Uraganul i-a spulberat: TOTTENHAM 4-1 LIVERPOOL! Juventus a facut scorul weekendului: 6-2! Stanciu si Chipciu, doar rezerve! Real Madrid 3-0 Eibar

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2017, 16:49
Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2017, 19:15

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai importante campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

23:36 22 Oct

Real Madrid e din nou la 5 puncte in spatele Barcelonei, dupa 3-0 cu Eibar. Paulo Oliveira si-a dat autogol in minutul 18, Asensio '28 si Marcelo '82 au mai punctat pentru Real.

21:39 22 Oct
Juventus a facut scorul weekendului: 6-2 in deplasare cu Udinese!

Primul hattrick reusit de Sami Khedira in cariera.

TOTTENHAM 4-1 LIVERPOOL

Tottenham a egalat-o pe Man United in clasament, Liverpool a coborat pe locul 9.

Min 55: GOL Tottenham!
Kane face dubla, la capatul unei faze fixe - Mignolet a respins gresit, faza a continuat cu o minge scoasa de pe linia portii de Firmino, Kane a urmarit si a marcat

Min 44: GOL Tottenham!
Dele Alli inscrie cu un sut din voleu, din marginea careului, chiar inainte de pauza.

Min 23: GOL Liverpool!
Coutinho recupereaza mingea la mijlocul terenului, ii paseaza lui Henderson, care gaseste un culoar ideal de pasa pentru Salah, egipteanul finalizeaza cu un sut plasat perfect: bara-gol.

Min 16:
Bara Tottenham! Son suteaza puternic din marginea careului, in bara transversala

Min 11: GOL fenomenal marcat de Tottenham!
O actiune de contraatac care a durat 5 secunde - Lloris a aruncat lung pana la Kane, acesta i-a pasat lui Son, iar coreeanul l-a invins pe Mignolet

Min 4:
GOL Tottenham! Kane primeste la limita ofsaidului, scapa de langa Matip si inscrie cu un sut din interiorul careului.

19:02 22 Oct
Stanciu si Chipciu, doar rezerve la meciul pe care Anderlecht il joaca la aceasta ora in campionat, cu Genk. Cei doi romani au fost rezerve si la meciul de Liga cu PSG.
17:29 22 Oct

Ajax a spulberat-o pe Feyenoord, la Rotterdam, in derby-ul Olandei, scor 4-1. PSV e lider dupa 9 etape, cu un avans de 5 puncte. Zwolle e surpriza acestui inceput de sezon.

17:27 22 Oct

Everton 2-5 Arsenal - echipa lui Wenger e pe 5 in clasament, la egalitate de puncte cu Chelsea si la 9 puncte in spatele liderului Manchester City.

23:41 21 Oct

Napoli 0-0 Inter Milano

Napoli ramane lider in Italia, cu doua puncte avans fata de Inter Milano.

Juventus e pe 3, la -4 puncte de Napoli, si are duminica meci cu Udinese.

23:07 21 Oct

Barcelona 2-0 Malaga

Barca se duce la 8 puncte peste Real Madrid dupa victoria cu Malaga. Madrilenii joaca duminica pe teren propriu cu Eibar, de la 21:45.

Min 56:
Iniesta inscrie un gol superb, in vinclu, dupa o pasa perfecta primita de la Leo Messi.

Min 2:
Deulofeu inscrie cu calcaiul, din 6 metri, dar golul nu trebuia sa se puna - Lucas Digne a scapat mingea in afara terenului inainte sa centreze.

22:35 21 Oct

Bayern Munchen a egalat-o pe Dortmund in clasament

Bayern Munchen a invins-o in deplasare pe Hamburg, prin golul marcat de Tolisso ('52), si a profitat de pasul gresit facut de Borussia Dortmund, 2-2 cu Eintracht Frankfurt, egalandu-si astfel rivala in clasament.

Dortmund a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Nuri Sahin ('19) si Maximilian Philipp ('57), dar a fost egalata in doar patru minute - Haller, din penalty ('64), si Wolf ('68) au marcat pentru Frankfurt.

17:24 21 Oct

Betis, cu Alin Tosca integralist, a castigat meciul cu Alaves, scor 2-0

Min 75 GOOL Betis |
Alexis isi trimite mingea in proprie poarta.

Min 13 GOOL Betis |
Sanabria deschide scorul in minutul 13.

Tosca revine in primul 11 al lui Betis in partida cu Alaves

17:18 21 Oct

Huddersfield - Manchester United 2-1, Manchester City - Burnley 3-0

Mnchester United pierde primul meci in campionat si pierde si contactul cu City. Rivalii din oras s-au distantat la cinci puncte in fruntea clasamentului.

Min 78 GOOOOL United | Rashford reduce din diferenta. Faza a fost creata de Lukaku.

Manchester City
marcheaza de doua ori intr-un interval de doua minute: Otamendi, minutul 73, si Sane, minutul 75.

Pauza |
La aceste scoruri, Manchester City are un avantaj de cinci pucte in fata lui United.

Min 34 GOOOL Huddersfield |
Depoitre majoreaza diferenta pentru gazde. Probleme serioase pentru United.

deschide scorul cu Burnley din penalty. Aguero a marcat in minutul 28.

Min 70 - GOOOL Chelsea |
Batshuayi egaleaza cu o lovitura de cap perfect plasata, dupa o centrare trimisa de Pedro de pe dreapta

Min 49 - GOOOL Watford |
Oaspetii dau lovitura prin Pereyra, dupa o greseala in lant a apararii lui Chelsea

Min 45+1 - GOOOL Watford |
Francezul Doucoure egaleaza. Mijlocasul lui Watford a marcat pentru a patra oara in acest sezon