CUTREMUR in fotbal! Toata echipa Rusiei de la CM 2014 este anchetata pentru DOPAJ! Dezvaluiri incendiare!

Rusia Cupa Mondiala 2014 Campionate externe
Data publicarii: Duminica 25 Iunie 2017, 09:46
Data actualizarii: Duminica 25 Iunie 2017, 09:49

Cu un an inainte de Cupa Mondiala din Rusia, presa britanica face dezvaluiri incendiare de la editia precedenta!

Daily Mail scrie ca tot lotul de 23 de jucatori din nationala Rusiei de la Cupa Mondiala din Brazilia este anchetata pentru dopaj de catre FIFA. Problema este extrem de delicata deoarece rusii vor gazdui turneul de anul viitor, iar in prezent sunt gazdele Cupei Confederatiilor.

Potrivit informatiilor obtinute de Daily Mail, echipa nationala a Rusiei a fost inclusa in programul de dopaj institutionalizat al rusilor la care au participat peste 1000 de sportivi de performanta.

In total sunt 34 de fotbalisti rusi care s-ar fi dopat pentru Cupa Mondiala, acolo unde Rusia a fost condusa de pe banca de italianul Fabio Capello.

Cinci dintre cei 23 de jucatori testati la turneul din Brazilia sunt prezenti si acum in nationala Rusiei si participa la Cupa Confederatiilor.

FIFA nu a confirmat articolul din Daily Mail, inscrie a recunoscut ca exista o ancheta in desfasurare.

Rusii au distrus majoritatea probelor dupa aparitia scandalului international, insa exista probe incriminatoare detinute de FIFA de la testele de dinainetea Cupei Mondiale din Brazilia, scrie Daily Mail.

Rusia s-a clasat pe locul 3 in grupa H de la Cupa Mondiala din 2014, in spatele Algeriei si Belgiei.