DEBUT dupa 160 de minute: visul i s-a implinit! Galca a chemat SOLUTIA pentru calificarea in Champions League:

Valentin Lemnaru Champions League Steaua Calificari
Data publicarii: Miercuri 30 Iulie 2014, 19:31
Data actualizarii: Miercuri 30 Iulie 2014, 19:42

Valentin Lemnaru a debutat intr-un moment in care Steaua avea mare nevoie de un gol.

Lemnaru a ajuns la Steaua chiar inainte de startul in Liga I.

VISUL

El spunea ca vrea neaparat sa joace in prima etapa, in Giulesti, numai ca Galca nu a vrut sa-i ofere sansa sa intre pe teren in primele 90 de minute.

Lemnaru nu a fost nici macar rezerva in meciul cu Rapid, cand Steaua a castigat cu 3-1. Galca s-a gandit la varful adus de la U Cluj chiar in meciul cu Aktobe, in turul III din Liga.

Lemnaru a fost bagat in teren in minutul 70 al partidei, cand Steaua fusese deja egalata.

El a intrat in locul lui Keseru, care marcase un gol in prima parte a meciului.

Lemnaru are 30 de ani si este cel mai recent transfer al Stelei. El a iesit golgheter la U Cluj sezonul trecut, iar in clasamentul celor mai buni marcatori din Romania a terminat al doilea, cu 13 reusite.