Final incredibil: Sevilla o bate pe Real cu doua goluri in minutele 85 si 92. Fiorentina 2-1 Juve: Tatarusanu a facut un meci mare

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 15 Ianuarie 2017, 17:00
Data actualizarii: Duminica 15 Ianuarie 2017, 23:46

AICI AI TOT CE SE INTAMPLA IN MARILE CAMPIONATE ALE EUROPEI!

21:51 15 Jan

Fiorentina 2-1 Juventus

Min 58 - GOOOL Juve | Higuain inscrie in poarta lui Tatarusanu si reduce din diferenta

Sevilla 2-1 Real Madrid

Min 90+2 - GOOOL Sevilla | Jovetic inscrie si da lovitura. Muntenegreanul are doua goluri in doua meciuri pentru Sevilla

Min 85 - GOOOL Sevilla
| Sergio Ramos isi trimite mingea in propria poarta, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Sarabia din lovitura libera

Min 67 - GOOOL Real | Ronaldo deschide scorul dintr-un penalty obtinut de Carvajal. Ronaldo a ajuns la 23 de goluri in poarta Sevillei

Echipele

17:48 15 Jan

Manchester United 1-1 Liverpool

Min 90+4
- Final de meci pe Old Trafford: United si Liverpool termina la egalitate

Min 83 - GOOOL United | Ibra egaleaza cu o lovitura de cap, dupa ce Fellaini a lovit initial bara tot cu o lovitura de cap

Min 55
- United are o noua ocazie rarisima, dar Mkhytarian o iroseste. In loc sa suteze din pozitie de singur cu portarul, acesta a preferat o pasa. Martial nu a reusit sa reia

Min 46
- Mourinho schimba la pauza: Rooney i-a luat locul lui Carrick

Min 26 - GOOOL Liverpool. Milner transforma un penalty facut de Pogba. Francezul de 110 milioane al lui Mourinho a facut hent in propriul careu, la un corner

Min 18
- United are doua ocazii uriase prin Ibra si Pogba dupa doua gafe succesive facute de Lovren

Echipele

17:28 15 Jan
Everton 4-0 City este cea mai grea infrangere suferita de "cetateni" in ultimii 9 ani. In 2008, City a pierdut ultima data la un scor mai mare de 4 goluri pe terenul lui Middlesbrough. Meciul s-a terminat atunci 8-1 pentru formatia de pe Riverside.
17:10 15 Jan
Everton 4-0 Manchester City

GOOOL. EVERTON 4-0 MAN. CITY | Lookman, debutant la Everton, in varsta de doar 18 ani, inscrie pentru 4-0 dupa o gafa a lui Stones

GOOOL. EVERTON 3-0 MAN. CITY | Echipa lui Guardiola este umilita pe Goodison Park. Un pusti de 18 ani, Davies, face 3-0 dupa o cursa de senzatie

GOOOL. EVERTON 2-0 MAN. CITY | Mirallas marcheaza in minutul 47. Everton a avut doua suturi in acest meci si a reusit doua goluri.

GOOOL. EVERTON 1-0 MAN. CITY | Lukaku deschide scorul in minutul 36, dupa ce echipa lui Guardiola a inregistrat o posesie de aproape 70%.

Min 52: GOL! Marcos Alonso reuseste prima dubla din cariera sa

Min 6: GOL! Minge deviata in careul lui Leicester, mingea ii paseaza lui Marcos Alonso iar acesta inscrie pe coltul lung.

19:00 14 Jan
18:39 14 Jan

GOL senzational marcat de Andy Carroll pentru West Ham. Acesta a facut 2-0 pentru echipa sa cu o foarfeca perfecta, sub bara!

CLICK AICI
pentru video

CLICK AICI pentru alt unghi

16:58 14 Jan

Swansea 0-4 Arsenal

Min 74: GOL! Alexis Sanchez reia din 10 metri in vinclu!
Min 67: GOL! Sutul lui Iwobi e deviat in propria poarta de Naughton.
Min 54: GOL! Iwobi mareste diferenta pentru echipa lui Wenger dupa un sut deviat. Cork e creditat cu autogol
Min 37: GOL! Giroud reia in plasa o minge deviata pana la el, in 6 metri.

16:27 14 Jan
Tottenham a castigat cu 4-0 in fata lui West Brom in primul meci al etapei din Premier League. Kane a marcat de 3 ori!
13:21 14 Jan

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”