A fost la un pas de moarte, acum merge peste tot cu icoana la el. Povestea senzationala a portarului de la Dinamo

Data publicarii: Joi 24 Septembrie 2015, 21:40
Data actualizarii: Joi 24 Septembrie 2015, 21:50

Bizonul lui Dinamo a reusit un hattrick in 14 minute. Portarul Popescu a cerut ajutor de Sus. A avut o icoana langa el, in plasa.

Iustin Popescu, portarul lui Dinamo, a scapat cu viata dintr-un accident, si-a tatuat 'Cina cea de taina', iar la meciul din Cupa de la Braila a adus o icoana cu el la meci.

Dinamo a fost condusa la pauza. Necoara a marcat din penalty pentru Braila. Dinamo a scapat la ocazia de 2-0 a lui Ivan.

Bizonul lui Dinamo a marcat de 3 ori intr-un sfert de ora. Si-a aratat muschii dupa fiecare reusita.

Cu Musca, Frunza si Ghiocel in echipa, Braila a mai marcat o data, in minutul 86, insa Dinamo s-a calificat in optimi. Suspendat, Rednic a condus-o pe Dinamo prin telefon. Danciulescu a primit indicatii pe banca.