Guingamp 0-3 PSG. GOL Neymar! Final nebun cu 4 goluri in Juventus 2-3 Lazio. Toate meciurile tari din Europa

Premier League Anglia Franta Ligue 1 Spania Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 13 August 2017, 23:00
Data actualizarii: Luni 14 August 2017, 00:59

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai importante campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

21:32 13 Aug

Guingamp 0-3 PSG

Min 82 - GOOOL PSG! Neymar inscrie cu un sut din 6 metri, din pasa lui Cavani - Click AICI pentru a vedea golul

Min 62 - GOOOL PSG! Pasa geniala a lui Neymar, Cavani inscrie pe langa portar

Min 52 - GOOOL PSG! Ikoko isi da un autogol antologic, sutand la propria poarta din 10 metri

Echipele de start

21:19 13 Aug

Juventus 2-3 Lazio

Min 85 - GOOOL Juventus! Dybala reduce din diferenta!

Min 91 - GOOOL Juventus! Dybala transforma un penalty si scorul e egal in prelungiri

Min 93 - GOOOL Lazio! Incredibil, romanii revin pe tabela si conduc iar!

Min 54 - GOOOL Lazio |  Immobile reuseste dubla.

MIN 31 - GOOOL Lazio | Immobile marcheaza pentru Lazio din penalty acordat dupa o intrare a portarului la acelasi jucator

Stefan Radu este titular

18:55 13 Aug

Charleroi 2-0 Anderlecht

MIN 90+3 - GOL Charleroi |
Benavente inscrie dupa ce trece senzational de 4 jucatori ai lui Anderlecht. Click aici pentru a vedea golul

MIN 62 -
Intra si Nicolae Stanciu pe teren, in locul lui Kums

MIN 55 - GOL Charleroi |
Baby marcheaza cu un sut de la aproximativ 20 de metri

Chipciu e titular, iar Stanciu este rezerva.

18:23 13 Aug
Echipa lui Boloni, Antwerp, a incasat 4 goluri in prima repriza si a fost invinsa de Genk cu 3-5. Golurile lui Trossard, Schrijvers, dubla lui Samata si autogolul lui Arslanagic au fost decisive pentru a invinge Antwerp pe teren propriu. Echipa lui Boloni a incercat sa revina, reducand diferenta inainte de pauza si marcand inca doua goluri in repriza a doua.

Antwerp a acumulat 4 puncte in primele 3 meciuri si este momentan pe locul 10 in campionatul din Belgia.
17:22 13 Aug

18:00 Man United 4-0 West Ham

MIN 90 - GOOOL Manchester United | Pogba inscrie cu o torpila de la 20 de metri

MIN 88 - GOOOL Manchester United | Martial inscrie pentru diavolii rosii dupa pasa lui Mkihitaryan

MIN 55 - GOOOL Manchester United
| Lukaku face dubla dupa o lovitura libera batuta foarte bine de Mkhitaryan

MIN 33 - GOOOL Manchester United
| Rashford recupereaza si ii paseaza lui Lukaku care inscrie dupa un sut cu piciorul stang care se duce initial in bara

19:19 12 Aug

Brighton 0-2 Manchester City

MIN 75 - GOOOL Manchester City | Autogolul lui Dunk dubleaza avantajul lui Manchester City

MIN 70 - GOOOL Manchester City
| Silva ii paseaza lui Aguero, iar acesta deschide scorul pentru City cu un sut din 10 metri

18:02 12 Aug

Nantes 0-1 Marseille

MIN 87 - GOL Marseille | Tatarusanu este invins pe final de partida si Marseille trece la conducere

34'. La nouvelle parade de Tatarusanu sur ce corner ! Première EXEMPLAIRE du Roumain pour le moment ! (0-0) #FCNOM

MIN 44 - Doua interventii uluitoare in aceeasi faza ale lui Tatarusanu!

MIN 34
- Apara Tatarusanu! Romanul scoate din nou incredibil dupa o lovitura cu capul

Ghinion fantastic pentru Ranieri! A fost obligat sa faca toate cele 3 schimbari in prima repriza - minutele 12, 21 si 25, toate din cauza accidentarilor.

MIN 8
- O noua interventie fabuloasa a lui Tatarusanu dupa o lovitura cu capul

MIN 4 - Tatarusanu scoate senzational un sut puternic de la 20 de metri

17:55 12 Aug

Rooney - un nou record in Premier League!

Wayne Rooney a jucat azi iar pentru Everton, stabilind un nou record in Premier League. Acesta a jucat pentru aceeasi echipa la cea mai mare diferenta din istorie, 4837 de zile distanta!

Rooney a deschis scorul inainte de pauza cu o lovitura de cap din 6 metri, dupa o faza FANTASTICA a lui Everton. CLICK AICI

17:05 12 Aug

Chelsea 2- 3 Burnley

MIN 90 - Bara pentru Burnley dupa o lovitura libera de la 20 de metri

MIN 88 - GOOOL CHELSEA |
David Luiz reia din 10 metri cu latul printre picioarele portarului. Chelsea mai are 5 minute sa egaleze

MIN 81 - Cartonas rosu pentru Chelsea |
Chelsea ramane in 9 oameni dupa ce Fabregas vede al doilea galben

MIN 69 - GOOOL Chelsea
 | Intrat in minutul 59, Morata marcheaza pentru Chelsea cu capul din 6 metri.

Min 43 - GOOOL Burnley |
Incredibil, oaspetii fac 3-0 cu o lovitura de cap din 6 metri. Acelasi Vokes.

MIN 39 - GOOOL Burnley
| Ward dubleaza avantajul oaspetilor cu 5 minute inainte de pauza

MIN 24 - GOOOL Burnley | Vokes marcheaza dupa o centrare in careu a lui Lowton

MIN 14 - Cartonas rosu pentru Chelsea | Arbitrul meciului ii arata cartonasul rosu lui Cahill dupa o intrare dura a fundasului

16:50 12 Aug
Watford 3-3 Liverpool

MIN 8 - GOOOL Watford | Stefano Okako este lasat liber si marcheaza dupa o lovitura de colt.

MIN 29 - GOOOL Liverpool | Cormoranii egaleaza prin Sadio Mane care trimie mingea in coltul de sus al portii.

MIN 32- GOOOL Watford | Watford trece din nou in avantaj prin Doucoure si intra la pauza cu avantaj.

MIN 55- GOOOL Liverpool | Arbitrul dicteaza penalty si Firmino marcheaza pentru echipa de pe Anfield.

MIN 57- GOOOL Liverpool | Liverpool intoarce rezultatul meciului in doar doua minute prin golul lui Salah.

MIN 90- GOOOL Watford | Ce intorsatura de situatie! Watford egaleaza in minutele de prelungire prin Miguel Britos.

Min 5 - GOOOL Leicester |
Okazaki egaleaza dupa doar 3 minute. Debut nebun in noul sezon din Premier League

Min 2 - GOOOL Arsenal
| Lacazette are nevoie de doar 120 de secunde pentru a marcat primul gol intr-un meci oficial pentru formatia londoneza