteri vor fi prezenti pe stadion pentru a urmari partida dintre Craiova si Dinamo.

Meciul cu Craiova reprezinta debutul lui Florin Bratu pe banca dinamovistilor si singura sansa pentru echipa din "Stefan cel Mare" de a mai salva sezonul. Vasile Miriuta a fost demis dupa ce Dinamo a ratat prezenta in play-off.

Partida dintre Craiova si Dinamo ar fi trebuit sa se dispute initial pe 1 martie, dar meciul a fost amanat din cauza conditiilor meteo.

Florin Bratu pregateste o surpriza pentru olteni. Pesic, mijlocas de profesie, va fi folosit drept atacant in acest meci.