Una dintre cele mai PENIBILE simulari vazute vreodata! Arbitrul i-a dat cartonas rosu cand l-a vazut! VIDEO

Flamengo bahia Campionate externe
Data publicarii: Luni 26 Iunie 2017, 17:26
Data actualizarii: Luni 26 Iunie 2017, 17:48

Un meci din Brazilia a oferit una dintre cele mai jenante simulari vazute vreodata!

Fundasul celor de la Bahia, Lucas Fonseca, a fost eliminat in partida cu Flamengo dupa ce a primit al 2-lea cartonas galben pentru o simulare penibila! Era abia minutul 30 al partidei iar Fonseca primise primul cartonas galben cu 6 minute mai devreme.

In urma unui conflict cu atacantul lui Flamengo, Paolo Guerrero, Fonseca s-a aruncat la pamant acuzand o lovitura care n-a existat! Arbitrul a vazut perfect faza si a acordat al 2-lea cartonas galben.

Bahia a pierdut partida cu 1-0 in urma golului din minutul 74 al lui Orlando Berrio.