Mourinho l-a batut pe Zidane, dupa un meci cu 7 penalty-uri ratate! Rezumat VIDEO: United 1-1 (3-1) Real Madrid

Manchester United Jose Mourinho Real Madrid Campionate externe
Data publicarii: Luni 24 Iulie 2017, 09:49
Data actualizarii: Luni 24 Iulie 2017, 14:19

Manchester United a invins-o pe Real Madrid la International Champions Cup, turneu amical disputat peste ocean. Echipa lui Mourinho s-a impus la penalty-uri.

Manchester United s-a impus in fata lui Real Madrid, intr-un meci disputat la Santa Clara, in California. Formatia lui Jose Mourinho a castigat la penalty-uri, dupa ce in timpul regulamentar scorul a fost 1-1.

Lingard a deschis scorul in minutul 45+1, in timp ce Casemiro e egalat in minutul 69.

La penalty-uri, primii 4 executanti au au ratat, pentru ca apoi Mkhitaryan si Blind sa puncteze, la fel si Quezada.