CHELSEA E CAMPIOANA ANGLIEI, dupa ce Hazard a marcat golul care aduce al 5-lea titlu din istorie | Juventus a cucerit al patrulea titlu la rand in Italia

17:24 03 May

CHELSEA E CAMPIOANA ANGLIEI! Echipa lui Mourinho a devenit matematic campioana, dupa ce in aceasta etapa a invins-o cu 1-0 pe Crystal Palace. Hazard a marcat unicul gol in minutul 45. Pentru Chelsea este al 5-lea titlu din istorie.

De la 18:00 incepe Tottenham - Manchester City, in care Chiriches e rezerva.

TOTTENHAM: Lloris, Rose, Vertonghen, Dier, Fazio, Lamela, Chadli, Eriksen, Mason, Bentaleb, Kane

CITY: Hart, Zabaleta, Kolarov, Mangala, Demichelis, Fernando, Milner, Lampard, David Silva, Fernandinho, Sergio Ramos

17:07 03 May

"Mourinho parcheaza unde vrea!" scrie pe tricourile scoase astazi la vanzare in fata stadionului lui Chelsea, in ziua in care trupa lui "The Special One" poate deveni din nou campioana in Premier League.

16:17 03 May

Hazard deschide scorul pentru Chelsea in fata lui Crystal Palace in minutul 45 al meciului, dupa ce a ratat un penalty. La acest scor Chelsea este campioana Angliei in 2015.

14:54 03 May

Dupa ce Juventus a cucerit matematic titlul de campioana in Italia, sambata, dupa victoria cu 1-0 in fata Sampdoriei, si Chelsea poate castiga azi titlul in Premier League. De la 15:30 Chelsea joaca in fata lui Crystal Palace si are nevoie de o victorie.

CHELSEA: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Matic, Willian, Fabregas, Hazard, Drogba

CRYSTAL PALACE: Speroni, Mariappa, Dann, Delaney, Ward, Ledley, McArthur, Puncheon, Mutch, Zaha, Bolasie

14:45 03 May

Dupa ce Juventus a devenit sambata matematic campioana in Italia, astazi este randul lui Chelsea, care cu o victorie isi asigura titlul in Premier League. De la 15:30, Chelsea joaca in fata lui Crystal Palace.

Rezerve: Cech, Filipe Luis, Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Cuadrado, Remy

CRYSTAL PALACE:

Rezerve: Hennessey, Hangeland, Kelly, Lee, Jedinak, Sanogo, Murray

22:37 02 May

Iborra marcheaza pentru Sevilla si meciul se incheie 3-2 pentru Real Madrid. Cristiano Ronaldo a reusit 25 de hattrickuri in La Liga si este primul in clasamentul all-time.

22:27 02 May

Hattrick reusit de Cristiano Ronaldo in fata Sevillei in minutul 69. A marcat cu o lovitura de cap de la 6 metri.

21:48 02 May

Bacca reduce din diferenta in minutul 45 in fata lui Real Madrid cu un gol din penalty. Real intra la pauza cu 2-1.

21:37 02 May

Cristiano Ronaldo deschide scorul pentru Real Madrid in fata Sevillei in minutul 36, apoi reuseste dubla in minutul 37!

21:27 02 May

Manchester United a pierdut meciul de acasa cu West Brom, 0-1, iar Bayer Leverkusen a castigat in fata lui Bayern Munchen cu 2-0. Pentru trupa lui Guardiola urmeaza acum meciul cu Barcelona din semifinalele Champions League.

21:23 02 May

La 21:00 a inceput meciul lui Real Madrid cu Sevilla. Echipele de start:

SEVILLA: Sergio Rico, Tremoulinas, Daniel Carrico, Kolodziejczak, Diogo Figueiras, M'Bia, Banega, Krychowiak, Aleix VIdal, Jose Antonio Reyes, Bacca

REAL MADRID: Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Daniel Carvajal, Varane, Kroos, James, Isco, Cristiano Ronaldo, Chicharito

21:14 02 May

Brandt duce scorul la 2-0 pentru Leverkusen in fata lui Bayern Munchen in minutul 81.

20:51 02 May

Juventus este campioana Italiei dupa 1-0 cu Sampdoria! Vidal a dat unicul gol al meciului care aduce al patrulea titlu la rand la Torino si al 33-lea din istorie.

JUVENTUS E CAMPIOANA ITALIEI! Golul lui Vidal cu Sampdoria aduce al patrulea titlu la rand la Torino si a 33-lea din istorie -------> http://bit.ly/1bNMlGf

Posted by Sport.ro on Saturday, May 2, 2015
20:47 02 May

Leverkusen deschide scorul in fata lui Bayern Munchen in minutul 55, prin Calhanoglu.

19:52 02 May

Suarez a reusit o performanta fantastica in meciul cu Cordoba. Pentru prima data din 2002, de la Kluivert, un fotbalist al Barcei a reusit un hattrick perfect.

Messi inca nu a reusit aceasta performanta.

19:33 02 May

Vidal deschide scorul pentru Juventus in minutul 31 al meciului cu Sampdoria, iar Juve este campioana Italiei in acest moment!

Intre timp, vesti bomba pentru fotbalul din Spania. Villarreal, Valencia, Rayo Vallecano si Granada sunt numele din Spania implicate intr-o investigatie pentru transferuri ilegale de fotbalisti minori. Atletico Madrid si Real Madrid se mai afla pe lista.

19:08 02 May

Juventus joaca in aceste momente la Sampdoria cel mai important meci al acestui final de campionat. Juve isi poate asigura titlul in Italia cu un singur punct.

SAMPDORIA: Viviano, De Silvestri, Mesbah, Silvestre, Romagnoli, Palombo, Soriano, Pedro Obiang, Rizzo, Eto'o, Muriel

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Lichsteiner, Bonucci, Vidal, Padoin, Marchisio, Pereyra, Sturaro, Tevez, Llorente

Cu probleme de lot din cauza accidentarilor, Bayern joaca la Leverkusen de la 19:30

LEVERKUSEN: Leno, Hulbert, Toprak, Wendell, Jedvaj, Rolfes, Reinartz, Bellarabi, Calhanoglu, Kiesling, Heung-Min Son

BAYERN
: Neuer, Lahm, Rafinha, Dante, Schweinsteiger, Javi Martinez, Gotze, Weiser, Strieder, Gaudino, Pizarro

Tot de la 19:30 joaca si Manchester United in fata lui WBA, in ultimul meci al zilei in Premier League

MANCHESTER UNITED: De Gea, Smalling, McNair, Valencia, Young, Fellaini, Mata, Blind, Ander Herrera, van Persie, Rooney

WBA: Myhill, Olsson, Lescott, McAuley, Dawson, Gardner, Fletcher, Mulumbu, Yacob, Brunt, Berahino

18:52 02 May

Final de meci intre Cordoba si Barcelona, 0-8. Echipa lui Andone a retrogradat matematic din Primera.

In acelasi timp, in Premier League, Liverpool a castigat la limita meciul cu QPR, 2-1, dupa ce Gerrard a marcat in minutul 87. Coutinho a deschis scorul in min 19, iar Fer a egalat in minutul 73.

18:47 02 May

8-0 pentru Barcelona! E incredibil asa ceva! In minutul 43 era 0-0, iar Suarez a marcat acum golul 8

18:44 02 May

Dezastru! Catastrofa! Macel! Barcelona are 7-0 cu Cordoba, dupa ce Neymar a marcat in minutul 85 dintr-un penalty obtinut de el.

18:39 02 May

6-0 pentru Barcelona in minutul 80. Leo Messi reuseste sa inscrie dupa o faza superba reusita in careu de oamenii de atac ai lui Luis Enrique.

18:30 02 May

Prima sansa de gol pentru Florin Andone in fata Barcelonei in acest meci vine in minutul 71. Romanul a tras mult peste poarta de la 14 metri. In acest moment, Cordoba este matematic retrogradata din La Liga.

18:28 02 May

Final dramatic de meci pentru Stuttgartul lui Maxim. Schalke a castigat cu 3-2, dupa ce Klein si-a dat autogol in minutul 89. Maxim a fost schimbat in minutul 69 al meciului, cand echipa sa era in avantaj, 2-1.

Huntelaar a deschis scorul pentru Schalke in minutul 9, Harnik a egalat pentru Stuttgart in minutul 22, iar Kostic a dus scorul la 2-1 in minutul 51.

Finalul de meci a fost incredibil. Huntelaar a egalat in minutul 78, iar Klein si-a dat autogol si Schalke castiga acest meci cu 3-2.

18:24 02 May

5-0 pentru Barcelona cu Cordoba. Pique reuseste sa marcheze si mai sunt 25 de minute ramase din aceasta partida.

18:15 02 May

Inca o data Barcelona! 4-0! Luis Suarez inscrie simplu, din careu, dupa o centrare de pe partea dreapta. Crodoba e condamnata la masacru in fata liderului din Primera!

18:06 02 May

Barcelona marcheaza si golul 3 cu Cordoba, prin Leo Messi, imediat dupa startul reprizei secunde. Ieri Messi a implinit 10 ani de la primul sau gol in tricoul catalanilor. Messi a reusit sa inscrie acum cu o lovitura de cap de la 10 metri.

17:58 02 May

"Rodgers out, Rafa in" - acesta este bannerul care a devenit celebru astazi in toata Europa, inaintea meciului lui Liverpool cu QPR. Fanii lui Liverpool sunt suparati pe forma din acest sezon a echipei lor si cer ca antrenorul sa fie schimbat.

Intre timp, in Germania, Alex Maxim a fost schimbat la Stuttgart in minutul 69 al meciului cu Schalke. VfB conduce cu 2-1 in continuare.

17:48 02 May

Final perfect de prima repriza pentru Barcelona. Luis Suarez duce scorul la 2-0 in fata celor de la Cordoba (VIDEO) cu un gol marcat in minutul 45+2. Iniesta a reusit sa dea o pasa decisiva absolut superba. In minutul 43, Rakitic reusea sa deschida scorul.

17:43 02 May

Barcelona deschide scorul in meciul cu Cordoba in minutul 43 (VIDEO). Rakitic a primit mingea perfect la 8 metri de poarta si a tras puternic la coltul scurt, fara sanse pentru portarul Cordobei.

Romanul Florin Andone nu a avut nicio sansa importanta de gol pana in acest minut in fata catalanilor.

17:27 02 May

Doua goluri in 60 de secunde in meciul romanilor din Premier League. Jordi Gomez a deschis scorul pentru Sunderland in minutul 21, iar Mane a egalat in minutul 22 pentru Southampton.

Tot in Premier League, Coutinho a deschis scorul in meciul cu QPR pentru Liverpool in minutul 19.

17:08 02 May

Zi activa pentru romanii din Europa. Pantilimon este tiular in meciul lui Sunderland cu Southampton, unde Gardos a fost trecut pe banca de rezerve.

Alexandru Maxim se afla in primul 11 al lui Stuttgart in partida din Bundesliga cu Schalke, iar Florin Andone a fost titularizat in meciul celor de la Cordoba cu Barcelona.

CORDOBA: Juan Carlos, Jose Crespo, Edimar Fraga, Inigo Lopez, Deivid, Pantic, Luso, Krhin, Fidel, Bebe, Florin Andone

BARCELONA: Bravo, Dani Alves, Pique, Jordi Alba, Mascherano, Iniesta, Rakitic, Busquets, Messi, Suarez, Neymar

17:01 02 May