Weekendul in care Guardiola, Zidane, Ancelotti si Mourinho s-au incurcat | Barca n-a mai patit asta de 10 ani! Celta 4-3 Barcelona! AS Roma 2-1 Inter

Liverpool Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Swansea City Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2016, 16:38
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2016, 23:39

AICI AI TOATE MECIURILE IMPORTANTE CARE SE JOACA IN EUROPA SAMBATA SI DUMINICA!

22:13 02 Oct

FINAL DE MECI! Barca nu profita de egalul Realului iar Atletico este noul lider din La Liga!

Min 76.
Se reface diferenta de 2 goluri - inscrie Hernandez dupa o gafa uriasa a lui Ter Stegen care a degajat in jucatorul Celtei

Min 64.
Neymar reduce din diferenta din penalty

Min 58.
Pique inscrie cu capul din centrarea lui Iniesta, intrat la pauza. Iniesta a ajuns la 600 de meciuri oficiale in cariera!

BBC dezvaluie ca este prima data in ultimul deceniu cand Barcelona primeste 3 goluri in prima repriza a unui meci din La Liga

Min 34.
Barcelona este KO! Mathieu isi inscrie in propria poarta

Min 32. Iago Aspas dubleaza avantajul Celtei

Min 22. O noua surpriza in Spania? Celta deschide scorul cu Barca!

21:55 02 Oct

Dzeko deschide scorul cu Inter in minutul 5! Banega egaleaza in minutul 72. Manolas o readuce in avantaj pe Roma 4 minute mai tarziu!

20:57 02 Oct
AS Roma 0-0 Inter Milano, ora 21.45

20:53 02 Oct
Celta 0-0 Barcelona, ora 21.45

19:59 02 Oct

Standard Liege 0-1 Anderlecht

Standard: Gillet, Scholz, Andrade, Fai, Laifis, Dossevi, Dompe, Enoh, Trebel, Raman, Belfodil

Anderlecht: Roef, Mbodji, Spajic, Nuytinck, Acheampong, Tielemans, Dendoncker, Stanciu, Chipciu, Teodorczyk, Hanni

Min 79. Gol Anderlecht!
Teodorczyk inscrie din pasa lui Stanciu!

Min 26. Fostul jucator de la Dinamo, Collins Fai, a fost la un pas sa-l accidenteze grav pe Nicusor Stanciu. Fostul stelist si-a revenit si apoi a ratat o mare ocazie pentru Anderlecht

17:53 02 Oct

Echipa lui Mircea Lucescu, Zenit St Petersburg, a invins in derby-ul cu Spartak Moscova. Criscito a deschis scorul din penalty in minutul 20, Bochetti a egalat pentru Spartak 8 minute mai tarziu.

Dzyuba a facut 2-1 in minutul 33 pentru ca Ze Luis sa inscrie pentru 2-2 cu 8 minute inainte de pauza! Witsel a readus-o in avantaj pe Zenit in minutul 60. Giuliano a marcat din penalty in minutul 87 iar Zenit a castigat partida cu 4-2!

Lyon - St Etienne, 21.45

Balotelli a marcat pentru Nice in minutul 86 - este al 6-lea gol in 5 meciuri de la venirea la Nice iar reusita atacantului italian o readuce pe Nice pe primul loc in Franta.

Bologna 0 - 1 Genoa
Cagliari 2 - 1 Crotone (romanul Stoian a inscris in minutul 90 pentru oaspeti - vezi aici VIDEO)
Sampdoria 1 - 1 Palermo
AC Milan 4 - 3 Sassuolo (repriza a 2-a)
Torino 2 - 0 Fiorentina (repriza a 2-a)
21:45 Roma ? - ? Inter

16:39 02 Oct

Real Madrid 1-1 Eibar (Bale 16' / Rico 5')

Real: Navas, Carvajal, Varane, Pepe, Danilo, Isco, Kroos, James, Bale, Benzema, Ronaldo

Eibar: Riesgo, Capa, Dos Santos, Lejeune, Luna, Rico, Escalante, Garcia, Pedro Leon, Enrich, Pena

Min 16. GOL REAL! Bale egaleaza

Min 5. GOL EIBAR! Fran Rico deschide scorul cu o lovitura cu capul de langa Carvajal

16:33 02 Oct

Tottenham 2-0 Man City (Kolarov og 7', Alli 37')

Tottenham: Lloris, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Sissoko, Wanyama, Eriksen, Alli, Lamela, Son

Man City: Bravo, Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, Sterling, Aguero

Min 65. Penalty ratat de Lamela! Bravo a ghicit coltul si a aparat penalty-ul acordat dupa un fault al lui Fernandinho

Min 37. GOL TOTTENHAM! Faza superba a gazdelor, Alli finalizeaza! City primeste pentru prima oara in acest sezon in Premier League mai mult de 1 gol!

Min 7. Autogol Kolarov la o faza care nu anunta absolut nimic!

16:10 02 Oct
ASA va incepe Tottenham derby-ul:

16:06 02 Oct
Echipa de start a lui City pentru derby-ul cu Tottenham:
16:04 02 Oct
Valencia 0-2 Atletico. Diego Alves, portarul Valencie, a scos doua penalty-uri, insa n-a fost suficient pentru un rezultat bun pentru echipa lui.

16:01 02 Oct
Juventus, voctorie in 5 minute cu Empoli. La 3 goluri! :)

16:00 02 Oct
United 1-1 Stoke. Inca o zi proasta pentru Mourinho, care poate ramane la 8 puncte in spatele liderului City in cazul in care echipa lui Guardiola castiga derby-ul cu Tottenham.
14:58 02 Oct
Incredibil! Juventus marcheaza 3 goluri in 5 minute la Empoli!

19:51 01 Oct
Dimitri Payet a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri individuale din acest start de sezon! Jucatorul francez a pacalit 6 jucatori si portarul, egaland in partida cu Middlesbrough, scor final 1-1.

Vezi aici VIDEO
19:36 01 Oct

Bayer Leverkusen 1-0 Borussia Dortmund (Mehmedi 10', Chicharito 79')

Bayer Leverkusen

Leno - Bender, Tah, Toprak, Henrichs - Brandt, Aranguiz, Kampl, Mehmedi - Chicharito, Calhanoglu

Borussia Dortmund

Burki - Piszczek, Sokratis, Ginter, Guerreiro - Weigl - Dembele, Castro, Rode, Pulisic - Aubameyang

16:23 01 Oct
FINAL DE MECI! Liverpool castiga cu 2-1 dupa ce a fost condusa la pauza cu 1-0 de Swansea! Firmino si Milner, din penalty, au marcat pentru Liverpool, in timp ce pentru Swansea a inscris Fer.
16:18 01 Oct

15:43 01 Oct
14:54 01 Oct
13:54 01 Oct

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »