Repriza nebuna in Celta 2-4 Real Madrid! Chelsea este 95% campioana, Bayern e 100% campioana! Vezi ce s-a intamplat in Europa

23:57 26 Apr

FINAL Celta 2-4 Real Madrid! VEZI AICI GOLURILE MECIULUI!

23:27 26 Apr

Min 68: GOL REAL MADRID!!! Chicharito face 4-2 pentru Real, care pare ca scapa in invingatoare. A doua repriza este mult peste Celta.

23:13 26 Apr

Min 57: Kross faulteaza clar in careu insa arbitrul lasa jocul sa continue.

22:30 26 Apr

Minutul 30: GOL CELTA VIGO!!! Mina scapa singur cu Casillas, sutul e respins in bara insa tot Mina ajunge la minge si inscrie din 2 metri!

22:22 26 Apr

Imaginea serii in Europa :) Sergio Ramos a incercat sa ii blocheze sutul lui Nolito avand gheata in mana. Fundasul Realului a fost descaltat la faza golului de 1-0 pentru Celta insa nu a reusit sa blocheze sutul.

22:16 26 Apr

Min 15: GOL REAL MADRID!!! Tony Kroos inscrie cu un sut puternic din mijlocul careului, dupa o minge respinsa gresit.

22:10 26 Apr

Min 9: GOL CELTA!!! Nolito intra in care pe partea stanga si treage cu dreptul la coltul scurt!

21:56 26 Apr

Celta - Real Madrid

20:06 26 Apr

FINAL. Chelsea ramane cu 10 puncte avans in Premier League si mai are 5 meciuri de jucat.

19:50 26 Apr

Min 89: Fabregas este schimbat. Reactii amestecate din partea fanilor de pe Emirates, unii l-au huiduit, altii l-au aplaudat pe fostul jucator al lui Arsenal, adversar astazi.

19:33 26 Apr

Min 75: Drogba are o noua ocazie insa este blocat in marginea careului.

19:28 26 Apr

Min 68: Mertesacker rateaza o ocazie buna, dupa un sut de la 15 metri, in urma unei iesiri gresite a lui Curtois. Sutul se duce insa pe langa.

19:25 26 Apr

Min 65: Apare si Drogba in joc pentru prima data, cu un sut de la 25 de metri, prinsa insa de Ospina.

18:45 26 Apr

Min 44: Faza prelungita de atac pentru Arsenal. Ozil trage puternic din mijlocul careului insa mingea ajunge in bratele lui Curtois.

18:39 26 Apr

Min 40: Ramires primeste o pasa geniala la 16 metri, preia cu dreptul si trage cu acelasi picior, retine excelent Ospina. Cea mai mare ocazie a meciului!!!

18:36 26 Apr

Min 35: Arsenal cere si ea penalty dupa un hent in careu!!! Faza este destul de clara, Cahill a intervenit prin alunecare cu mana ridicata.

18:25 26 Apr

Min 24: Fabregas cade si el in careu dupa o faza complicata, la care arbitrul da simulare. La reluare se vede ca jucatorul lui Chelsea a fost lovit peste genunchi insa caderea a fost prea teatrala.

18:21 26 Apr

Min 15: Ocazie mare pentru Chelsea! Oscar scapa singur cu portarul, il lobeaza, insa Mertesacker respinge eroic de pe linia portii. Faza complicata, se putea da penalty pentru Chelsea dupa ce Ospina a intrat in Oscar dupa sut.

18:11 26 Apr

Min 6: Arsenal cere cartonas, cel putin galben, la o intrare dura a lui Ivanovici asupra lui Alexis.

17:46 26 Apr

Arsenal - Chelsea

17:26 26 Apr

Andrea Pirlo a reusit un gol absolut senzational in meciul de astazi cu Torino!

Acesta a transformat o lovitura libera in stilul caracteristic, mingea ducandu-se direct in bara si apoi in gol, foarte aproape de vinclu.

CLICK AICI pentru VIDEO

15:39 26 Apr

ACUM LIVE Everton 2-0 Manchester United

INFO | Statistica meciului la pauza

Min 35 - GOOL Everton! John Stones face 2-0 pe Goodison Park dupa un asist al unui alt fundas. Leighton Baines a centrat, Stones l-a invins pe De Gea

Min 5 - GOOL McCarthy! Gazdele deschid scorul foarte repede prin mijlocasul irlandez

22:09 25 Apr

BAYERN CAMPIOANA in Germania, dar echipa lui Guardiola inca nu da startul la party. Wolfsburg inca mai poate sa faca 15 puncte, cat au bavarezii in fata. Bayern mai are si avantajul golaverajului.

22:07 25 Apr

City 3-2 Aston Villa. Meci nebun pe Etihad, cu revenirea lui Villa de la 0-2 si cu golul victoriei marcat de Fernandinho in minutul 89.

19:03 25 Apr

Final in Premier League. Liverpool, doar 0-0 la WBA. Sunderland remizeaza cu Stoke si ramane pe loc retrograrabil.

Palace 0-2 Hull

18:55 25 Apr

FINAL. Barca castiga 2-0 la Espanyol prin golurile reusite de Neymar si Messi. Argentinianul a ajuns la golul 400 in tricoul Barcei.

18:13 25 Apr

ROSU pentru Jordi Alba din cauza protestelor. Barcelona joaca in 10 oameni.

17:52 25 Apr

Stoke 1-1 Sunderland. Pantilimon ia gol de la Charlie Adam.

17:38 25 Apr

ISTORIE. Messi a marcat golul 400 pentru Barcelona.

17:30 25 Apr

GOL BARCELONA! Messi majoreaza diferenta.

17:26 25 Apr

GOL BARCELONA. Neymar deschide scorul!

17:05 25 Apr

Au inceput si meciurile din Premier League. Pantilimon e titular cu Stoke, iar Sunderland a deschis scorul deja prin Connor Wickham in minutul 2.

17:03 25 Apr

17:00 Espanyol - Barcelona, derby de Catalunia.

Barcelona: 13. Bravo - 22. Alves, 3. Pique, 14. Mascherano, 18. Jordi Alba - 12. Rafinha, 5. Busquets, 6. Iniesta - 10. Messi, 9. Suarez, 11. Neymar

Rezerve: 1. Ter Stegen, 4. Rakitic, 6. Xavi, 7. Pedro, 20. Sergi Roberto, 21. Adriano, 24. Mathieu

Espanyol: 13. Casilla - 23. Arbilla, 22. Álvaro, 15. H. Moreno, 27. Duarte - 17. Vazquez, 14. Canas, 10. Abraham, 5. Alvarez - 9. Garcia, 20. Caicedo

Rezerve: 25. Pau Lopez, 6. Sevilla, 8. Stuani, 16. Lopez, 18. Fuentes, 19. Colotto, 24. Montanes

16:45 25 Apr

FINAL | Southampton 2-2 Tottenham. Chiriches a jucat 15 minute, Gardos a ramas pe banca!

Pantilimon joaca pentru Sunderland de la 17:00, in meciul cu Stoke!

16:32 25 Apr

Min 76 | Chiriches a fost si el introdus pe teren in locul lui Ben Davies. Gardos e in continuare rezerva

16:16 25 Apr

Min 72 | 2-2 in S'oton - Tottenham | Pelle a facut 2-1 in minutul 65, belgianul Chadli a egalat pentru a doua oara in minutul 70. Gardos si Chiriches au ramas pana acum pe banca.

15:33 25 Apr

Min 43 - GOOOL Tottenham | Argentinianul Lamela egaleaza pentru londonezi dupa un assist al golgheterului Harry Kane!

15:19 25 Apr

Min 29 - GOOOL Southampton | Echipa lui Florin Gardos deschide scorul prin italianul Graziano Pelle

La Liga
Cordoba 0-1 Athletic Bilbao (Deivid og. 56')

Ligue 1
Marseille 3-5 Lorient (Andre Ayew 58', Morel 67', Batshuayi 76' // Jordan Ayev 9', 84', Bellugou 14', Philippoteaux 68', Autret 86')

10:46 25 Apr