Real 7-1 Deportivo! Doua ratari URIASE ale lui Andone | Betis 0-5 FC Barcelona, Messi si Suarez au ucis-o pe Betis dupa 0-0 la pauza | Inter 1-1 AS Roma | Lyon 2-1 PSG

00:04 22 Jan
GOOOOOOOOL LYON! Depay da lovitura pentru Lyon in prelungirile partidei!
23:37 21 Jan
Inscrie si Suarez pentru a 2-a oara!
23:36 21 Jan
GOL INTER! Vecino egaleaza cu cateva minute inainte de final! El-Shaarawy a deschis scorul in prima repriza in minutul 31
23:29 21 Jan
Messi reuseste dubla si ajunge la 19 goluri in acest sezon de La Liga! Pe locul 2 in clasamentul golgheterilor din Spania este Luis Suarez cu 14 goluri.
23:18 21 Jan
10 minute fantastice pentru Barcelona! Dupa o prima repriza in care Betis a rezistat in fata liderului din La Liga, Messi, Rakitic si Suarez au inscris in minutele 59, 64 si 69.
23:15 21 Jan
Kurzawa a egalat pentru PSG chiar inainte de pauza
22:16 21 Jan
Ivan Rakitic a surprins pe toata lumea la partida de la Sevilla cu un nou look :) Si-a vopsit parul ... alb!
22:08 21 Jan
GOOOOL LYON! De doar 2 minute a avut nevoie Fekir pentru a deschide scorul cu PSG!

19:03 21 Jan
A treia dubla din acest meci - dupa Bale si Ronaldo, Nacho inscrie si el pentru a 2-a oara cu Deportivo. Modric a marcat celalalt gol.
18:56 21 Jan
GOL REAL! Ronaldo reuseste dubla pana la urma cu o lovitura de cap, faza la care a fost lovit in fata cu gheata de un adversar! Ronaldo a iesit de pe teren cu sange pe fata
18:51 21 Jan
GOL REAL! Cristiano Ronaldo sparge gheata dupa o ratare uriasa mai devreme. Ronaldo a marcat apoi inca un gol, dar reusita a fost anulata pentru ofsaid.
18:43 21 Jan

Florin Andone a trait un cosmar intr-un interval de 1 minut pe Bernabeu! Atacantul roman a ratat 2 ocazii uriase - mai intai a trimis din intoarcere cu stangul peste poarta de la 7 metri de poarta. Apoi, Casemiro a gresit, Lucas Perez a recuperat, mingea a ajuns la Andone singur cu Navas, sutul acestuia a fost respins din alunecare de Nacho!

18:03 21 Jan
GOOOOOOL REAL MADRID! Gareth Bale inscrie superb cu un sut la vinclu din lateral dreapta!
17:48 21 Jan

GOOOOL REAL MADRID! Nacho egaleaza din pasa lui Marcelo

Lazio s-a dezlantuit - are 5-1 cu cei de la Chievo
17:43 21 Jan
GOOOOOOL DEPORTIVO! Echipa lui Florin Andone da lovitura pe Bernabeu! Atacantul roman a contribuit la faza golului lui Adrian, deviind cu capul spre Lucas Perez, lasandu-l singur in flanc pentru a centra perfect la Adrian.
17:22 21 Jan

GOOOL STOIAN! Mijlocasul roman de 26 de ani a spart gheata in acest sezon, reusind sa inscrie pentru Crotone in deplasare la Hellas Verona al 2-lea gol al meciului. Stoian a aparut surprinzator in careu si a trimis dupa o centrare din flancul drept. Crotone conduce acum cu 3-0 - au mai marcat Barberis si Ricci

16:56 21 Jan
Asistentul video a avut un rol foarte important la partida Lazio - Chievo - arbitrul acordase penalty pentru oaspeti chiar inainte de pauza, arbitrul a decis sa priveasca reluarea si a vazut ca a fost vorba despre o simulare! Astfel, scorul la pauza ramane 2-1.

16:39 21 Jan

Iata echipele de start la Real Madrid - Deportivo La Coruna

16:37 21 Jan
Lazio o conduce in prima repriza cu 2-1 pe Cagliari - Luis Alberto si Milinkovic-Savic au marcat pentru adversara Stelei din 16-imile Europa League. Insa golgheterul Ciro Immobile s-a accidentat si a trebuit sa fie inlocuit.
16:30 21 Jan
Iata meciurile si rezultatele de astazi

21:22 20 Jan
Kun Aguero a reusit hattrick-ul perfect! A marcat cu stangul, cu dreptul si cu capul in victoria cu 3-1 a lui City cu Newcastle.
21:13 20 Jan
GOOL MAN CITY! Aguero reuseste hattrick-ul dupa o faza exceptionala a lui Sane
20:58 20 Jan
Se incinge meciul de pe Etihad! Aguero a marcat din penalty, imediat a redus din diferenta Murphy

20:06 20 Jan
GOOOL MAN CITY! Aguero deschide scorul dupa o centrare perfecta a lui De Bruyne - atacantul argentinian a 'sters' foarte putin mingea
19:58 20 Jan
Atletico Madrid s-a incurc pe propriul teren cu Girona, scor 1-1, iar Barcelona are sansa de a se distanta la 11 puncte in clasament. Griezmann a marcat pentru gazde, Portu aducand egalarea in minutul 73

18:15 20 Jan
GOOOL MAN UNITED! Martial deschide scorul contra lui Burnley cu un sut din careu, mingea a lovit si bara transversala inainte sa intre in poarta!
17:33 20 Jan
Arsenal conduce cu 4-0 pe Crystal Palace dupa reusitele din minutele 6, 10, 13 si 22

17:30 20 Jan