Tevez le-a aratat chinezilor de la primul meci ca isi merita banii. Ce a facut la debutul la Shanghai

Carlos Tevez China Shanghai Shenhua Campionate externe
Data publicarii: Luni 06 Martie 2017, 09:26
Data actualizarii: Luni 06 Martie 2017, 10:33

Napoli - Real Madrid, marti seara, 21:45, IN DIRECT la ProTV
Lyon - AS Roma, joi, 22:00, IN DIRECT la Sport.ro

Carlos Tevez (33 de ani) a debutat in campionatul Chinei, la Shanghai Shenhua. Argentinianul a marcat un gol si a oferit doua assist-uri in prima etapa a Chinese Super League, aruncand tribunele in aer. Shanghai a batut-o cu 4-0 pe Jiangsu Suning, fosta echipa a lui Dan Petrescu.

"Apasul" i-a centrat mai intai lui Moreno in minutul 17, pentru golul de 1-0. In minutul 36, Tevez a inscris primul sau gol pentru Shanghai, din penalty.

Ultima reusita a partidei a venit cu doua minute inainte de final si a fost bifata de Moreno din pasa lui Tevez.

Shanghai Shenhua a fost eliminata prematur din Liga Campionilor Asiei de catre Brisbane Roar, scor 0-2.

38 de milioane de euro pe sezon incaseaza Tevez in China.