Obiectivul lui Mourinho, 1-4, indeplinit de la primul meci :) Man United, zdrobita de Borussia Dortmund, Dembele a marcat o minunatie de gol VIDEO

Borussia Dortmund Manchester United Campionate externe
Data publicarii: Vineri 22 Iulie 2016, 17:31
Data actualizarii: Vineri 22 Iulie 2016, 17:43

Borussia Dortumund a zdrobit-o pe Manchester United intr-un meci amical disputat in Shanghai.

Borussia Dortmund a castigat la scor meciul cu Manchester United, care face parte din turneul de presezon International Champions Cup.

A fost primul meci al lui United cu Mourinho pe banca, iar singurul marcator al englezilor a fost tocmai jucatorul transferat vara aceasta de la Dortmund, Mkhitaryan (min 59).

Castro a deschis scorul, in minutul 19, iar Aubameyang a majorat diferenta pana la pauza.

In repriza secunda, Dembele a marcat o minunatie de gol, dupa o cursa de 40 de metri (VIDEO), iar Castro a inchis tabela la 4-1 in ultimul minut de joc.

Zlatan Ibrahimovici nu a facut parte din lotul lui United. Mourinho a decis ca superstarul suedez are nevoie de o vacanta suplimentara.