VICTORIE DRAMATICA! Reghecampf a fost condus, a marcat in minutul 107 si castiga in fata lui Piturca cu 3-2! Pintilii, pasa de gol

Victor Piturca Al Hilal Al Ittihad Laurentiu Reghecampf Campionate externe
Data publicarii: Marti 23 Decembrie 2014, 19:04
Data actualizarii: Marti 23 Decembrie 2014, 22:03

Meci fantastic intre Al Hilal si Al Ittihad.

Al Hilal a castigat in fata lui Al Ittihad la capatul unui meci dramatic, de 120 de minute. Reghecampf a fost condus inca din minutul 5, dupa un gol din penalty, a avut 2-1, a fost egalat si a castigat in minutul 107. Al Hilal se duce in sferturile de finala ale Cupei Printului.

ECHIPELE DE START

Al Ittihad: Hani Al Nahidh, Saleh Al Qumayzi, Ahmad Asiri, Talal Alabsi, Mohammed Qassem Al Nakhli, Marquinho, Mohammed Abusabaan, Abdulfattah Asiri, Jamal Ba Jandooh, Mukhtar Fallatah, Fahd Al Muwallad

Al Hilal: Abdullah Al Sudairy, Digao, Tae-Hwi Kwak, Abdullah Al Zoari, Yasir Al Shahrani, Saud Khariri, Thiago Neves, Mihai Pintilii, Nawaf Al Abid, Salman Al Faraj, Nasser Al Shamrani

FAZELE MECIULUI

Min 120. Meciul se termina. Reghe castiga cu 3-2 duelul cu Piturca!

Min 84. Gol anulat pentru Al Hilal pentru offside

Min 67. Neves trage pe langa poarta de la 11 metri.

Min 60. Al Ittihad are doua ocazii uriase in interval de cateva minute.

Min 46. A inceput repriza secunda.

Min 45. Pauza

Min 41. GOOOOOL AL ITTIHAD! Abdulfattah Asiri inscrie cu un sut de la 6 metri dupa ce trece de doi fundasi de la Al Hilal. E 2-2. Piturca nu a avut nicio reactie la gol :)

Min 33. GOOOOOOL AL HILAL! Echipa lui Reghe este in avantaj, dupa o pasa de gol a lui Pintilii. Nasser Al Shamrani a marcat

Min 30. Inca o ratare uriasa pentru echipa lui Reghe. A ajuns pana la 9 metri de poarta, dar a sutat in peluza.

Min 25. Nasser Al Shamrani de la Al Hilal intra in careu, trage puternic de la 14 metri, mingea se duce peste poarta

Min 17. GOOOOOL AL HILAL! Salman Al Faraj marcheaza dupa o faza similara cu golul lui Latovlevici cu Ajax. Este 1-1

Min 9. Al Hilal are o prima sansa de gol, mingea trimisa cu capul se duce pe centrul portii.

Min 8. GOOOOL AL ITTIHAD! Marquinho deschide scorul din penalty. Echipa lui Piturca are 1-0

Min 6. Penalty pentru Al Ittihad!

Min 1. A inceput partida

Info start - Reghe si Piturca s-au evitat reciproc de aceasta data. Camerele video nu au surprins momentul in care antrenorii au intrat pe teren, insa cei doi au fost distanti in acest start de meci. In timp ce Piturca se plimba in fata secunzilor, Reghe a asteptat fluierul de start pe banca.

Info start - Pintilii este titular, in tribune este un show fabulos.