Mourinho, nervos dupa ultimul meci la Chelsea: "Ne-am temut de ce-i mai rau!" Gol SUPER SONIC al pustiului de aur al lui Chelsea! Ce surpriza mare le-a facut tuturor Mourinho:

Jose Mourinho Chelsea Kevin De Bruyne Campionate externe
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2013, 11:25
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2013, 11:29

►Cum joaca Barca fara Tito? Cum arata Neymar langa Messi? Cum se bucura Pep cand ia Valdes gol? BAYERN - BARCELONA, miercuri 19:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Chelsea a castigat un meci disputat duminica impotriva unei echipe cu staruri din Malaezia. Echipa antrenata de Jose Mourinho s-a impus categoric cu 4-1 dupa golurile marcate de De Bruyne, Bertrand Traore, Lukaku si Moses. Traore este un jucator aflat in probe.

Belgianul De Bruyne a marcat cel mai frumos gol al partidei insa i-a dat mari emotii lui Mourinho dupa ce a primit o lovitura de la un adversar: "Cand era la pamant si cerea o schimbare, toti de pe banca ne-am speriat, ne temeam de ce-i mai rau. La prima impresie, medicul a concluzionat ca nu au fost afectate ligamentele si daca e ceva la menisc, este o accidentare foarte usoara.

Asa ca nu credem ca e ceva grav si speram sa fie asa pentru ca e un copil fantastic si arata asta meci de meci si mi-a aratat si la antrenamente ca va fi un jucator cheie" a declarat Mourinho dupa partida.

Mourinho a surprins pe toata lumea in prima repriza cand l-a trimis titular in poarta lui Chelsea pe australianul Mark Schwarzer, jucatorul de 40 de ani adus in aceasta vara.

Chelsea in prima repriza: Schwarzer; Ivanovic, Chalobah, Terry (C), Bertrand; Essien, Marco van Ginkel; Traore, De Bruyne, Hazard; Lukaku
Chelsea in repriza a doua: Cech (C); Wallace, Kalas, Cahill, Cole; van Ginkel, Ramires; Moses, Hazard, Schurrle; Ba