Titlul se decide in ultima etapa: Real 4-1 Sevilla si Las Palmas 1-4 Barca | AS Roma 3-1 Juventus | AS Monaco, 99% campioana

Chelsea Antonio Conte Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 14 Mai 2017, 14:52
Data actualizarii: Duminica 14 Mai 2017, 23:50

Vezi tot ce se intampla in cele mai tari campionate din Europa pe www.sport.ro si m.sport.ro

23:47 14 May
Final de meci la Roma! Legenda Francesco Totti a prins cateva minute pe final! Juventus nu este momentan campioana, ramanand cu 85 de puncte, in timp ce Roma trece din nou peste Napoli (81, respectiv 80). Pana la finala Ligii, Juve mai are meciuri cu Lazio, Crotone si Bologna, Napoli le va infrunta pe Fiorentina si Sampdoria, in timp ce AS Roma va juca impotriva lui Chievo si Genoa. Juve are nevoie de 3 puncte in 3 meciuri pentru titlul cu numarul 33 si al 6-lea consecutiv.
23:40 14 May

Iata o imagine superba cu Falcao, cel care a intrat pe teren alaturi de fetitele lui inainte de meciul cu Lille. Meciul se termina 4-0 dupa autogolul lui Alonso. PSG a invins cu 5-0 pe St Etienne, Draxler a marcat si el. Monaco joaca miercuri cu St Etienne si are nevoie de 1 punct pentru a castiga matematic primul titlu din 2000 incoace si al 8-lea din istoria clubului.

23:31 14 May

AS Monaco face 3-0 si isi asigura victoria!  Monaco este, aproape sigur, si campioana Frantei! PSG are de recuperat 17 goluri, avand 4-0 la St Etienne - Cavani si Moura au reusit cate o dubla

23:21 14 May
Apararea lui Juventus a cedat astazi incredibil - cat in tot sezonul de Liga!
23:15 14 May
GOOL AS ROMA! El Shaarawy si Nainggolan o distrug pe Juve in 9 minute!
23:06 14 May
Monaco si PSG conduc amandoua cu 2-0. Bernardo Silva, respectiv Lucas Moura au marcat. Reusita lui Silva a fost cea cu numarul 100 in acest sezon de Ligue 1 pentru Monaco! La acest scor, Monaco este 99.99% campioana - PSG nu o poate decat egala la puncte iar diferenta la golaveraj este de 18 goluri, acesta fiind principalul criteriu de departajare in Franta.

22:50 14 May
Titlul in Spania se decide in ultima etapa! Real Madrid si Barcelona au ambele 87 de puncte, Real urmand sa joace miercuri restanta cu Celta Vigo. In ultima etapa, Real are meci pe terenul Malagai, in timp ce Barcelona joaca acasa cu Eibar.

22:40 14 May
Neymar reuseste sa inscrie de inca 2 ori dupa ce Las Palmas a redus din diferenta. Din pacate pentru Barcelona, Cristiano Ronaldo a reusit sa inscrie din nou pentru Real iar Kroos a ucis meciul! Cei doi granzi ai Spaniei vor ramane la egalitate de puncte, Real urmand sa joace restanta cu Celta inainte de ultima etapa in care se va decide titlul!
22:16 14 May
Doar 4 minute a avut avantaj Juventus - De Rossi a egalat
22:12 14 May
GOOL JUVENTUS! Lemina deschide scorul in derby-ul cu Roma iar Juve este campioana la acest scor
22:10 14 May
Lupta la titlu in Franta se pare ca va continua si dupa aceasta etapa - PSG si Monaco conduc deja dupa primele minute

22:07 14 May
Sevilla reduce din diferenta pe Bernabeu si reaprinde sperantele Barcelonei!
21:47 14 May
La 22.00 incepe si etapa din Franta - AS Monaco poate deveni matematic campioana daca obtine un rezultat mai bun decat PSG. Daca ambele inving, totul se va decide in ultima etapa

21:36 14 May
Echipele de start la AS Roma - Juventus. Daca invinge Juve, castiga matematic titlul!

21:28 14 May

GOOL REAL MADRID! GOOL SI BARCELONA! Cristiano Ronaldo dubleaza avantajul Realului, in timp ce Neymar a deschis scorul pentru catalani! 1 minut mai tarziu a marcat si Suarez

21:11 14 May

GOOL REAL MADRID! Nacho deschide scorul dupa o ce a batut rapid o lovitura libera, cand jucatorii de la Sevilla nu erau pregatiti! Faza nu a fost surprinsa in direct la TV!

In urma acestei reusite, Real a batut recordul istoric - echipa lui Zidane este prima din istorie din cele mai tari 5 ligi europene care inscrie in 62 de partide consecutive!

20:56 14 May
Brugge - Anderlecht s-a incheiat 1-1 si fara niciun roman pe teren. Rotariu a fost scos in minutul 60, Alex Chipciu a iesit in prelungiri. Stanciu nu a fost introdus pe teren

20:45 14 May
Fanii lui Tottenham au intrat pe teren dupa meciul cu United, incheiata cu scorul de 2-1 - a fost ultimul meci pe White Hart Lane, stadionul urmand sa fie daramat.

18:48 14 May
Iata echipele de start de la derby-ul Brugge - Anderlecht - Rotariu si Chipciu sunt titular, Stanciu e pe banca

18:08 14 May
Iata rezultatele de astazi din Serie A! Napoli a surclasat-o pe Torino si a trecut peste Roma in clasament. Roma - Juventus este derby-ul etapei, diseara de la 21.45

18:01 14 May
Iata imaginile incredibile de la Rotterdam dupa ce Feyenoord a castigat primul titlu dupa 18 ani! Marele erou, Dirk Kuyt, a izbucnit in lacrimi dupa fluierul de final!
17:54 14 May
Iata echipele de start de la Tottenham - Manchester United - multe schimbari in echipa lui Mourinho

17:49 14 May
Liverpool o surclaseaza pe West Ham! 4-0!
17:37 14 May
Coutinho reuseste dubla!
17:31 14 May
GOOL LIVERPOOL! Coutinho reuseste sa marcheze cu un sut de la marginea careului
17:18 14 May

Kuyt reuseste hattrick-ul si nimic nu se mai poate intampla (Heracles a marcat golul de onoare pe final)! Feyenoord este noua campioana a Olandei! Finalista Europa League, Ajax, conduce cu 3-1 in deplasare la Willem II.

16:50 14 May
GOOOL LIVERPOOL! Sturridge deschide scorul
16:42 14 May
Hull City a fost invinsa cu 4-0 de catre Crystal Palace si, dupa victoria de sambata a lui Swansea cu 2-0 in fata lui Sunderland, a retrogradat din Premier League alaturi de MIddlesbrough si Sunderland. Promovate deja sunt Newcastle si Brighton, in timp ce Hudersfield, Fulham, Reading si Sheffield vor lupta pentru ultimul loc in prima liga
16:39 14 May
Ajax inscrie golul de 2-0
16:14 14 May
Ajax conduce si ea cu 1-0 si asteapta o minune la Rotterdam pentru un nou titlu
15:57 14 May
Iata si imagini de pe stadion dupa golul de 2-0!
15:52 14 May

Iata ce s-a intamplat in Rotterdam dupa golul lui Kuyt

15:49 14 May

Primul gol al lui Kuyt pare sa arate ca este destinul lui Feyenoord sa castige titlul!

15:45 14 May
Dubla Kuyt! Sunt golurile 100 si 101 in tricoul lui Feyenoord pentru fostul jucator de la Liverpool!

15:11 14 May

Cea mai tanara echipa din ISTORIA campionatului Olandei joaca azi pentru Ajax, in deplasarea cu Willem. WOW. Medie de varsta 20 de ani si 139 de zile!

14:49 14 May
Meciurile de azi si rezultatele momentului:

14:48 14 May

Atmosfera senzationala inaintea ultimului meci al lui Feyenoord!

19:40 13 May
Revenire senzationala pentru Bayern in meciul cu Leipzig! Condusa in minutul 84 cu 4-2, Bayern a revenit pana la final si a castigat cu 5-4!

19:30 13 May

17:15 13 May
226 de meciuri in Bundesliga, 150 de goluri marcate de Lewandowski. Destul de bine.... :))

17:14 13 May
Postare GENIALA a lui Bayern pe Twitter: "Nici n-am apucat sa scriem ca a inceput meciul ca am si primit gol." :))

Bayern e acum condusa cu 2-1 la Leipzig. Sabitzer a marcat in minutul 2, Werner in minutul 29. Pentru campioana din Bundesliga a inscris Lewandowski.

17:10 13 May
City - Leicester se termina 2-1!

16:10 13 May

Penalty ANULAT pentru Leicester!

Faza rara pe un teren de fotbal! Mahrez a primit penalty si l-a transformat, insa arbitrul a anulat reusita. Mijlocasul lui Leicester a alunecat in momentul executiei, iar mingea i-a atins ambele picioare, dupa care a intrat in poarta! Este interzis ca un fotbalist sa atinga de doua ori mingea la penalty.

15:15 13 May
Okazaki reduce din diferenta
15:08 13 May
Gabriel Jesus dubleaza avantajul dupa un penalty obtinut de Sane
15:05 13 May
David Silva deschide scorul pentru City!
13:36 13 May
Iata echipele de start de la Manchester City - Leicester City
00:35 13 May
Conte, chemat inapoi in Serie A de Inter, va avea de luat o decizie grea vara asta. Sau, poate nu e chiar atat de gra... :)

00:34 13 May
Scene senzationale dupa meciul cu WBA! Jucatorii au sarbatorit pe gazon si in vestiar. Pe twitter, numele lui Chelsea pe contul oficial a devenit 'Champions'. :)

00:33 13 May
Chelsea e CAMPIOANA in Anglia dupa 1-0 in deplasare cu West Brom!

00:32 13 May
21:39 12 May

21:21 12 May
Conte, la un pas de titlu

Ce sezon a reusit Antonio Conte la debutul in Premier League! Aflat chiar in pericol de demitere dupa 2 infrangeri succesive in luna septembrie in fata lui Liverpool si Arsenal, Conte a schimbat sistemul de joc si a urmat unul dintre cele mai dominante sezoane pentru o viitoare campioana a Angliei in ultimii ani.

Chelsea isi poate asigura matematic primul loc daca o invinge pe West Brom, in timp ce Tottenham isi poate asigura matematic locul 2 cu un succes duminica in fata celor de la Manchester United.

Lupta pentru locurile 3 si 4 ramane intensa in Premier League, Liverpool, Man City si Arsenal sperand sa ocupe aceste pozitii. Exista si varianta unui meci de baraj, diferenta in ceea ce priveste golaverajele celor de la Arsenal si Liverpool fiind mica. Man City a scapat de aceasta varianta dupa succesul cu 5-0 din etapa trecuta. Echipa lui Pep Guardiola are meci pe propriul teren cu campioana Leicester, in timp ce Arsenal merge intr-o deplasare dificila, la Stoke. Si Liverpool va avea un meci dificil cu West Ham pe stadionul Olimpic pe care Tottenham a fost invinsa etapa trecuta, infrangere care a pus punct sperantelor la titlu echipei lui Pochettino.

21:15 12 May
Iata meciurile de sambata

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”