Chelsea a castigat cu 2-0 finala Cupei Ligii cu Tottenham. Se incinge campionatul in Spania: Real Madrid 1-1 Villarreal! Barca vine la 2 puncte de Real

Costel Pantilimon Alex Maxim Manchester United Premier League Sunderland Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 stele

Data publicarii: Duminica 01 Martie 2015, 22:33
Data actualizarii: Duminica 01 Martie 2015, 23:54

Urmareste faza cu faza cele mai importante meciuri din Europa!

23:53 01 Mar

FINAL! Real Madrid termina la egalitate cu Villarreal, 1-1, si ramane cu doar 2 puncte in fata Barcelonei in fruntea clasamentului, cu 61 de puncte. Cele doua sunt urmate de Atletico si Valencia, cu 54 respectiv 53 de puncte.

23:21 01 Mar

Min 64: GOL VILLARREAL! Gerard Moreno suteaza cu stangul de la 16 metri in plasa laterala, Casillas nu are nicio sansa! Real Madrid 1-1 Villarreal

23:09 01 Mar

Min 51: GOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo inscrie din penalty dupa ce tot el a fost faultat in careu! Real Madrid 1-0 Villarreal.

22:43 01 Mar

Interventie incredibila a lui Carvajal pe linia portii!!!

19:54 01 Mar

FINAL: Chelsea castiga cu 2-0 in Finala Cupei Ligii si cucereste un nou trofeu.

19:39 01 Mar

Continua nebunia la Werder - Wolfsburg. Oaspetii intorc scorul in doar 3 minute, dubla Dost. Este 3-4 in minutul 50.

EDIT: Si nu se termina aici. Wolfsburg inscrie iar. 3 goluri in 5 minute!!!

19:14 01 Mar

Min 57: GOL CHELSEA! Diego Costa trage din 6 metri, din unghi, mingea este deviata si intra in poarta!

19:04 01 Mar

Meci senzational in Bundesliga. Werder Bremen - Wolfsburg este 3-2 in minutul 28! Cele 5 goluri s-au marcat in doar 19 minute!!!

18:49 01 Mar

Min 45: GOL CHELSEA! Terry trage din interiorul careului iar mingea se duce pe langa Hugo Lloris!

18:32 01 Mar

Min 23: Hazard are cea mai mare ocazie pentru Chelsea de pana acum!

18:10 01 Mar

Min 9: Bara pentru Tottenham. Eriksen trimite in transversala din lovitura libera, de la 20 de metri!

Sassuolo  0 - 1  Lazio

Inter Milano - Fiorentina incepe la ora 19:00. Tatarusanu este accidentat, asa ca poarta Fiorentinei va fi aparata de Neto.

16:56 01 Mar

La pauza, Arsenal o conduce pe Everton cu 1-0, prin golul marcat de Giroud in minutul 39.

Victoria o readuce pe Arsenal peste Manchester United in clasament.

La ora 18:00 incepe finala Cupei Ligii Angliei, Chelsea - Tottenham.

14:26 01 Mar

REZULTAT FINAL: Liverpool 2-1 Manchester City

City ramane fara victorie pe Anfield in istoria Premier League.

Min 75 - GOOOOL Liverpool | Coutinho a inscris cu un sut superb de la 23 de metri. Inca o reusita fantastica pentru mijlocasul brazilian al lui Liverpool.

Min 45 - Pauza pe Anfield

Min 25 - GOOOL City | Dzeko inscrie din centrul careului, dupa o pasa geniala a lui Aguero, care a destabilizat toata apararea lui Liverpool

Min 11 - GOOOL Liverpool | Jordan Henderson deschide scorul pe Anfield cu un sut de la 20 de metri, fara sanse pentru Joe Hart!

Min 9 - Gol anulat pentru Liverpool | Lallana este lansat perfect pe culoar, pe partea stanga, si il invinge pe Hart cu un sut din unghi, dar tusierul semnalizare ofsaid

13:49 01 Mar
14:00 Liverpool - Manchester City

Liverpool: Mignolet - Can, Skrtel, Lovren - Markovic, Henderson, Allen, Alberto Moreno - Coutinho, Sterling, Lallana
Rezerve: Ward, Williams, Kolo Toure, Borini, Balotelli, Sturridge, Lambert

City: Hart - Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov - Nasri, Yaya Toure, Fernandinho, David Silva - Aguero, Dzeko

21:45 Torino - Napoli
*Genoa - Parma a fost anulat. Parma este la cel de-al doilea meci consecutiv anulat si are sanse sa fie exclusa din campionat

22:31 28 Feb

Gardos a fost schimbat in minutul 25 al partidei cu WBA, dupa ce adversarii reusisera sa deschida scorul in minutul 2.

Koeman a declarat la final ca a luat aceasta decizie pentru ca a trimis trei fundasi centrali la inceputul partidei, dar apoi a decis sa schimbe sistemul pentru ca WBA s-a retras in aparare.

"Am inceput cu trei fundasi ca sa construim mai bine atacurile. Ma asteptam la doi atacanti din partea adversarilor si ma gandeam ca trei fundasi centrali ne vor aduce siguranta in aparare. In alte meciuri tactica asta a mers foarte bine, dar n-am mai avut nevoie de trei fundasi dupa 20 de minute. Ei s-au retras in propria jumatate, am fost nevoiti sa schimbam", a declarat olandezul.

18:59 28 Feb

Final de etapa in Premier League! United invinge Sunderland cu 2-0, in timp ce Southampton este invinsa de WBA cu 1-0.

18:54 28 Feb

Final la Granada! Barcelona se impune cu 3-1 si ramane in urmarirea lui Real Madrid, care joaca maine cu Villarreal. Click aici pentru VIDEO

18:50 28 Feb

#LEGENDAR! Roooney devine primul jucator din istiria Premier League care inscrie peste 10 goluri in 11 sezoane consecutive! Rooney are 29 de ani!

18:48 28 Feb

Ghinion fantastic pentru Pantilimon, care a respins sutul lui Januzaj direct la Rooney, care a marcat. Click aici pentru VIDEO

18:44 28 Feb

GOL UNITED! Rooney face 2-0, dupa o faza in care Pantilimon a respins direct in fata atacantului de la United.

18:42 28 Feb

Granada 1-3 Barcelona! Rakitic, Suarez si Messi au marcat pentru catalani!

18:40 28 Feb

Final in Germania! Cu Maxim titular, Stuttgart a facut doar 1-1 cu Hannover. Echipa romanului ramane pe ultimul loc in Germania. Dortmund a castigat derby-ul minerilor cu Schalke si s-a ridicat din zona de retrogradare!

Toate rezultatele:

18:35 28 Feb

Gafa uriasa de arbitraj la United - Sunderland. O'Shea a faultat din postura de ultim aparator si s-a dat penalty, dar arbitrul l-a eliminat pe West Brown. Chiar si jucatorii lui United i-au spus centralului ca elimina jucatorul gresit, dar acesta nu si-a schimbat decizia. Brown a renuntat la proteste si a iesit cu zambetul pe buze de pe teren!

VIDEO AICI

18:32 28 Feb

GOL UNITED! Wayne Rooney deschide scorul din penalty!

18:15 28 Feb

Batman, Batman :)

18:09 28 Feb

GOL DORTMUND x2!

Aubameyang si Mkhitaryan au marcat in minutele 78 si 79 pentru echipa lui Klopp!

18:03 28 Feb

GOL HANNOVER. Stindl egaleaza in meciul cu Stuttgart.

Gardos a fost schimbat de Koeman in minutul 25, din cauza modificarii sistemului de joc. Southampton a inceput meciul cu trei fundasi centrali, dar WBA a deschis scorul in minutul 2. Elia a intrat in locul romanului.

17:49 28 Feb

PAUZA in Premier League. Pantilimon nu a fost prea amenintat de United. Gardos e condus la pauza de WBA!

17:41 28 Feb

GOL STUTTGART! Gentner deschide scorul in minutul 53! Maxim e continuare pe teren, dar a avut o repriza secunda mai slaba pana acum.

17:30 28 Feb

GOL BARCA! Rakitic deschide scorul cu Granada!

17:28 28 Feb

Dortmund - Schalke, derby-ul minerilor din Germania, e 0-0 la pauza.

BARA Manchester United! Pantilimon a fost invins de sutul lui Ashley Young, dar O'Shea a deviat mingea in bara transversala! United - Sunderland e in continuare 0-0.

17:11 28 Feb

La 17:00 a inceput si meciul dintre Sahtior si Vorskla. Echipa lui Mircea Lucescu are mare nevoie de victorie ca sa ramana aproape de Dinamo Kiev, locul 1. Sahtior e pe 2, la 4 puncte in spate.

17:04 28 Feb

A inceput Granada - Barcelona in La Liga!

17:03 28 Feb

GOL WBA! Echipa lui Gardos primeste gol in minutul 2!

16:54 28 Feb

Clasamentul din Bundesliga. Bayern a batut-o aseara pe Koln cu 4-1.

16:52 28 Feb

Toata etapa din Premier League.

Clasamentul

16:50 28 Feb

Gardos e si el titular contra lui WBA in Premier League!

16:48 28 Feb

Alex Maxim e titular pentru prima data in 2015 la Stuttgart, in deplasarea de la Hannover. Stuttgart e pe ultimul loc in Bundesliga!

16:46 28 Feb

Costel Pantilimon e titular in poarta lui Sunderland, in partida cu Manchester United de pe Old Trafford. Meciul incepe de la 17:00!

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”