A CRAPAT STADIONUL! Meciul unei echipe din optimile Ligii Campionilor a fost OPRIT la pauza de teama ca stadionul se poate PRABUSI! Ce s-a intamplat

Data publicarii: Marti 16 Ianuarie 2018, 13:06
Data actualizarii: Marti 16 Ianuarie 2018, 21:26

Partida dintre Estoril si FC Porto a fost oprita la pauza de teama unei tragedii.

Meciul dintre Estoril si FC Porto a fost oprit la pauza la scorul de 1-0 pentru gazde dupa ce au aparut crapaturi in fundatia stadionului! Cu o capacitate de 8.000 de locuri, stadionul a fost construit in 1939 iar partida de luni seara va continua cu a doua repriza la o data ce va fi anuntata in curand.

Conform televiziunii care a transmis meciul, unul dintre stalpii de sustinere al stadionului avea o crapatura de peste 2 centimetri, ceea ce a dus la evacuarea de urgenta a suporterilor prezenti la meci.

"In urma intalnirii cu entitati a Estoril Praia, FC Porto, Liga Portugal si a celor de la securitate am tras concluzia ca nu sunt respectate conditiile de securitate pentru ca partida sa continue" au anuntat cei de la Estoril pe site-ul oficial.

FC Porto va juca in optimile Ligii Campionilor cu FC Liverpool.