INCREDIBIL! GOL PERFECT VALABIL neacordat Barcelonei! Super derby-uri in Europa: Valencia 1-1 Barcelona, AS Monaco 1-2 PSG! GOOOL NEYMAR!

Premier League Bundesliga Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2017, 20:00
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2017, 00:07

Steaua joaca in Cupa Romaniei cu Timisoara, joi, la 21.30, la PRO TV.

00:07 27 Nov
23:50 26 Nov
Monaco reduce diferenta! Moutinho a marcat!

23:39 26 Nov
S-a terminat Valencia - Barcelona! 1-1 rezultat final, dar Barca a avut un gol perfect valabil neobservat de arbitru.

23:38 26 Nov
Faza senzationala reusita de Neymar si Mbappe in derby-ul cu Monaco

23:27 26 Nov
GOOOOL BARCELONA! Jordi Alba a egalat!

23:19 26 Nov
Valencia o conduce pe Barcelona!!! Rodrigo a marcat!!!

23:18 26 Nov
PSG ARE 2-0 IN DERBY! GOOOOL NEYMAR!

22:37 26 Nov
Cavani a marcat pentru PSG! Parisul are 1-0 pe terenul lui Monaco!
22:22 26 Nov
Neto a scapat incredibil mingea in poarta, arbitrul n-a dat gol!!!! Meciul a continuat si Zaza a ratat pe contraatac! A fost gol CLAR pentru Barcelona!

22:09 26 Nov
A inceput si Monaco - PSG:

22:05 26 Nov
O noua infrangere dura pentru Everton in Premier League. Arsenal a batut din penalty, in prelungiri, la Burnley!

21:55 26 Nov
Nimeni nu lipseste din super atacul lui PSG pentru meciul cu Monaco!

20:06 26 Nov
Super record pentru Guardiola! City devine prima echipa din istoria Premier League care castiga 37 din primele 39 de puncte puse in joc!

20:00 26 Nov
Masinaria lui Guardiola

Pep Guardiola a construit o adevarata masinarie de fotbal la Manchester City. Liderul din Premier League a revenit de la 0-1 si s-a impus cu 2-1, dupa o a doua repriza excelenta. Elevii lui Pep au reusit 285 de pase in repriza a doua, in timp ce adversarii lor doar 16. In urma acestui succes, Manchester City isi pastreaza avansul de 8 puncte din clasament in fata rivalei din oras, United.

19:48 26 Nov

GOOOOL CITY! 1-2 in minutul 83!

19:17 26 Nov
Josh Morris de la Scuntorpe a facut meciul vietii contra lui Charlton, in League One. Morris a inscris doua goluri senzationale pentru echipa lui, care a batut cu 2-0.

19:13 26 Nov
Lyon n-a mai luat gol de 7 meciuri. Intre timp, a marcat de 24 de ori.

19:12 26 Nov
Victorie uriasa pentru Lyon pe terenul lui Nice, 5-0!

19:07 26 Nov
City a fost condusa la pauza de Huddersfield, dar a inceput in forta repriza a doua. Aguero a marcat din penalty!

18:00 26 Nov
Echipa de start a lui City pentru meciul cu Huddersfield:

14:53 26 Nov
Florin Andone a intrat pe teren in repriza a 2-a, la scorul de 2-1 pentru Athletic Bilbao. Deportivo La Coruna a reusit sa egaleze la 11 minute distanta prin Schar.
13:23 26 Nov
Florin Andone este rezerva la Deportivo in partida de pe propriul teren cu Athletic Bilbao. Oaspetii au deschis scorul prin Susaeta
23:54 25 Nov
Cele mai importante jocuri de duminica in Europa:

23:52 25 Nov
Rezultatele complete ale meciurilor din marile campionate ale Europei:

22:17 25 Nov
Surpriza in Germania! Bayern e invinsa de Gladbach!

20:04 25 Nov
19:43 25 Nov
Echipa de start a lui Chelsea in derby-ul cu Liverpool:

19:12 25 Nov
Rezultatele meciurilor care au inceput la 17:00 in Premier League:

18:50 25 Nov
Ronaldo inscrie pentru Real, din penalty! Madridul are 3-2 cu Malaga!

18:42 25 Nov
Rezultatele finale ale meciurilor jucate azi in Bundesliga. De la 19:30 se joaca Gladbach - Bayern Munchen.

18:35 25 Nov
SOC PE BERNABEU! Malaga egaleaza inca o data! Real - Malaga e 2-2!

18:34 25 Nov
Echipa de start a lui Liverpool in meciul cu Chelsea

18:26 25 Nov
INCREDIBIIIIL! Schalke inscrie in prelungiri si e 4-4!!!!

18:23 25 Nov
7 minute de prelungire la Dortmund - Schalke!!!

18:20 25 Nov
In minutul 86, Schalke s-a apropiat la numai un gol de Borussia! E 4-3!!!

17:56 25 Nov
Revenire istorica? Schalke mai da un gol! E 4-2 in derby-ul din Bundesliga!

17:54 25 Nov
4-1 Dortmund! Schalke reduce diferenta la 3. Burgstaller a marcat!

17:38 25 Nov
Rezultatul de egalitate rezista doar 3 minute. Casemiro a marcat cu capul, dupa o centrare din corner.

17:36 25 Nov
Surpriza URIASA pe Bernabeu! Malaga reuseste primul gol in deplasare din acest sezon pe terenul lui Real!!!

17:31 25 Nov
GOOOL REAL MADRID! Benzema inscrie pentru 1-0!

17:01 25 Nov
GOL DORTMUND! Incredibil! E 4-0 dupa 25 de minute!

16:55 25 Nov
Start incredibil de meci pentru Dortmund in derby-ul cu Schalke! Borussia are 3-0 dupa numai 20 de minute!

16:29 25 Nov
Iata echipele la Real Madrid - Malaga
15:54 25 Nov
Iata echipele de start de la derby-ul etapei din Bundesliga!
12:06 25 Nov
BORUSSIA DORTMUND - SCHALKE

Cel mai incins derby al Germaniei o gaseste pe Borussia intr-o situatie critica - eliminata din Liga Campionilor si fara victorie in ultimele 8 meciuri, Dortmund risca sa-si piarda antrenorul. Pentru Peter Bosz, derby-ul cu Schalke pare ultima scapare iar pentru asta e hotarat sa-l foloseasca pe Aubameyang, cel care a ratat meciul de saptamana trecuta cu Stuttgart dupa ce a fost suspendat de club.

De partea cealalta revine vedeta Leon Goretzka - Schalke este intr-o forma buna, fiind neinvinsa in ultimele 6 partide. Pentru prima data dupa multi ani, marele derby o gaseste pe Schalke peste Borussia in clasament, avand 23 de puncte, cu 3 peste Dortmund. Bayern este insa departe pe primul loc, avand 29 de puncte.

11:59 25 Nov
19.30 LIVERPOOL - CHELSEA

Liverpool a castigat 4 din ultimele 5 partide, insa o intalneste pe Chelsea la cateva zile dupa socul din Liga Campionilor acolo unde a condus-o cu 3-0 pe Sevilla insa a fost egalata in prelungiri.

"Va fi un meci diferit impotriva lui Chelsea. Va fi pe Anfield si daca vom crea o atmosfera speciala asta va ajuta, cu siguranta" a spus Jurgen Klopp inainte de partida. De partea cealalta, Chelsea a invins cu 4-0 la Qarabag, reusind calificarea in optimile Ligii Campionilor. Echipa lui Conte are 6 victorii in ultimele 7 partide.

La Liverpool vor reveni Adam Lallana si Joel Matip, in timp ce Emre Can este incert. La Chelsea revine Victor Moses. Chelsea n-a pierdut in ultimele 5 partide de pe Anfield, ultima infrangere venind in mai 2012 cand a fost 4-1 pentru Liverpool. Va fi al 55-lea duel intre cele 2 echipe in ultimii 17 ani, cel mai mare numar de meciuri intre 2 cluburi din primele 4 ligi din Anglia!

11:47 25 Nov