Scoruri uluitoare in ultima etapa din Anglia: Stoke 6-1 Liverpool, Arsenal 4-1 West Brom, Leicester 5-1 QPR! Vezi clasamentul final in Anglia

Arsenal 4-1 West Brom
(Walcott '4. '14, '37, Wilshire '17 / McAuley '57)

Aston Villa 0-1 Burnley
(Ings '6)

Chelsea 3-1 Sunderland
(Costa '37, Remy '70, '88 / Fletcher '26)

Crystal Palace 1-0 Swansea
(Chamack '57)

Everton 0-1 Tottenham
(Kane '24)

Hull 0-0 Man United

Leicester 5-1 QPR
(Vardy '16, Albrighton '43, Ulloa '51, Cambiasso '52, Kramaric '86 / Austin '57)

Man City 2-0 Southampton
(Lampard '31, Aguero '88)

Newcastle 2-0 West Ham
(Sissoko '54, Gutierrez '85)

Stoke 6-1 Liverpool
(Diouf '22, '26, Walters '30, Adam '41, N'Zonzi '45, Crouch '86 / Gerrard '70)

18:45 24 May

GOL! Incredibil, Crouch face 6-1 pentru Stoke in meciul cu Liverpool.

18:41 24 May

Niciodata in cei 17 ani de cariera a lui Gerrard, Liverpool nu a luat 5 goluri intr-un meci cand capitanul a fost pe teren!

18:39 24 May

CLICK AICI pentru a vedea faza in care Gerrard a fost lasat sa marcheze de fundasii lui Stoke. Mijlocasul lui Liverpool a fost aplaudat de tot stadionul, fanii lui Stoke aratandu-si aprecierea pentru un jucator legendar.

18:30 24 May

GOL! Gerrard inscrie la ultimul meci in tricoul lui Stoke! Mijlocasul de legenda al "cormoranilor" a fost lasat de jucatorii lui Stoke sa inscrie.

17:29 24 May

GOL! Stoke face 2-0 in doar 4 minute. Diouf o invinge pe Liverpool, care este in acest moment pe locul 6, ultimul care duce in Europa League.

17:28 24 May

GOL Sunderland! Echipa lui Pantilimon are 1-0 la Chelsea acasa, campioana Angliei. Panti nu joaca, fiind accidentat.

17:20 24 May

GOL Arsenal! Walcott si Wilshire marcheaza la doar 3 minute distanta. Arsenal se distreaza in ultimul meci din acest sezon, chiar pe teren propriu!

17:09 24 May

GOL Arsenal! Walcott inscrie primul gol al etapei in minutul 4 si Arsenal este direct in grupele Champions League in acest moment.

16:32 24 May

Un razboi "Sumudica-Steaua" are loc astazi si in Premier League. Toate meciurile ultimei etape sunt programate la ora 17:00, iar lupta pentru Europa League este extrem de incinsa.

Liverpool si Tottenham sunt despartite de un punct in batalia pentru locul 5, iar londonezii dau peste marea rivala a lui Liverpool - Everton.

Daca Tottenham o invinge pe Everton, iar Liverpool se incurca de Stoke, atunci Liverpool isi pierde pozitia a 5-a. Poate pica pana pe 7, daca si Southampton isi castiga meciul din ultima etapa, iar asta ar inseamna eliminarea din Europa pentru echipa lui Brendan Rodgers.

Locul 6 duce in preliminariile Europa League, dupa ce UEFA le-a mai oferit un loc european englezilor pentru fair-play.

23:22 23 May

FINAL de campionat in Spania, final de poveste pentru Barcelona!

Catalanii au castigat titlul, dar si-au pierdut dirijorul. Xavi paraseste clubul dupa 24 de ani!

23:20 23 May

Cristiano Ronaldo castiga un singur trofeu in acest final de sezon: Gheata de Aur! Porughezul a ajuns la 48 de reusite cu golurile din aceasta seara, in timp ce Messi a ramas cu 43 de goluri!

23:19 23 May

FINAL de party pe Bernabeu! Scor final: Real Madrid 7-3 Getafe!!! Marcelo a inchis tabela!

22:46 23 May

Real se desprinde la 5-3 pe Bernabeu! James a marcat, si sunt sanse mari ca madrilenii sa se desparta de suporteri cu o victorie.

22:45 23 May

Lui Xavi i-a fost greu sa iasa de pe gazon. A mai ramas cateva minute, dupa terminarea petrecerii.

22:42 23 May

Intre timp, fiesta catalanilor s-a incheta. Barcelona a primit trofeul de campioana pe Camp Nou!

22:36 23 May

GOL REAL! Chicharito face 4-3. Mai are forta Getafe sa revina?

22:13 23 May

HATTRICK Ronaldo, dar scorul este 3-3 in acest moment! Ce nebunie pe Bernabeu!

22:05 23 May

Meci nebun pe Bernabeu! Getafe a marcat pentru 2-1, dar Ronaldo a reusit egalarea din lovitura libera!

21:57 23 May

Cristiano Ronaldo inscrie contra lui Getafe, dar e 1-1 pe Bernabeu.

Xavi a plans in timpul discursului de adio de pe Camp Nou.

21:31 23 May

Pe Bernabeu incepe meciul dintre Real Madrid si Getafe.

21:30 23 May

FINAL de meci, dar INCEPUT de petrecere. Barca face 2-2 cu Deportivo, iar acum incepe decernarea trofeului de campioni. Xavi ii intristeaza pe cei 98.000 de fani care au venit sa-l vada pentru ultima data pe propriul teren. Xavi va mai juca in finala Champions League cu Juventus de la Berlin.

21:12 23 May

Min 86: Xavi iese de pe teren. Standing ovation pentru mijlocasul catalan.

21:11 23 May

Deportivo egaleaza pe Camp Nou! Salomao face 2-2!

20:52 23 May

Min 59 - Barcelona face 2-0 in meciul cu Deportivo, dupa ce Messi a reusit dubla!

19:45 23 May

Xavi a ramas cu gura cascata cand a vazut bannerul imens pe care i l-au dedicat fanii!

19:43 23 May

GOL BARCA! E seara lui Xavi, dar Messi deschide scorul in minutul 5!

19:32 23 May

Fanii Barcei au realizat o coregrafie impresionanta pentru Xavi.

E si meciul in care catalanii sarbatoresc titlul castigat saptamana trecuta in deplasare la Atletico Madrid.

19:24 23 May

Incepe ultima etapa din Spania! Xavi isi ia adio de la fanii Barcei la meciul cu Deportivo.

18:24 23 May

Clasamentul final in Bundesliga

18:20 23 May

FINAL! Stuttgart ramane in Bundesliga dupa ce a marcat al doilea gol prin Ginczek, dintr-o pasa a lui Maxim!!!

17:59 23 May

GOL! Super faza facuta de Maxim, Ginczek inscrie si la acest scor Stuttgart e ramasa in Bundesliga! Paderborn 1-2 Stuttgart

17:46 23 May

GOL! Hamburger 2-0 Schalke si Stuttgart are neaparat nevoie de victorie pentru a ramane in Bundesliga.

17:37 23 May

GOL! Hamburger 1-0 Schalke, la acest scor Stuttgart este in B.

18. Paderborg 32p

Locul 16 merge la baraj, locurile 17 si 18 in B.

17:19 23 May

Coregrafie superba a fanilor Borussiei pentru Klopp, cel care va parasi echipa in aceasta vara.

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”