Titlul se decide la Liverpool - Chelsea! Liverpool a invins-o pe City: 3-2! Chelsea, victorie in deplasare la Swansea, 1-0!

19:50 13 Apr

'68 Swansea 0-1 Chelsea: Demba Ba deschide scorul si la acest scor se reface diferenta de 2 puncte intre Liverpool si Chelsea.

Liverpool si Chelsea se vor intalni pe Anfield pe 27 aprilie.

17:42 13 Apr

Momente emotionante la finalul partidei dintre Liverpool si Manchester City. Steven Gerrard, capitanul gazdelor, a izbucnit in plans dupa victoria "nebuna" de pe Anfield. Fotbalistul care a jucat intreaga cariera la LFC era doar un copil atunci cand "cormoranii" castigau ultima data titlul.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

17:29 13 Apr

Min 90 - Final incendiar de meci pe Anfield, City ataca in valuri, Liverpool s-a aparat cu toti oamenii! Jordan Henderson a fost eliminat pentru un fault criminal la Samir Nasri!

17:14 13 Apr

Min 78 - GOOOOOOOOL Liverpool! Ce gafa incredibila face Kompany! Capitanul lui City lufteaza in propriul careu, mingea ajunge la Coutinho, care suteaza din prima si il invinge pe Hart!

17:12 13 Apr

Min 75 - Inca o sansa imensa ratata de oaspeti! David Silva are golul de 3-2 in picior, dar mingea reluata de el din cadere se duce putin pe langa poarta lui Mignolet. Kun Aguero, intrat si el intre timp, a centrat foarte bine

17:02 13 Apr

Min 66 - Ocazie uriasa de 3-2 pentru Manchester City, Mignolet intervine miraculos la un sut puternic trimis de la marginea careului

16:59 13 Apr

Min 62 - GOOOOOOOOL City! Oaspetii revin de la 0-2, Glen Johnson deviaza o centrare David Silva, iar Mignolet este pacalit!

16:56 13 Apr

Min 57 - GOOOOOOOOOOL City! David Silva reduce din diferenta pe Anfield, cu un sut din cadere, din centrul careului

16:52 13 Apr

Statistica impresionanta a slovacului Martin Skrtel, care a ajuns la 7 goluri in acest sezon, gratie reusitei de astazi. Fundasul lui Liverpool are mai multe goluri decat orice alt fundas din Premier League

16:06 13 Apr

Min 26 - GOOOOOOOOL Liverpool! Echipa lui Brendan Rodgers face instructie cu City, Skrtel majoreaza diferenta! Liverpool are in acest moment prima sansa la titlul de campioana din Premier League, trofeu pe care nu l-a mai castigat din 1990!

15:55 13 Apr

Ghinion pentru City! Yaya Toure s-a accidentat si a fost inlocuit de Javi Garcia. Pellegrini isi scoate cel mai bun om de pe teren

15:45 13 Apr

Min 7 - GOOOOOOL Liverpool! Raheem Sterling inscrie un gol fenomenal, dupa ce a ridiculizat apararea lui City, pacalindu-i pe fundasii oaspeti si pe portarul Joe Hart, care a iesi hazardat din poarta

15:33 13 Apr

Meciul dintre Liverpool si Manchester City va incepe cu o intarziere de 7 minute, fiind programat la ora 15:37, in loc de 15:30. Englezii comemoreaza astfel tragedia de la Hillsbrough, din urma cu 25 de ani

15:21 13 Apr

O statistica interesanta a duelurilor celor doua echipe cu adversarele din Top 6. Liverpool a castigat la scor toate meciurile jucate pe Anfield, in timp ce City a pierdut pe terenul lui Chelsea si a facut egal pe Emirates, cu Arsenal

15:10 13 Apr

15:37 Liverpool - Manchester City | Finala campionatului se joaca astazi!

Echipele de start

00:49 13 Apr

Final de meci! Real Madrid castiga cu 4-0 si trece peste Barcelona.

00:41 13 Apr

Min 84 - GOOOOOOOOOL Real Madrid! Alvaro Morata primeste o pasa formidabila de la Illarramendi, care a lobat intreaga aparare a Almeriei si il executa pe Esteban tot cu un lob

00:16 13 Apr

Min 56 - GOOOOOOOOOOOL Real Madrid! Isco face 3-0 si Realul isi asigura cele 3 puncte

00:15 13 Apr

Min 53 - GOOOOOOOOL Real Madrid! Bale reuseste sa inscrie cu un sut plasat din interiorul careului! Real se distanteaza pe tabela!

23:29 12 Apr

Min 29 - GOOOOOOOL Real Madrid! Angel Di Maria reuseste in cele din urma sa-l invinga pe Esteban, dupa 4 ocazii avute la poarta oaspetilor! Almeria s-a aparat in inferioritate numerica, Di Maria a patruns pe partea stanga si a sutat la coltul lung!

23:22 12 Apr

Min 21 - Ocazie imensa pentru Real Madrid! Bale face o cursa superba, dribleaza totul in cale, dar portarul Esteban reuseste sa apere sutul galezului! Scorul ramane 0-0!

23:15 12 Apr

Paradoxul Barcelona. Catalanii au avut posesie 86% in meciul cu Granada, insa au pierdut cu 0-1. Statisticienii spanioli spun ca Barca a depasit recordul de posesie stabilit in "era Guardiola"

23:05 12 Apr

Min 4 - Ocazie mare de 1-0 a argentinianului Di Maria! Mijlocasul Realului a sutat violent de la 25 de metri, mingea a izbit bara transversala!

23:04 12 Apr

23:00 LIVE Real Madrid - Almeria | Echipele de start

22:48 12 Apr

Final de meci si la Granada - Barcelona! Catalanii nu se regasesc dupa eliminarea din Liga Campionilor, gazdele inving prin golul lui Brahimi! El Arabi a avut sansa lui 2-0 in minutul 85, dar a ratat singur cu Pinto!

22:23 12 Apr

Borussia a castigat de o maniera formidabila meciul cu Bayern, scor 3-0, iar fanii din Dortmund sunt in extaz. Nemtii au dezvaluit la finalul partidei discursul cu care Jurgen Klopp s-a dus in vestiar: "Intrati pe teren si jucati fotbal! Riscam totul! Daca pierdem, e vina mea! Daca vom castiga, atunci este victoria voastra!"

22:14 12 Apr

Momente grele pentru Neymar, in prima repriza a meciului cu Granada! Brazilianul s-a lovit rau de un adversar si a fost la un pas sa-si piarda cunostinta! VIDEO AICI

Barcelona a inceput repriza a doua in atac, insa formatia catalana nu reuseste sa egaleze!

21:34 12 Apr

Intre timp s-a incheiat si partida dintre Bayern si Borussia! Oaspetii s-au impus cu 3-0 si au incheiat de o maniera extrem de dura seria de invincibilitate a Bayernului!

Pep a pierdut pentru prima data in Bundesliga. Mai mult, antrenorul catalan se afla la prima infrangere la mai mult de doua goluri diferenta, in intreaga-i cariera!

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO

21:16 12 Apr

Min 15 - GOOOOOOL Granada! Gazdele deschid scorul in meciul cu Barcelona, Yacine Brahimi inscrie in poarta lui Pinto

20:48 12 Apr

Min 60 la Bayern - Borussia! E nebunie pe Allianz Arena, unde oaspetii conduc cu 3-0! Reus si Hoffman au inscris in minutele 49 si 56!

20:28 12 Apr

Pauza in derby-ul Germaniei. Borussia continua sa conduca cu 1-0 pe Allianz Arena. Intre timp avem si echipele pentru meciul dintre Granada si Barcelona, care va fi LIVE TEXT de la 21:00

Granada: Karnezis - Nyom, Ilori, Murillo, Foulquier, Iturra, Fran Rico, Recio, Brahimi, Piti, El Arabi
Rezerve: Mainz, Ighalo, Roberto, Coeff, Fatau

Barcelona: Pinto - Montoya, Mascherano, Busquets, Adriano, Song, Fabregas, Iniesta, Pedro, Messi, Neymar
Rezerve: Oier, Jordi Alba, Dani Alves, Sergi Roberto, Xavi, Alexis Sanchez, Cristian Tello

19:55 12 Apr

Bayern 0-1 Borussia | Min 24 - GOOOL Henrik Mkhitaryan! Armeanul Borussiei deschide scorul pe Allianz Arena, Bayern isi poate vedea si ea ruinat recordul de invincibilitate

19:35 12 Apr

Meci tare si in Germania, unde Bayern si Borussia se intalnesc in aceasta seara. Chiar daca partida nu mai are o miza atat de importanta, bavarezii fiind deja campioni, cele doua echipe joace pentru onoare.

Borussia

Bayern Munchen

19:15 12 Apr

FINAL - WBA 3-3 Tottenham | Toate fazele meciului sunt AICI

19:05 12 Apr

Min 90+3 GOOOOOOOOOOOOOOOOL Tottenham! Spurs egaleaza incredibil prin danezul Christian Eriksen! Echipa lui Vlad Chiriches, la care romanul a jucat in prima repriza, a fost condusa cu 3-0 in prima repriza!

18:37 12 Apr

Min 70 - WBA conduce in continuare, dar Tottenham ataca periculos. Harry Kane a inscris pentru 3-2 in minutul 69

18:11 12 Apr

Min 45 - Vlad Chiriches ramane la vestiare, in locul sau intra Fryers

18:06 12 Apr

Desi lucrurile nu arata deloc bine pe tabela, Tottenham a dominat prima repriza cu West Brom. Din ciclul "unii cu ratarile, altii cu golurile"

18:02 12 Apr

Pauza la West Bromwich - Tottenham! Scorul este 3-1, dupa ce Tottenham a redus din diferenta gratie autotolului marcat de Jonas Olsson, in minutul 34

17:45 12 Apr

"Vei fi demis maine dimineata" - fanii lui Tottenham s-au enervat rau de tot dupa umilinta cu WBA si cer plecarea lui Tim Sherwood

17:42 12 Apr

Min 31 - GOOOOOOL WBA! Sessegnon face 3-0 si inchide definitiv meciul inca din prima repriza. Echipa lui Chiriches a fost facuta KO inca o data in acest sezon, dupa umilintele cu City si Liverpool

17:30 12 Apr

Min 18 - Adebayor rateaza un penalty! Portarul Foster pareaza sutul slab al togolezului si WBA continua sa conduca cu 2-0!

17:17 12 Apr

Eficienta maxima pentru West Bromwich, in primele 10 minute ale meciului cu Tottenham. Doua suturi la poarta, doua goluri

17:14 12 Apr

Min 4 - GOOOOOL WBA! Inceput incredibil de meci, Tottenham e facuta "sah mat" din primele minute ale partidei!

17:12 12 Apr

Secunda 26 - GOOOOL West Bromwich! Apararea lui Tottenham, cu Vlad Chiriches titular, incepe dezastruos partida din deplasare de la WBA. Ramai pentru VIDEO!

16:51 12 Apr

Un eveniment de comemorare a incidentelor din urma cu 25 de ani va avea loc si pe stadionul Hillsborough, unde britanicii anunta ca au fost montate 96 de scaune albe, fiecare avand pe el cate un trandafir

16:43 12 Apr

17:07 este ora inceperii meciurilor din Anglia. Vlad Chiriches este titular la Tottenham, in deplasarea de la West Bromwich. Fundasul roman este la al doilea meci consecutiv ca titular, dupa cel cu Sunderland.

Echipa de start a lui Tottenham

13:18 12 Apr

Liverpool - City este un meci de totul sau nimic in Anglia: cine castiga devine favorita nr.1 la titlul de campioana in Premier League.

Ziua meciului, duminica, pe 13 aprilie, reprezinta un moment care aminteste de o tragedie. Momentul Hillsborough implineste 25 de ani pe 15 aprilie, la 48 de ore de la meciul dintre LFC si City.

In urma cu sfert de secol, 96 de oameni au murit la partida dintre Liverpool si Nottingham Forest, in semifinala FA Cup.

O reactie frumoasa a venit astazi din partea lui Podolski, jucatorul lui Arsenal scriind pe Twitter un mesaj special pentru acea zi si pentru toti fanii lui Liverpool:

21:27 11 Apr

Vine weekend-ul, vin si meciurile tari! Pe www.sport.ro poti vedea in fiecare saptamana cele mai tari dueluri din cele mai importante campionate ale Europei! Lupta la titlu e mai incinsa ca oricand, iar milionarii de la City si Liverpool in Anglia, PSG si Monaco in Franta, sau Real, Atletico si Barca in Spania, vaneaza inca un titlu de campioni.

Si in acest final de saptamana fotbalul britanic tine capul de afis, derby-ul dintre Liverpool si Manchester City fiind considerat o adevarata finala a campionatului, "cormoranii" avand sansa sa se apropie mai mult decat oricand de trofeul mult visat. Bundesliga propune si ea un derby incendiar, Borussia si Bayern urmand sa se intalneasca. Cu toate acestea, miza meciului din Germania este una mult mai mica, gruparea lui Pep Guardiola fiind deja campioana.

Cea mai apriga lupta este insa in Spania, acolo unde Atletico, Barcelona si Real Madrid sunt despartite de doar 3 puncte. Cosmin Contra si Ciprian Marica, doi dintre romanii din Primera Division, au si ei sansa sa arbitreze lupta la titlu, echipa lor, Getafe, urmand sa primeasca vizita lui Atletico. De cealalta parte, Real Madrid va juca impotriva Almeriei, in timp ce Barcelona va juca pe terenul Granadei.