Tatarusanu ramane lider in Serie A, Milan a fost masacrata pe San Siro: 0-4 cu Napoli! Arsenal 3-0 Man United, Bayern Munchen 5-1 Borussia Dortmund, Atletico 1-1 Real Madrid

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 Stele

Data publicarii: Duminica 04 Octombrie 2015, 19:52
Data actualizarii: Duminica 04 Octombrie 2015, 19:52

Urmarim impreuna meciurile din cele mai importante campionate ale Europei
Clasamentele din Premier League, La Liga, Bundesliga, Seria A si Ligue 1 sunt AICI

23:41 04 Oct

Rezultat final pe San Siro: AC Milan 0-4 Napoli (Allan '13, Insigne '48, '68, Rodrigo Ely a.g '77)

Tatarusanu ramane lider in Serie A, dupa victoria obtinuta de Fiorentina pe teren propriu cu Atalanta, 3-0. Romanul a fost integralist.

Napoli a urcat pe 6, la sase puncte in spatele Fiorentinei.

23:30 04 Oct

Min 80 - AC Milan e masacrata pe San Siro, e 4-0 pentru Napoli. Insigne a reusit dubla in minutul 68, Rodrigo Ely si-a dat autogol in minutul 77.

23:27 04 Oct

1-1 scor final la Atletico Madrid - Real Madrid (Vietto '84 / Benzema '9). Atletico a avut o ocazie uriasa de gol in prelungirile meciului, prin Jackson Martinez.

Villarreal e liderul surpriza din Spania, cu un puncte peste Real Madrid, Celta Vigo si Barcelona.

23:04 04 Oct

2-1 la pauza in PSG - Marseille. Finalul spectaculos de repriza, cu doua goluri inscrise de Zlatan Ibrahimovic in minutele 41 si 44, ambele din penalty. Marseille a deschis scorul in minutul 30 prin Michy Batshuayi.

22:56 04 Oct

2-0 pentru Napoli din minutul 48, dupa o faza senzationala - un-doi intre Insigne si Higuain, finalizata cu sutul perfect al italianului.

22:39 04 Oct

Rezultate la pauza:

AC Milan 0-1 Napoli
Fiorentina 2-0 Atalanta

22:08 04 Oct

Napoli deschide scorul pe San Siro in minutul 13, prin Allan, dupa o pasa de maestru a lui Insigne.

Tatarusanu e titular in meciul pe care Fiorentina il joaca de la aceasta ora cu Atalanta. Fiorentina, liderul din Serie A, conduce cu 1-0 in minutul 20.

21:57 04 Oct

Min 22 - Griezmann a ratat un penalty pentru Atletico, Real conduce in continuare cu 1-0.

Sergio Ramos a facut faultul, dupa ce tot el a gresit o pasa simpla la mijlocul terenului, in urma careia Atletico a prins pe picior gresit defensiva Realului.

21:47 04 Oct

Vlad Chiriches e rezerva in AC Milan - Napoli.

21:40 04 Oct

Min 8 - Real Madrid deschide scorul prin Benzema, care reia cu capul din 8 metri centrarea perfecta a lui Carvajal.

Benzema a trecut pe primul loc in clasamentul golgheterilor din Spania, cu 6 reusite.

21:36 04 Oct

A inceput Atletico Madrid - Real Madrid. Ultimul derby jucat pe Calderon s-a incheiat cu victoria spectaculoasa a lui Atletico, 4-0.

20:24 04 Oct

Bayern Munchen a calcat-o in picioare pe Borussia Dortmund in derby-ul sezonului din Bundesliga, scor 5-1 (Muller '26, '35, Lewandowski '46, '58, Gotze '66)

Bayern e lider detasat, cu maximum de puncte dupa 8 etape. Dortmund e pe 2, la sapte puncte in spate.

20:21 04 Oct

Rezultatele zilei in Anglia:

Everton 1-1 Liverpool
Arsenal 3-0 Manchester United
Swansea 2-2 Tottenham

19:58 04 Oct

5-1 pentru Bayern Munchen in minutul 66. Gotze marcheaza, dar nu se bucura la gol. Dortmund a fost ingropata de doi fosti jucatori - Gotze si Lewandowski au inscris trei din cele cinci goluri.

19:38 04 Oct

Min 46 - Lewandowski inscrie imediat dupa pauza, Bayern Munchen o conduce pe Borussia Dortmund cu 3-1.

11 goluri in ultimele 4 meciuri, Lewandowski este de neoprit.

19:36 04 Oct

Al doilea golgheter in sezonul trecut de Premier League are un gol si un autogol in aceasta editie de campionat. Harry Kane a marcat in proprie poarta in meciul pe care Tottenham il joaca la aceasta ora in deplasare cu Swansea. Este 2-2 in minutul 75.

21 de goluri a marcat Kane sezonul trecut, cu cinci mai putine decat golgheterul Kun Aguero.

19:10 04 Oct

Min 36 - Borussia Dortmund reintra in meci cu golul lui Aubameyang.

Aubameyang a marcat in toate cele opt etape ale noului sezon de Bundesliga.

19:07 04 Oct

Min 34 - Bayern Munchen conduce cu 2-0 prin dubla lui Thomas Muller. Al doilea gol a fost marcat din penalty.

18:34 04 Oct

A inceput derby-ul sezonului in Bundesliga, Bayern Munchen - Borussia Dortmund.

18:23 04 Oct

Inceput ireal de meci pe Emirates! Arsenal conduce cu 3-0 dupa doar 19 minute. Alexis Sanchez a lovit din nou, cu o executie de senzatie - torpila in vinclu din marginea careului.

18:11 04 Oct

Dupa numai un minut, Arsenal face 2-0! Ozil a marcat!

18:10 04 Oct

Sanchez deschide scorul pentru Arsenal cu o executie MAGICA in minutul 6!

17:57 04 Oct

La 18:00 incepe Arsenal - Manchester United. Iata mai jos echipele de start:

17:29 04 Oct

1-1 rezultat final in derby-ul Everton - Liverpool (Lukaku '45 / Danny Ings '42). Echipa lui Brendan Rodgers e pe 10 in Premier League, la opt puncte in spatele liderului City.

PSV a invins-o pe Ajax pe Amsterdam Arena, scor 2-1 (Amin Younes '10 / Gaston Pereiro '7, '79)

16:51 04 Oct

Seara perfecta de fotbal in Europa. Cele mai tari meciuri din weekend incep dupa ora 18:00.

Ludogorets 1-1 Cherno More

Condusa din minutul 46, Ludogorets a revenit in repriza a doua cu golul lui Keseru din minutul 55!

Ludogorets-Cherno More Varna 1-1. Gol min 55

Posted by Claudiu Ke?erü on Saturday, October 3, 2015
21:02 03 Oct
19:27 03 Oct

Ce spun suporterii lui Sunderland dupa 2-2 cu West Ham: "Daca as fi mai inalt, i-as da una lui Pantilimon!"

16:31 03 Oct

Alex Maxim e titular pentru Stuttgart in deplasarea de la Hoffenheim!

11:28 02 Oct
Revin Bale si Sergio Ramos

Real Madrid primeste o veste buna inaintea derby-ului cu Atletico. Gareth Bale si Sergio Ramos au revenit la antranamente inca de joi si ar putea juca in meciul de pe Vicente Calderon.

Bale si Ramos s-au accidentat in urma cu doua saptamani, in disputa cu Sahtior (4-0 in Liga Campionilor).

In schimb, Rafa Benitez nu va putea conta pe Danilo, Pepe si James Rodriguez.

11:19 02 Oct