DEZASTRU pentru Ajax inainte de meciul cu Steaua! Ajax avea 2-0 in minutul 65, ce s-a intamplat pana la final e incredibil! VIDEO!

Data publicarii: Duminica 27 Ianuarie 2013, 16:33
Data actualizarii: Duminica 27 Ianuarie 2013, 16:32

Ajax a suferit un soc in ultimul meci de campionat si va ramane pe locul 3 in Eredivisie dupa aceasta etapa!

Vitesse Arhem a reusit un meci formidabil impotriva lui Ajax Amsterdam. Fosta echipa a rapidistului Nanu a reusit sa castige cu 3-2 si s-a apropia la doar 2 puncte de Ajax in campionat!

Meciul a fost unul cu o rasturnare de situatie foarte spectaculoasa! Ajax a deschis scorul dupa sutul deviat al lui Schone in minutul 33. Eriksen a dublat avantajul iar Ajax conducea cu 2-0 in minutul 64. Nimeni nu s-ar fi asteptat insa la ce a urmat!

Janssen a inscris in minutul 68 din pasa ghinionistului Kashia, cel care devizase mingea la primul gol al lui Ajax. Apoi van Aanholt si Ibarra au marcat in minutele 79 si 81 pentru un 3-2 incredibil!

Ajax ramane astfel la 3 puncte in spatele lui PSV si e cu ochii pe meciul dintre Feyenoord si Twente care este in direct la Sport.ro de la ora 15.30! In cazul in care Twente castiga, acestia se departeaza la 4 puncte de Ajax. Daca bate Feyenoord, acestia o egaleaza pe Ajax in clasament

Sursa foto: Getty Images