Aproape de Keseru :) Hoffenheim a facut scorul zilei in Cupa Germaniei, un jucator a marcat 5 goluri! Cat s-a terminat meciul

Cupa Germaniei Germania Hoffenheim Sven Schipplock Campionate externe
Data publicarii: Duminica 17 August 2014, 18:52
Data actualizarii: Duminica 17 August 2014, 19:14

►Hoffenheim a facut scorul zilei in Europa, dupa ce a distrus o echipa dintr-o liga inferioara in Cupa Germaniei
►Atacantul Sven Schipplock a marcat 5 goluri
►Vezi toate rezultatele din Cupa Germaniei

Meciurile din Cupa Germaniei au continuat si astazi, dupa ce ziua de sambata le-a surprins la treaba pe Borussia Dortmund, Vfb Stuttgart sau Borussia Monchengladbach.

Eliminat din Cupa Germaniei de o divizionara din liga secunda, Alex Maxim a parasit competitia mai repede decat ar fi crezut, insa nu a suferit chiar cea mai mare umilinta a acestui tur. O formatie din Hamburg a fost invinsa cu 9-0 de Hoffenheim.

USC Paloma Hamburg a suferit o infrangere usturatoare pe teren propriu impotriva uneia dintre cele mai spectaculoase echipe ale ultimelor sezoane din Bundesliga. Hoffe a condus cu 7-0 la pauza micuta echipa din Hamburg, insa in repriza a doua a mai slabit motoarele si a mai marcat de doua ori.

Omul meciului a fost atacantul Sven Schipplock, cel care a dat 5 goluri impotriva celor de la Paloma, cu unul mai putin decat omul saptamanii in Europa - Claudiu Keseru.

Celelalte goluri ale lui Hoffenheim au fost marcate de Elyounoussi, Bicakcic, Szalai si Modeste.

De asemenea, astazi au intrat in competitie si campionii de la Bayern Munchen, cei care au invins cu 4-1 la Preussen Munster, intr-o partida in care Guardiola a folosit prima echipa. Golurile au fost marcate de Gotze, Muller, Alaba, Pizarro.

Neubrandenburg 1-3 Karlsruher SC

*Diseara se vor mai juca meciurile dintre RB Leipzig - Paderborn, Magdenburg - Augsburg si Darmstadt - Wolfsburg