AS Roma 0-3 Porto, dupa un meci incredibil cu doua eliminari la gazde. Moti si Keseru au calificat-o pe Ludogorets in grupele Ligii, fostul stelist a inscris in egalul, 2-2, de la Plzen

23:43 23 Aug

GOOOL Keseru | Romanul a inscris pentru Ludogorets si si-a ajutat echipa sa obtina un 2-2 la Plzen. Ludogorets va juca din nou in grupele Ligii Campionilor

AS Monaco a castigat in ultimul minut cu Villarreal si a transat calificarea. Fabinho a inscris dintr-un penalty.

La Varsovia, Legia a egalat in minutul 90+2 si va juca si ea in grupele Ligii. Kucharczyk a marcat.

23:22 23 Aug

GOOOL Porto | Mexicanii sunt la putere in echipa oaspete. Dupa Layun, Jesus Corona puncteaza si el doua minute mai tarziu. Corona l-a ridiculizat pe Manolas si apoi a trimis un sut fara sperante pentru portarul Romei

23:20 23 Aug

GOOOL Porto si calificarea e decisa | Mexicanul Layun, intrat din postura de rezerva, face o repriza excelenta. Mai intai a salvat din apropiere o minge trimisa de Perotti, pe care scria 1-1, apoi a plecat pe contraatac si a inscris in poarta goala, dupa ce l-a depasit pe Sczsczesny

23:15 23 Aug

Viktoria Plzen preia din nou conducerea in meciul cu Ludogorets, dar mai are nevoie de doua goluri pentru a se putea califica. Mateju a inscris in minutul 64 din pasa lui Kopic.

22:58 23 Aug

A doua eliminare la Roma | Emerson, fotbalistul intrat pentru a acoperi golul lasat de De Rossi, este eliminat la randul sau

22:57 23 Aug

GOOOL Ovidiu Hoban | Romanul inscrie pentru 2-0 in Hapoel Be'er Sheva - Celtic. Israelienii au nevoie de inca un gol pentru a se califica

22:39 23 Aug

Rezultatele la pauza

22:26 23 Aug

Eliminare la Roma | Daniele De Rossi vede rosu direct dupa o intrare foarte dura, cu talpa pe tibia unui adversar, in minutul 41. Interesant este ca De Rossi a fost folosit in acest meci ca fundas central, acesta inlocuindu-l pe belgianul Vermaelen, eliminat in meciul tur in acelasi minut 41.

22:08 23 Aug

Se marcheaza in continuare. Lugorets a egalat prin Misidjan la Plzen (1-1).

Be'er Sheva are 1-0 cu Celtic, in timp ce Dundalk conduce cu 1-0 la Varsovia.

21:55 23 Aug

GOOOL Porto, IN DIRECT la Sport.ro | Lusitanii deschid scorul in meciul cu Roma, disputat pe Olimpico. AS Roma 0-1 Porto, dupa 1-1 in tur

21:54 23 Aug

Primul gol al serii s-a inschis in Cehia. Viktoria Plzen are 1-0 cu Ludogorets. Bulgarii s-au impus in tur cu 2-0.

21:48 23 Aug