Verdict CRUNT pentru Kun! Aguero a iesit in lacrimi de pe teren si va lipsi intre 4 si 6 luni! Vezi ce meciuri se mai joaca astazi

Premier League Bundesliga Ligue 1 Primera Division Serie A Campionate externe
Live Blog

MECIURI DE 5 STELE

Data publicarii: Duminica 07 Decembrie 2014, 13:00
Data actualizarii: Duminica 07 Decembrie 2014, 16:14

Chelsea a suferit prima infrangere a sezonului | Pantilimon a plecat fara gol primit de pe Anfield | Arsenal a fost invinsa de Stoke | Roma a revenit miraculos cu Sassuolo | Ribery a inscris golul 100 la Bayern Munchen

16:14 07 Dec

Meci nebun in Italia, acolo unde Napoli a revenit de la 0-2 cu Empoli. Echipa lui Rafa Benitez a incheiat meciul la egaliate, 2-2, dupa ce Duvan Zapata si Jonathan de Guzman au egalat in minutele 67 si 72. Empoli marcase prin Verdi si Rugani.

Napoli ramane pe locul 3, cu 24 de puncte acumulate in 14 meciuri, insa asteapta meciurile Sampdoriei si Genoai, care au 22, respectiv 23 de puncte.

In Italia se joaca ACUM: Minutul 10 - Atalanta 0-0 Cesena, Genoa 0-0 AC Milan si Parma 0-0 Lazio.

10:57 07 Dec

Vesti proaste pentru Kun Aguero si City, inaintea partidei decisive din Liga Campionilor, cu AS Roma.

Starul argentinian este suspect de ruptura de ligamente incrucisate (genunchiul stang) si poate lipsi pana la 6 luni de pe gazon. Vestea vine in cel mai prost moment pentru City, care are mare nevoie de o victorie impotriva italienilor de la AS Roma, in ultima etapa a lIgii Campionilor.

"ESte imposibil sa stim cat va lipsi Kun. Are o problema la ligamente si maine vom cunoaste exact cat de serioasa este. Nu va juca cu AS Roma", a spus si Manuel Pellegrini, antrenorul campioanei Angliei.

Aguero era cel mai in forma atacant din Premier League, acesta avand 14 goluri in tot atatea etape. Tot el a fost artizanul revenirii spectaculoase din meciul cu Bayern, castigat in prelungiri cu 3-2. Acesta a marcat un hat trick.

23:17 06 Dec

3-0 rezultat final la Real Madrid - Celta Vigo. Cristiano Ronaldo a marcat toate cele trei goluri '36, '65, '81.

Barcelona joaca duminica, de la ora 18.00, cu Celta Vigo.

21:46 06 Dec

Cristiano Ronaldo a deschis scorul din penalty in meciul cu Celta Vigo.

21:39 06 Dec

Ribery a marcat astazi golul cu numarul 100 in tricoul lui Bayern Munchen. Campioana Germaniei a invins-o pe teren propriu pe Bayer Leverkusen, scor 1-0.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

21:30 06 Dec

1-0 scor final la City - Everton si echipa lui Pellegrini se apropie la 3 puncte de liderul Chelsea.

20:08 06 Dec

AS Roma a smuls un punct in meciul de pe teren propriu cu Sassuolo, dupa ce a fost condusa cu 2-0 pana in minutul 77. Adem Ljajic a marcat golul egalizator in ultima faza a jocului.

20:06 06 Dec

Kun Aguero a iesit in lacrimi de pe teren, dupa doar 4 minute, iar accidentarea suferita in aceasta seara ar putea face ca City sa nu isi poata folosi golgheterul in meciul decisiv cu AS Roma, din Liga Campionilor.

AS Roma - Manchester City se joaca miercuri, la 21:45.

20:01 06 Dec

Manchester City deschide scorul in min. 24 prin Yaya Toure, dupa un penalty acordat extrem de usor la un duel intre Jagielka si Milner.

18:55 06 Dec

In inferioritate numerica dupa eliminarea lui Chambers, Arsenal n-a reusit nicun miracol in finalul meciului cu Stoke. S-a termina 3-2 pentru gazde. Pantilimon n-a primit gol in deplasarea de la Liverpool, Sunderland a plecat cu un punct de pe Anfield.

Rezultate finale in Premier League:

18:39 06 Dec

Arsenal ramane in 10 oameni din minutul 78, dupa ce Calum Chambers vede al doilea cartonas galben. Stoke City - Arsenal este in continuare 3-2.

18:35 06 Dec

Rezultate finale in Bundesliga:

18:33 06 Dec

Stoke 3-2 Arsenal (min 72) - 3 minute magice pentru Arsenal, care inscrie de doua ori prin Santi Cazorla '68 si Aaron Ramsey '71.

17:58 06 Dec

Lui Schalke nu i se spune degeaba 04 :) E 0-4 la VfB Stuttgart - Schalke (Choupo-Moting '1, '21, '61 si Max Meyer '10)

17:55 06 Dec

Arsenal este calcata in picioare de Stoke City. Este 3-0 la pauza, dupa golurile marcate de Crouch '1, Bojan '35 si Jonathan Walters '45.

17:18 06 Dec

Alex Maxim nu este in lotul lui Stuttgart pentru meciul din acesta etapa, cu Schalke. VfB Stuttgart e condusa la pauza cu 3-0.

17:06 06 Dec

Inceput furtunos la Stoke City - Arsenal! Peter Crouch a deschis scorul pentru gazde in secunda 19.

In Premier League se mai joaca la aceasta ora:

Hull City - WBA
Liverpool - Sunderland
QPR - Burnley
Tottenham - Crystal Palace

Chiriches nu este in lotul lui Tottenham pentru acest meci.

16:45 06 Dec

Pantilimon este titluar in Liverpool - Sunderland, meci care incepe la ora 17.00.

16:44 06 Dec

Golul inscris de Drogba in minutul 83 nu a fost de ajuns pentru ca Chelsea sa plece macar cu un punct din deplasarea de la Newcastle.

Newcastle - Chelsea s-a terminat 2-1, iar echipa lui Mourinho a suferit astfel prima infrangere a sezonului.

16:22 06 Dec

Min 78 - GOOOL Newcastle! Cisse face 2-0 dupa un contraatac scoala purtat alaturi de Sissoko. Eden Hazard a lovit bara la faza anterioara

16:01 06 Dec

Min 56 - GOOOOOL Newcastle! Papiss Cisse inscrie la prima atingere de balon, dupa o gafa mare a lui Gary Cahill! Cisse abia a fost introdus poe teren de Alan Pardew! Ameobi a centrat de pe partea stanga, Cahill a ratat interceptia, iar atacantul senegalez a inscris din gura portii!

15:51 06 Dec

A inceput repriza a doua la Newcastle - Chelsea, meciul e in continuare unul echilibrat. Chelsea a avut o posesie de 53% in prima repriza si doua suturi pe poarta. Newcastle a avut una dintre marile ocazii prin Jack Colback

15:19 06 Dec

Min 31 - Ocazie uriasa ratata de gazde! Courtois blocheaza sutul lui Colback, care a ramas singur cu portarul dupa o pasa ideala a lui Ayoze

14:38 06 Dec
14:45 Newcastle - Chelsea

Newcastle: Elliot - Janmaat, Taylor, Coloccini, Dummett - Tiote, Colback - Sissoko, Cabella, Sammy Ameobi - Ayoze Perez
Rezerve: Alnwick, Williamson, Anita, Haidara, Gouffran, Riviere, Cisse
Antrenor: Alan Pardew

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azipilicueta - Fabregas, Obi Mikel - Willian, Oscar, Hazard - Diego Costa
Rezerve: Cech, Filipe Luis, Zouma, Ramires, Schurrle, Remy, Drogba
Antrenor: Jose Mourinho

11:22 06 Dec
Gardos, in sfarsit titular?

O veste buna pentru romani vine din Anglia, acolo unde Florin Gardos ar putea fi in sfarsit titular la Southampton, chiar in meciul cu Manchester United.

Belgianul Toby Alderweireld s-a accidentat si va lipsi o perioada de pe gazon, astfel ca favorit la titularizare a devenit Florin Gardos, anuta presa britanica.

Antrenorul Ronald Koeman, arhitectul "minunii" din Premier League, l-ar putea introduce din primul minut al meciului cu Manchester United pe Florin Gardos, fotbalist pe care englezii l-au transferat la cererea sa expresa.

Gardos, 26 de ani, are sansa sa bifeze prima aparitie ca titular in Premier League. Acesta a fost, pana acum, introdus de fiecare data pe parcursul meciurilor.

09:50 06 Dec

Ieri s-au jucat trei partide importante in Germania, Italia si Franta, romanul Dragos Grigore fiind si el protagonist.

In Germania, Borussia Dortmund a iesit din zona retrogradarii dupa ce a invins cu 1-0 Hoffenheim, gratie unui gol marcat de Ilkay Gundogan. Dortmund a urcat pe locul 14, cuy 14 puncte acumulate in tot atatea meciuri jucate, in timp ce Hoffe a ramas pe 7.

In Franta, romanul Dragos Grigore a fost inger si demon pentru Toulouse. Echipa internationalului roman a pierdut cu 0-2 meciul cu AS Monaco, dupa un meci in care Grigore a scos o minge de pe linia portii, insa in care a facut si un penalty. Cele doua goluri au fost marcate de Dimitar Berbatov.

In fine, italienii au avut parte de un derby intre Juventus si Fiorentina, incheiat insa 0-0. Meciul nu a fost unul lipsit de evenimente, echipa lui Ciprian Tatarusanu acuzand o greseala grava de arbitraj, dupa ce a avut un penalty refuzat.

09:42 06 Dec

E din nou weekend, e din nou fotbal spectacol! Cele mai tari echipe din Europa joaca din nou, iar noi va tinem la curent cu tot ceea ce se intampla in primele 5 ligi ale continentului. In Anglia sunt programate dueluri interesante, francezii vor sa vada din nou PSG-ul la treaba, iar nemtii sunt cu ochii pe clasament, acolo unde Borussia Dortmund nu sta prea bine.