Burnley 1-2 Liverpool! Klavan a inscris golul victoriei in min 90+4! | Everton 0-2 Man United. Martial si Lingard au inscris EUROGOLURI

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL NONSTOP
Data publicarii: Luni 01 Ianuarie 2018, 16:30
Data actualizarii: Luni 01 Ianuarie 2018, 21:24

21:11 01 Jan
GOOOOOOOOOOOOOOOOL MAN UNITED! Lingard a marcat dupa o faza personala fantastica - a trecut de 3 adversari si a sutat in diagonala direct la vinclu!
20:48 01 Jan
GOOOOOOOOOOOOOL MAN UNITED! Martial deschide scorul pe terenul lui Everton cu un sut de pe linia careului, direct la vinclu!
18:54 01 Jan

GOOOOOOOOOOOOOL LIVERPOOL! Fundasul din Estonia, Ragnar Klavan, inscrie in minutul 90+4 dupa o deviere cu capul a lui Lovren! Liverpool o invinge cu 2-1 pe Burnley pe Turf Moor.

In celelalte 2 meciuri de la aceeasi ora, Newcastle a invins-o cu 1-0 in deplasare pe Stoke iar Leicester a castigat pe propriul teren, 3-0 cu Huddersfield.

18:48 01 Jan
GOOOOOOL BURNLEY! Gudmundsson egaleaza cu o lovitura de cap de langa bara dupa o deviere a lui Vokes
18:37 01 Jan
Iata echipele de start de la Everton - Man United
18:27 01 Jan
Colegul Ion Alexandru ne-a prezentat un clip senzational - iata cum au sarbatorit cei din Napoli primul Revelion care gaseste echipa pe primul loc in Serie A dupa 28 de ani.

18:18 01 Jan
GOOOOL LIVERPOOL! Mane deschide scorul cu Burnley in minutul 61 cu un sut cu stangul din intoarcere, mingea s-a dus imparabil sub bara!
16:58 01 Jan
Moment incredibil astazi in Premier League! Stephen Ireland, fost jucator la Manchester City, isi face revenirea pe gazon dupa 20 de luni de pauza! El a suferit o accidentare groaznica in mai 2016 si nu si-a mai revenit pana acum!

Jucatorul de 31 de ani este pe banca de rezerve a lui Stoke pentru partida cu Newcastle de astazi.

16:25 01 Jan
Meciurile de astazi din Premier League

16:15 01 Jan

Burnley 0-0 Liverpool

Jurgen Klopp a facut 7 schimbari fata de XI de la partida cu Leicester - marile absente sunt Salah si Coutinho. In ceea ce il priveste pe cel de-al doilea, speculatiile cresc in ceea ce priveste plecarea la Barcelona. Klopp a dat o alta explicatie pentru faptul ca brazilianul nu a facut deplasarea cu echipa.

"Phil (Coutinho) si Mo (Salah) nu sunt disponibili si de aceea nu se afla in echipa. Amandoi sunt accidentati, asta nu e deloc cool dar asta e situatie. Celelalte schimbari au fost facute pentru ca am vrut sa am jucatori proaspeti, am vrut echipa corecta pentru meciul de astazi. Asta e misiunea noastra si ne-am facut deja o parte din ea in pregatirea meciului, acum sa vedem cum va functiona" a spus Klopp pentru site-ul oficial al lui Liverpool.

Conform Telegraph si Times, accidentarile ambilor sunt minore si vor putea sa revina la partida despre 4 zile din Cupa Angliei contra lui Everton.

11:47 01 Jan
Gabriel Jesus - out intre 4 si 8 saptamani, anunta clubul. De Bruyne nu are nimic grav, conform primelor estimari. Ar putea chiar sa intre maine seara, cu Watford.

20:18 31 Dec

WBA 1-1 ARSENAL

Ce final nebun de meci si de an! Alexis Sanchez a deschis scorul in minutul 84 din lovitura libera, Rodriguez a egalat din penalty in minutul 88!

17:53 31 Dec

Iata echipele de start la ultimul meci al anului in Premier League - Mesut Ozil lipseste de la Arsenal din cauza unei accidentari, fiind incert si pentru derby-ul cu Chelsea de pe 3 ianuarie.

17:11 31 Dec
Mourinho mai primeste o lovitura dupa ultimele 3 egaluri - Ashley Young, unul dintre cei mai buni jucatori ai lui United in ultima luna, poate primi o suspendare de minim 3 meciuri dupa ce Federatia a anuntat ca va investiga o faza din partida cu Southampton cand Young a lovit cu cotul un adversar, faza pe care nu a vazut-o arbitrul.

16:55 31 Dec

Pep Guardiola a anuntat dupa egalul cu Crystal Palace ca atacantul brazilian, Gabriel Jesus, va lipsi cel putin 2 luni de pe gazon dupa accidentarea grava din startul meciului! In ceea ce il priveste pe De Bruyne, accidentarea nu este la fel de grava!

15:54 31 Dec

Penalty pentru Crystal Palace in minutul 90! Zaha a fost faultat in careu de catre Sterling! Milivojevic a trimis insa pe centru iar Ederson a aparat cu piciorul! City a plecat pe contraatac iar De Bruyne a fost faultat dur si a fost scos pe targa! Meciul a fost oprit 5 minute din cauza accidentarii belgianului.

15:25 31 Dec

Momente groaznice pentru atacantul brazilian al celor de la Man City, Gabriel Jesus. Titular in dauna lui Aguero, Jesus s-a accidentat grav in minutul 23 si a fost inlocuit, parasind terenul in lacrimi.

La un duel pentru minge cu Townsend, Gabriel Jesus a alunecat si a cazut intr-un spagat si a urlat din cauza durerilor la genunchiul drept.

13:50 31 Dec
Echipa de start a lui Manchester City pentru meciul cu Palace:

23:20 30 Dec
Veste teribila pentru Zlatan Ibrahimovic! S-a accidentat din nou la genunchi. Ar putea lipsi o luna, sustin surse medicale. Ibra abia revenise pe teren dupa o ruptura de ligamente suferita in finalul sezonului trecut.

23:13 30 Dec
Il recunoasteti? :))

23:05 30 Dec
Meciul de azi cu Fiorentina a fost partida 100 pentru Donnarumma in Serie A! La 18 ani! Incredibil.

22:54 30 Dec
PSG are un gigant in echipa U12. La propriu. :)

22:45 30 Dec
Dupa egalul lu United cu Southampton, City e in fata inca unui moment urias in acest sezon. Poate incheia anul cu 16 puncte avans fata de locul 2, ocupat acum de Chelsea! Daca o bate maine pe Palace, City ajunge la 61 de puncte!
22:35 30 Dec
Dupa numai doua meciuri jucate in La Liga pentru Alaves, Enzo Zidane s-a despartit azi de clubul basc. Crescut de Real, fiul lui Zizou credea ca va avea mai multa incredere din partea echipei care a surpris Spania cu un parcurs senzatonal sezonul trecut. Enzo s-a inteles cu Lausanne din Elvetia.

22:16 30 Dec
Daca fanii Barcelonei vedeau transferul lui Van Dijk drept un semn clar ca Liverpool il va vinde pe Coutinho pentru a se echilibra financiar, Klopp le da noi motive de panica. Managerul lui Liverpool sustine ca investitia de 85 de milioane de euro facuta cu Van Dijk nu va fi acoperita de plecarea lui Coutinho!

22:10 30 Dec
Cristiano Ronaldo ia din ce in ce mai serios in calcul plecarea de la Madrid. 'Balonul de Aur' i-a cerut lu Floretino Perez sa fixeze la 100 de milioane de euro suma de transfer. Prmii doi giganti interesati sa-l ia pe Cristiano: Man United si PSG!

21:39 30 Dec

Manchester United 0-0 Southampton

Duelui dintre "Diavoli" si "Sfinti" s-a incheiat cu o remiza. Mourinho a trecut printr-un moment dificil in chiar startul meciului atunci cand Lukaku s-a accidentat serios si a fost scos cu targa de pe teren.

21:05 30 Dec

Inter 0-0 Lazio

Inter si Lazio, adversara Stelei din primavara europeana, au remizat, scor 0-0. Lazio a avut un penalty anulat cu ajutorul sistemului VAR. La gazde, Stefan Radu a fost integralist.

19:09 30 Dec
Iata echipele de start la Manchester United - Southampton
19:03 30 Dec

Ce nebunie in Premier League! Ultima clasata, Swansea, a reusit sa castige cu 2-1 in deplasare la Watford cu 2 goluri marcate in ultimele 5 minute!

18:46 30 Dec
Salah a reusit dubla pentru Liverpool in fata lui Leicester!
18:22 30 Dec
Iata echipele de start la Inter - Lazio
18:19 30 Dec
Salah a egalat pentru Liverpool cu un sut din careu
17:57 30 Dec
S-a terminat! Benevento obtine prima victorie din istoria clubului in Serie A!
17:34 30 Dec
Miracol inainte de Anul Nou? Coda a deschis scorul pentru Benevento iar echipa nou-promovata in Serie A este la un sfert de ora de primul succes in acest sezon!

17:05 30 Dec
GOOOL LEICESTER! Gafa uriasa in apararea lui Liverpool dupa o pasa gresita a lui Matip, mingea ajunge rapid la Mahrez care ii trimite ideal in fata portii lui Vardy iar acesta inscrie!
16:57 30 Dec
Cel mai scump fundas din toate timpurile, Virgil Van Dijk, este in tribunele stadionului Anfield pentru prima data din postura de jucator al lui Liverpool dupa transferul pentru 84 de milioane de euro.
16:04 30 Dec
Surpriza a lui Conte la partida cu Stoke - Eden Hazard este rezerva
16:03 30 Dec
Iata echipele de start la Liverpool - Leicester
15:44 30 Dec
Este in continuare 0-0 in marele derby al Scotiei - aparitia lui Rob Stewart a atras atentia tuturor!
15:08 30 Dec

Simeone deschide scorul pentru Fiorentina, pentru ca apoi Calhanoglu sa egaleze! Meciul s-a incheiat cu scorul de 1-1.

13:25 30 Dec