Drama lui Van Persie! Veteranul olandez s-a accidentat la revenirea la nationala si isi poate incheia cariera

Robin van Persie Fenerbahce Olanda Campionate externe
Data publicarii: Marti 05 Septembrie 2017, 12:56
Data actualizarii: Marti 05 Septembrie 2017, 12:59

Robin van Persie a suferit o ruptura a ligamentelor incrucisate.

Atacantul olandez Robin Van Persie a suferit o ruptura a ligamentelor incrucisate de la genunchiul stang, dupa ce s-a accidentat la un antrenament al nationalei tarii sale, potrivit presei turce.

Aceasta accidentare ar putea reprezenta sfarsitul carierei de fotbalist, tinand cont de faptul ca Van Persie are 34 de ani.

El revenise la nationala dupa o pauza de doi ani. Van Persie a intrat in repriza a doua a meciului de joi, cu Franta, scor 0-4, iar a doua zi s-a accidentat la antrenament.

Fotbalistul echipei Fenerbahce are 101 selectii la nationala Olandei, pentru care a marcat 50 de goluri.