Real Madrid, pulverizata de Man City intr-un meci amical! Un pusti a marcat cel mai frumos gol la 4-0! VIDEO

Campionate externe
Data publicarii: Joi 27 Iulie 2017, 16:52
Data actualizarii: Joi 27 Iulie 2017, 16:56

Supercupa Europei, Real Madrid - Manchester United, 8 august, 21:45, PRO TV!

Pep Guardiola a reusit o noua victorie in fata eternei rivale, Real Madrid, de data aceasta intr-un meci amical. Meciul de la Los Angels s-a incheiat cu scorul de 4-1 pentru Man City. Toate reusitele au venit dupa pauza.

Otamendi a deschis scorul in minutul 52, pentru ca Sterling sa dubleze avantajul 7 minute mai tarziu. John Stones a facut 3-0 in minutul 67 pentru ca apoi sa vina cele mai frumoase reusite ale meciului din partea unor tineri jucatori.

Mai intai Brahim Diaz a inscris golul de 4-0, pentru ca Oscar Rodriguez sa inscrie golul de onoare pentru Real cu un sut senzational din afara careului.