Galca, ce victorie mare: 2-1 cu Bilbao! Revenire senzationala pentru Southampton! 3-2  cu Liverpool! City 0-1 United, Villarreal 2-2 Barcelona | Real Madrid 4-0 Sevilla

Premier League la liga Campionate externe
MOMENTE CHEIE
  • Barcelona a fost egalata de Villarreal dupa ce a condus cu 2-0. Real a spulberat-o pe Sevilla, 4-0!

20:52 20 Mar
Momente superbe azi, pe White Hart Lane, la Tottenham - Bournemouth.
20:12 20 Mar
20:10 20 Mar

Tottenham s-a apropiat la 5 puncte de Leicester dupa victoria cu Bournemouth. United e din nou aproape de zona Champions League dupa 1-0 in derby cu Man City.

17:49 20 Mar

Neymar face 2-0 pentru Barcelona dintr-un penalty discutabil acordat de arbitru.

17:22 20 Mar

Barcelona conduce cu 1-0 la Villarreal! A marcat Rakitic!

17:17 20 Mar

Revenire incredibila a lui Southampton! In 3 minute, jucatorii lui Koeman au intors rezultatul! Pelle, in minutul 83, si Mane, in minutul 86, au marcat!

17:00 20 Mar
15:57 20 Mar

Doua goluri in 5 minute marcate de Liverpool in meciul cu Southampton. Coutinho '17 si Sturridge '22 au inscris pentru Liverpool.

15:05 20 Mar

La 18:00 incepe cel mai tare meci al weekendului: Manchester City - Manchester United, ultimul derby inainte de razboiul Guardiola - Mourinho.

Jose Mourinho a semnat un precontract cu Manchester United. Va primi despagubiri de 20 de milioane de euro daca englezii se razgandesc pana la 1 iunie. Detalii aici

15:01 20 Mar

Victorie mare pentru Galca! Espanyol a castigat meciul cu Bilbao, scor 2-1, dupa ce la pauza era condusa cu 1-0, si s-a indepartat de zona rosie a clasamentului.

Mai mult, Galca se apropie de obiectivul impus de conducere: clasarea in primele 10.

Espanyol este pe locul 12, la un singur punct in spatele lui Deportivo La Coruna, echipa clasata pe locul 10. Etapa viitoare, Espanyol va juca cu Malaga.

18:54 19 Mar

Palace a avut bara in prelungiri cu Leicester! Scorul nu s-a modificat. Leicester a castigat din nou si ramane prima in Anglia!

18:49 19 Mar

Gijon face 2-1 cu doua minute inainte de finalul meciului!

18:38 19 Mar

Ce surpriza! Sporting Gijon o egaleaza pe Atletico Madrid, prin golul marcat de Sanabria in minutul 79!

300x250
Opoziția austriacă, despre Schengen: Poziția guvernului austriac faţă de extinderea Schengen este ruşinoasă