Victorie Sumudica | Espanyol 1-1 Barcelona! Liverpool 2-2 Tottenham. Final INCREDIBIL, 2 goluri in prelungiri. Tosca si Chiriches, rezerve la Benevento - Napoli

21:21 04 Feb
Tosca si Chiriches incep pe banca in Benevento - Napoli.
18:33 04 Feb

Liverpool 2-2 Tottenham

Min 90: GOOOOOOL TOTTENHAM! Kane inscrie de data asta din penalty!

Min 90: GOOOOL LIVERPOOL! Salah dribleaza mai multi jucatori in careu si inscrie ce pare a fi golul victoriei!

Min 85: Harry Kane rateaza penalty!

Min 80: GOL! Wanyama egaleaza pe Anfield!

Min 3: GOL! Salah desdhide scorul dupa o gafa uluitoare a apararii londonezilor!

16:26 04 Feb

17:15 Espanyol 1-1 Barcelona

Min 82: GOL BARCA! Pique egaleaza cu o lovitura de cap din careu!

Min 66: GOL ESPANYOL! Moreno deschide scorul!

Messi, rezerva la Barcelona!

14:28 04 Feb
Marius Sumudica a privit mult mai linistit meciul celor de la Kayserispor din tribune - suspendat, antrenorul roman s-a aflat la tribuna oficiala si nu s-a manifestat ca de obicei nici macar la reusita din minutul 12 a lui Turuc.

Kayserispor a invins cu 1-0 in deplasare, insa scorul putea fi mult mai mare - echipa lui Sumudica a trimis si mingea in bara! Silviu Lung Jr nu a avut foarte multe probleme, avand insa o interventie buna la o minge trimisa sub bara.

Partida a fost prelungita cu 6 minute insa Kayseri a rezistat si urca pe locul 5 in clasament!

12:45 04 Feb
GOOOL KAYSERI! Turuc deschide scorul din penalty!
12:04 04 Feb
Derby-ul zilei este in Premier League intre Liverpool si Tottenham! Se infrunta golgheterii campionatului, Mohammed Salah si Harry Kane! Diferenta de puncte intre cele doua echipe este de 2 puncte

11:58 04 Feb
Iata echipele de start de la partida Osmanlispor - Kayserispor. Marius Sumudica este suspendat la aceasta partida.

Min 89: GOL PAZZINI! Levante egaleaza din nou! VIDEO AICI

Min 82: GOL ISCO! Real Madrid da lovitura pe final!

Min 42: GOL BOATENG! Levante egaleaza!

Min 11: GOL SERGIO RAMOS! Madridul deschide scorul!

21:14 03 Feb
Novara 1-2 Ascoli. Puscas a marcat la debutul pentru echipa din Serie B, care insa a pierdut pe teren propriu!

20:21 03 Feb
Aubameyang a marcat al debut pentru Arsenal!

20:14 03 Feb
Golul din lovitura libera al lui Neymar:

20:13 03 Feb
Neymar a dat un super gol din lovitura libera, dar Lo Celso a primit mai multe like-uri pe twitter pentru bijuteria lui. :) PSG a castigat cu 3-0 la Lille

19:59 03 Feb
N-au trecut nici 30 de minute, dar Arsenal - Everton e deja 3-0. Ramsey, de doua ori, si Koscielny au marcat pentru echipa lui Wenger.

19:39 03 Feb
Neymar a marcat pentru PSG, care conduce cu 2-0 la Lille!

19:34 03 Feb
Rezultatele meciurilor disputate pana acum in Premier League. Acum se joaca Arsenal - Everton.

18:39 03 Feb
Golul lui Alexis, filmat din tribuna:

18:32 03 Feb
United are 2-0 cu Huddersfield! Alexis a marcat dupa ce portarul lui Huddersfield i-a respins sutul de la 11 metri!

18:31 03 Feb
Rezultatele din Bundesliga:

18:23 03 Feb
Columbianul Izquierdo a marcat un super gol pentru Brighton cu West Ham!

17:17 03 Feb
James Rodriguez rezolva meciul. Bayern are 2-0 inainte de pauza cu Mainz.

17:14 03 Feb
Bayern are 1-0 cu Mainz. Ribery a marcat!

16:18 03 Feb
Jose Mourinho a ales o formula de start curioasa in partida contra celor de la Huddersfield - la infrangerea de miercuri cu Tottenham, Mourinho a avut o cearta pe teren cu Paul Pogba iar acesta nu se afla in echipa de start, fiind ales in locul sau tanarul Scott McTominay!

De asemenea, Phil Jones a iesit din primul 11 dupa autogolul cu Spurs, dar si Martial, criticat de Mourinho dupa acea partida.

16:15 03 Feb
GOOOOL BURNLEY! Gudmundsson egaleaza cu o reluare din careu! Burnley a avut si bara in repriza a doua
15:45 03 Feb
Iata echipele de start la Mainz - Bayern! Alex Maxim este titular!
14:57 03 Feb
GOOL MAN CITY! Danilo deschide scorul cu un sut fantastic din afara careului
14:33 03 Feb

Premier League va atinge o borna istorica astazi. Odata cu trecerea la noul format incepand cu sezonul 1992/1993 s-au jucat nu mai putin de 9.996 de meciuri de Premier League. Astfel, una dintre partidele care vor incepe de la ora 17.00 va fi cea cu numarul 10.000!

Iata cateva dintre cele mai importante recorduri din era Premier League:

9-0 - cea mai mare victorie din istoria Premier League a fost obtinuta de Manchester United contra lui Ipswich Town pe Old Trafford in 1995.

8-1 - cea mai mare victorie in deplasare a fost tot a lui Manchester United pe terenul celor de la Nottingham Forest. Ole Gunnar Solskjaer a marcat 4 goluri desi a inceput partida ca rezerva.

11 - cele mai multe goluri marcate intr-un meci au avut loc la partida dintre Portsmouth si Reading din 2007. Scorul final a fost 7-4

1-0 - scorul cel mai des intalnit in Premier League, acest rezultat avand loc de numai putin de 1.827 de ori. Urmeaza 2-1 cu 1.486 de dati, 0-0 cu 851 de meciuri. Surprinzator, scorul de 7-1 a avut loc de 14 ori.

1.447 - numarul de meciuri ce au avut loc in luna decembrie, cea mai aglomerata din an.

7.350 - numarul de meciuri incheiate cu victoria uneia dintre echipe, fata de 2.646 de egaluri. Echipele aflate in deplasare au castigat de 2.738 de ori

26.435 - numarul de goluri marcate in Premier League

260 - Alan Shearer ramane golgheterul all-time al competitiei.

335 - Kenny Cunningham este jucator care a evoluat in cele mai multe partide fara sa inscrie

650 - Gareth Barry are cele mai multe meciuri in Premier League dupa ce a evoluat la Aston Villa, Man City, Everton si se afla acum la West Brom

407 - Ryan Giggs este jucatorul cu cele mai multe victorii si cele mai multe assist-uri, 144

815 - Arsene Wenger l-a depasit in acest sezon pe Alex Ferguson la numarul de partide, insa scotianul ramane cu cele mai multe victorii, 528. Harry Redknapp are cele mai multe infrangeri, 238

987 - Numarul de meciuri jucate de cele 6 cluburi mereu prezente in Premier League: Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham si Everton

618 - United are cele mai multe trofee, 13. Everton este echipa cu cele mai multe infrangeri, 346, si cele mai multe egaluri, 284, din istoria competitiei

14:15 03 Feb
Iata echipele de start la Burnley - Manchester City
14:13 03 Feb
Iata toate meciurile de astazi din campionatele de top ale Europei

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”