Echipa lui Galca a jucat 65 de minute in superioritate, dar a scos cu greu un egal pe terenul Granadei. Fanii i-au aratat batistele albe la 0-1

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Luni 14 Martie 2016, 19:55
Data actualizarii: Luni 14 Martie 2016, 23:24

Urmarim si comentam impreuna meciurile weekendului din cele mai puternice campionate

21:32 14 Mar

Granada 1-1 Espanyol

Fazele cheie

Min 82 - GOOOL Espanyol | Miguel Lopes (Granada) isi trimite mingea in propria poarta dupa o centrare trimisa de pe partea stanga de Gerard Moreno

Min 45 - Fluier de final al primei reprize. Fanii lui Espanyol flutura batiste albe la adresa lui Galca

Min 40 - GOOOL Granada | Gazdele deschid scorul in inferioritate prin Ruben Rochina

Min 27 - Granada ramane in inferioritate | Barral a primit al doilea galben pentru un fault la Gerard Moreno si paraseste terenul

Echipele de start

22:15 13 Mar

Las Palmas 1-2 Real Madrid

Min 90+1 - Sergio Ramos este eliminat pentru doua galbene intr-un minut

Min 89 - GOOOL Real Madrid | Final nebun de meci! Casemiro reuseste sa o readuca pe Real in avantaj din pasa lui Jese

Min 87 - GOOOL Las Palmas | Gazdele detoneaza bomba in meciul cu Real Madrid prin Willian Jose

Min 24 - GOOOL Real Madrid | Sergio Ramos deschide scorul dupa un assist al lui Isco

Echipele

19:27 13 Mar

GOOOOL Florin Andone | Atacantul roman a inscris in minutul 62 al meciului Cordoba 1-2 Lugo. Acesta a redus din diferenta, la scorul de 0-2.

Este al 13 gol inscris de Andone in liga a doua din Spania, fiind pe locul 3 in clasamentul golgheterilor, dupa Leon (17 goluri, Elche) si Rodriguez (14 goluri, Alcorcon).

17:50 13 Mar

Genclerbirligi 1-1 Galatasaray | GOL Bogdan Stancu

Bogdan Stancu a deschis scorul in meciul cu fosta sa echipa in minutul 17, dintr-un penalty. Romanul este la cel de-al treilea meci consecutiv cu gol marcat.

Galatasaray a egalat in minutul 61, prin Selcuk Inan, tot in urma unei lovituri de la 11 metri.

Stancu a fost schimbat pe final, in minutul 83, cu Gurler.

17:07 13 Mar

Tatarusanu, titular in Fiorentina 1-1 Verona

Min 88 - Verona egaleaza prin Pisano, in urma unui corner. Ultima clasata a dat lovitura pe Artemio Francchi.

Min 40 - Mauro Zarate deschide scorul din pasa spaniolului Tello, jucator imprumutat de la Barcelona

Echipele

18:11 12 Mar

Moti a inscris golul de 3-0 pentru Ludogorets, in meciul de pe teren propriu cu Slavia Sofia. Scorul estefinal a fost 3-1, Prepelita si Keseru fiind si ei titulari la bulgari. Ludogorets s-a distantat la 15 puncte in fruntea clasamentului.

Vezi executia superba in vinclu a lui Moti, din penalty:

16:53 12 Mar
Victorie superba pentru "legiunea romana": Basaksehir 2-3 Osmanlispor

Victorie importanta obtinuta de Osmanlispor pe terenul lui Basaksehir, echipa de pe locul 4 din clasament. Oaspetii au reusit sa se impuna cu 3-2, dupa ce au fost condusi cu 1-0 si au condus cu 2-1.

La oaspeti, Szukala si Rusescu au fost titulari, atacantul reusind o pasa de gol la reusita a doua, in timp ce Torje a intrat pe teren in minutul 76, inainte de golul decisiv marcat de Ndiaye.

18:14 11 Mar

Meciurile amanate din Premier League se datoreaza faptului ca in aceste zile se joaca si Cupa Angliei.