Debut de cosmar pentru Olaroiu la Cupa Asiei: Arabia Saudita 0-1 China. Nationala lui Oli a ratat un penalty. VIDEO

Campionate externe
Live Blog

Cupa Asiei

Data publicarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 11:07
Data actualizarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 15:35

15:35 10 Jan

Vedeti AICI VIDEO cu rezumatul meciului pierdut de Cosmin Olaroiu cu China la Cupa Asiei. Dupa meci, Olaroiu a declarat: "Imi place cum s-a miscat echipa in primele 60 de minute de joc. Cu o mai buna organizare a jocului cred ca putem obtine mai mult in meciurile viitoare. Din pacate, avem probleme cu conditia fizica”

13:04 10 Jan

Arabia Saudita, antrenata de Cosmin Olaroiu, a fost invinsa la Brisbane, cu 1-0 (0-0), de nationala Chinei, intr-un meci din grupa B a Cupei Asiei pe Natiuni. Golul a fost marcat de Hai, in minutul 81. Arabia Saudita a ratat un penalti in minutul 62, prin Hazazi.

Etapa a doua a grupei B programeaza, miercuri, partidele Coreea de Nord - Arabia Saudita (Melbourne) si China - Uzbekistan (Bisbane).

11:10 10 Jan

Uzbekistanul a invins la Sydney, cu scorul de 1-0, nationala Coreei de Nord, intr-un meci din grupa B a Cupei Asiei pe Natiuni. Golul a fost marcat de Sergeev, in minutul 62.

10:12 09 Jan

800.000 de dolari bonus la castigarea trofeului pentru Cosmin Olaroiu. Acesta este de mai bine de o luna conducatorul nationalei Arabiei Saudite, una dintre favoritele la trofeu.

10 ianuarie (11:00) Arabia Saudita - China
14 ianuarie (07:00) Coreea de Nord - Arabia Saudita
18 ianuarie (11:00) Uzbekistan - Arabia Saudita