Meci FABULOS in preliminariile Ligii! In minutul 23 aveau 3-0 si se vedeau in playoff! Ce s-a intamplat e incredibil

Molde Dinamo Zagreb Calificari
Data publicarii: Marti 04 August 2015, 21:45
Data actualizarii: Miercuri 05 August 2015, 08:41

Dinamo Zagreb si Molde au oferit cel mai tare meci al serii in Preliminariile Ligii.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI!

Dupa 1-1 la Zagreb, Dinamo a inceput in forta meciul cu Molde. A deschis scorul prin Marko Pjaca in minutul 17, pentru ca trei minute mai tarziu Arijan Ademi sa duca tabela la 2-0.

In minutul 23, Dinamo Zagreb deja isi facea calculele pentru playoff, dupa ce Marko Rog reusea sa inscrie pentru 3-0.

Pana la pauza, Molde a reusit sa se trezeasca. Etzaz Hussain a marcat, iar pe tabela arata 1-3 pentru Dinamo Zagreb.

Repriza a doua a fost insa incredibila. Mohamed Elyounoussi a reusit sa inscrie pentr 2-3 in minutul 52, iar Molde egalat chiar, in minutul 76, prin Ola Kamara.

Si asta desi echipa juca in inferioritate numerica, dupa ce Vegard Forren a fost eliminat in minutul 72, pentru doua galbene.

Dinamo Zagreb s-a calificat la final in playoff-ul Champions League, dar cu emotii uriase. Molde a ratat doua penaltyuri in aceasta partida, iar meciul s-a prelungit pentru 9 minute.